Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Summer Series (5k)
Tuesday, 4th March 2003
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Paul Imhoff   ACT 28 15:41 3:08 Y 50
2. David Osmond   ACT 28 16:17 3:15 Y 49
3. Nick Walshe   ACT 24 16:18 3:15 Y 48
4. Anthony Scott   ACT 40 M40 16:59 3:23 Y 47
5. John Fleming   ACT 31 17:10 3:26 Y 46
6. Stuart Doyle   ACT 36 17:23 3:28 Y 45
7. Scott Imhoff   ACT 24 17:27 3:29 Y 44
8. Peter James   ACT 41 M40 17:32 3:30 Y 43
9. Bruce Graham   ACT 41 M40 17:38 3:31 Y 42
10. Steve Bradford   ACT 48 M45 17:47 3:33 Y 41
11. Ben Wisbey   ACT 25 17:54 3:34 Y 40
12. Trevor Jacobs   ACT 51 M50 18:00 3:36 Y 39
13. Kiaran Kirk   ACT 41 M40 18:13 3:38 Y 38
14. Leanne Laajoki F ACT 29 18:17 3:39 Y 50
15. Andrew Bishop   ACT 32 18:32 3:42 Y 37
16. Oskar Booth   NSW 20 18:35 3:43 Y 36
17. Peter Zygadlo   ACT 36 18:54 3:46 Y 35
18. Lex Lambeck   ACT 28 19:08 3:49 Y 34
19. Michael Derlacki   ACT 30 19:09 3:49 Y 33
20. Vaughan Barlow   ACT 31 19:09 3:49 Y 32
21. Craig Wisdom   ACT 43 M40 19:13 3:50 Y 31
22. Colin Bridge   QLD 58 M55 19:14 3:50 Y 30
23. Damien Green   ACT 37 19:18 3:51 Y 29
24. Kristen Connell F ACT 28 19:21 3:52 Y 49
25. Brendan Anderson   ACT 38 19:25 3:53 Y 28
26. Tom Walter   19:30 3:54 Y 27
27. Chris Sainsbury   ACT 26 19:32 3:54 Y 26
28. Bruce Norton   NSW 26 19:33 3:54 Y 25
29. Pete Bartholomew   ACT 37 19:38 3:55 Y 24
30. Michael Whipp   ACT 50 M50 19:40 3:56 Y 23
31. Graham Burke   ACT 56 M55 19:44 3:56 Y 22
32. Robbie Costmeyer   ACT 56 M55 19:48 3:57 Y 21
33. Susie Sprague F ACT 27 19:51 3:58 Y 48
34. Charlie Modrak   ACT 53 M50 19:52 3:58 Y 20
35. Nicolette Buddle F ACT 25 19:59 3:59 Y 47
36. Fiona Jorgensen F ACT 44 W40 20:10 4:02 Y 46
37. Thomas Lane   NSW 48 M45 20:12 4:02 Y 19
38. Ken Black   ACT 48 M45 20:15 4:03 Y 18
39. Anton Delac   ACT 23 20:21 4:04 Y 17
40. Hugh Ford   ACT 43 M40 20:23 4:04 Y 16
41. Henry Warre   25 20:25 4:05 Y 15
42. Mark Hulett   ACT 36 20:28 4:05 Y 14
43. Milton Valentine   ACT 49 M45 20:29 4:05 Y 13
44. Gordon Nightingale   VIC 55 M55 20:30 4:06 Y 12
45. Allison Jones F ACT 26 20:32 4:06 Y 45
46. Miriam McCarthy F ACT 46 W45 20:35 4:07 Y 44
47. Heath Pearce   ACT 29 20:45 4:09 Y 11
48. Carla Zijlstra-Evans F ACT 33 20:59 4:11 Y 43
49. Shane Radnell   ACT 31 21:02 4:12 Y 10
50. Jim White   ACT 53 M50 21:06 4:13 Y 9
51. Jeff Gardner   ACT 37 21:16 4:15 Y 8
52. Roger Pilkington   ACT 44 M40 21:20 4:16 Y 7
53. Karen Burton F ACT 37 W35 21:21 4:16 Y 42
54. Dave Watson   ACT 46 M45 21:26 4:17 Y 6
55. Karl Rodins   NSW 26 21:32 4:18 Y 5
56. Nigel Coldrick   ACT 44 M40 21:39 4:19 Y 4
57. Sophie Barker F ACT 16 U18 21:41 4:20 Y 41
58. Ian Leves   ACT 50 M50 21:46 4:21 Y 3
59. Patrick Kluth   ACT 34 22:03 4:24 Y 2
60. Neil Boden   ACT 52 M50 22:04 4:24 Y 1
61. Susie Kluth F ACT 30 22:14 4:26 Y 40
62. Peter Winsbury   22:25 4:29 Y
63. Lloyd Donnelly   ACT 50 M50 22:26 4:29 Y
64. Shannon Jones F ACT 23 22:36 4:31 Y 39
65. Geoffrey Wardrobe   ACT 46 M45 22:37 4:31 Y
66. Erin Post F 22:43 4:32 Y 38
67. Erica Watson F ACT 14 U16 22:45 4:33 Y 37
68. Belinda Allison F ACT 29 22:46 4:33 Y 36
69. David Booth   NSW 55 M55 22:58 4:35 Y
70. Mace Neve F ACT 19 U20 23:12 4:38 Y 35
71. Michelle Wells F ACT 31 23:16 4:39 Y 34
72. Christopher Lang   ACT 51 M50 23:22 4:40 Y
73. Greg Clarke   ACT 39 23:37 4:43 Y
74. Judi Edwards F ACT 55 W55 23:46 4:45 Y 33
75. Matthew Smith   23:48 4:45 Y
76. Belinda Robinson F ACT 41 W40 23:50 4:46 Y 32
77. Dave Hobson   ACT 54 M50 23:52 4:46 Y
78. Will Foster   ACT 58 M55 24:10 4:50 Y
79. Bryan McCarthy   ACT 57 M55 24:12 4:50 Y
80. Samantha Whybrow F ACT 27 24:20 4:52 Y 31
81. Glenn Carter   NSW 39 24:23 4:52 Y
82. Geoff Barker   ACT 58 M55 24:31 4:54 Y
83. Robert Solomon   ACT 39 24:56 4:59 Y
84. Michael P Brown   ACT 43 M40 25:06 5:01 Y
85. Heather Robertson F 25:27 5:05 Y 30
86. Prue Bradford F ACT 43 W40 25:33 5:06 Y 29
87. Emma-Kate McGuirk F ACT 32 25:43 5:08 Y 28
88. Margaret McSpadden F ACT 56 W55 25:52 5:10 Y 27
89. Kevin Chapman   ACT 59 M55 25:58 5:11 Y
90. Charmaine Knobel F ACT 50 W50 26:07 5:13 Y 26
91. Ian Boyd   ACT 50 M50 27:11 5:26 Y
92. Robert Ey   ACT 43 M40 27:11 5:26 Y
93. Michelle Whybrow F ACT 26 27:51 5:34 Y 25
94. Yumiko Clifton F ACT 39 W35 28:27 5:41 Y 24
95. Claire Wilkinson F ACT 23 28:48 5:45 Y 23
96. Rad Leovic   ACT 75 M75 28:50 5:46 Y
97. Nick Blackaby   ACT 48 M45 28:52 5:46 Y
98. Elaine B Slater F ACT 40 W40 29:24 5:52 Y 22
99. Alan Norden   ACT 58 M55 29:27 5:53 Y
100. Evelyn Sommer F ACT 52 W50 29:31 5:54 Y 21
101. Ann Dawson F ACT 44 W40 29:41 5:56 Y 20
102. Doug Fry   ACT 64 M60 29:42 5:56 Y
103. Gai Webster F ACT 48 W45 31:07 6:13 Y 19
104. Jim McLean   ACT 44 M40 31:07 6:13 Y
105. Adele Yates F ACT 26 39:32 7:54 Y 18
106. Scott Yates   ACT 33 39:32 7:54 Y
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019