Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Spring Series

Science & Technology Centre 5 km (5k)
Tuesday, 18th November 2003
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. David Osmond   ACT 29 16:57 3:23 Y 175
2. Christopher Williams   ACT 17 U18 17:13 3:26 Y 174
3. Steve Bradford   ACT 49 M45 17:48 3:33 Y 173
4. Paul McDonald   ACT 28 17:57 3:35 Y 172
5. Danny O'Dea   ACT 41 M40 17:58 3:35 Y 171
6. Trevor Jacobs   ACT 51 M50 18:40 3:44 Y 170
7. Daniel Cook   NSW 18 U20 18:44 3:44 Y 169
8. Robert Ey   ACT 43 M40 18:48 3:45 Y 168
9. Oskar Booth   NSW 20 18:51 3:46 Y 167
10. Sarah Fien F NSW 36 W35 18:55 3:47 Y 166
11. Peter Zygadlo   ACT 36 18:56 3:47 Y 165
12. Hugh Jorgensen   ACT 38 18:56 3:47 Y 164
13. Glenda Regan F ACT 38 W35 18:57 3:47 Y 163
14. Kelly Roberts F ACT 22 19:00 3:48 Y 162
15. Greg Regester   ACT 41 M40 19:15 3:51 Y 161
16. Michael Derlacki   ACT 30 19:23 3:52 Y 160
17. David Harrowfield   ACT 31 19:32 3:54 Y 159
18. Colin Bridge   QLD 58 M55 19:39 3:55 Y 158
19. Ross Gregg   ACT 42 M40 19:41 3:56 Y 157
20. Robbie Costmeyer   ACT 56 M55 19:52 3:58 Y 156
21. Hannah Flannery F ACT 15 U16 20:06 4:01 Y 155
22. Peter Cullen   ACT 40 M40 20:10 4:02 Y 154
23. Doug Limbrick   ACT 60 M60 20:13 4:02 Y 153
24. Allison Jones F ACT 27 20:19 4:03 Y 152
25. Patrick Kluth   ACT 35 20:24 4:04 Y 151
26. Sophie Barker F ACT 17 U18 20:34 4:06 Y 150
27. Jim White   ACT 54 M50 20:40 4:08 Y 149
28. Nathan Carroll   NSW 48 M45 20:43 4:08 Y 148
29. Richard Pywell   ACT 16 U18 20:45 4:09 Y 147
30. Charlie Modrak   ACT 54 M50 20:48 4:09 Y 146
31. Susie Kluth F ACT 31 20:49 4:09 Y 145
32. Alan Towill   ACT 54 M50 20:53 4:10 Y 144
33. Brian Wenn   ACT 54 M50 20:53 4:10 Y 143
34. Jeff Short   England 40 M40 20:54 4:10 Y 142
35. Rod Wilkins   ACT 42 M40 20:56 4:11 Y 141
36. Christine Pauling F ACT 42 W40 21:02 4:12 Y 140
37. David Whyte   NSW 53 M50 21:05 4:13 Y 139
38. Miriam McCarthy F ACT 47 W45 21:16 4:15 Y 138
39. Damian Rutledge   ACT 36 21:27 4:17 Y 137
40. Russell Wenholz   ACT 62 M60 21:28 4:17 Y 136
41. Brendan Anderson   ACT 39 21:32 4:18 Y 135
42. Anthony Walker   ACT 26 21:34 4:18 Y 134
43. Alan Nel   NSW 42 M40 21:54 4:22 Y 133
44. Kerri Vaughan F ACT 42 W40 22:02 4:24 Y 132
45. Kelly Armstrong F NSW 28 22:04 4:24 Y 131
46. Kerrie Bremner F ACT 37 W35 22:08 4:25 Y 130
47. Karen Burton F ACT 37 W35 22:08 4:25 Y 129
48. Michelle Greenwood F ACT 42 W40 22:11 4:26 Y 128
49. Shannon Jones F ACT 24 22:27 4:29 Y 127
50. Richard Lucas   ACT 51 M50 22:30 4:30 Y 126
51. Cathy Montalto F ACT 51 W50 22:35 4:31 Y 125
52. Danielle Winslow F ACT 24 22:35 4:31 Y 124
53. Judi Edwards F ACT 56 W55 22:37 4:31 Y 123
54. Rae Palmer F ACT 56 W55 22:40 4:32 Y 122
55. Robert (Senior) Ewin   ACT 54 M50 22:42 4:32 Y 121
56. Fiona Longden F ACT 39 W35 22:54 4:34 Y 120
57. Michelle Lomas-Travers F NSW 38 W35 22:59 4:35 Y 119
58. Demetrios Pandouras   ACT 42 M40 23:02 4:36 Y 118
59. Carol Baird F ACT 54 W50 23:05 4:37 Y 117
60. Mace Neve F ACT 19 U20 23:18 4:39 Y 116
61. Heather Harding F ACT 15 U16 23:24 4:40 Y 115
62. Sue Wood F ACT 39 W35 23:45 4:45 Y 114
63. Carol Harding F ACT 43 W40 24:07 4:49 Y 113
64. Ineka Booth F NSW 14 U16 24:43 4:56 Y 112
65. Darius Everett   ACT 31 24:48 4:57 Y 111
66. Kevin Chapman   ACT 59 M55 25:04 5:00 Y 110
67. Karen Daniels F ACT 42 W40 25:05 5:01 Y 109
68. Megan Haylock F ACT 39 W35 25:23 5:04 Y 108
69. Margaret McSpadden F ACT 56 W55 25:25 5:05 Y 107
70. John Bienkiewicz   ACT 23 25:39 5:07 Y 106
71. Gareth Richards   ACT 27 25:42 5:08 Y 105
72. Heather McDonald F ACT 15 U16 25:59 5:11 Y 104
73. Grant McDonald   ACT 45 M45 26:01 5:12 Y 103
74. Nick Blackaby   ACT 49 M45 26:02 5:12 Y 102
75. Prue Bradford F ACT 44 W40 26:16 5:15 Y 101
76. Michael P Brown   ACT 43 M40 26:19 5:15 Y 100
77. Ian Fletcher   ACT 39 26:35 5:19 Y 99
78. Gail Du Pisanie F ACT 51 W50 26:44 5:20 Y 98
79. Julie Centofanti F ACT 22 27:29 5:29 Y 97
80. Yumiko Clifton F ACT 40 W40 27:33 5:30 Y 96
81. Robyn Booth F NSW 52 W50 28:11 5:38 Y 95
82. Elaine B Slater F ACT 40 W40 28:22 5:40 Y 94
83. Melissa McClusky F ACT 33 28:33 5:42 Y 93
84. Alan Norden   ACT 59 M55 29:09 5:49 Y 92
85. Rad Leovic   ACT 76 M75 29:10 5:50 Y 91
86. Doug Fry   ACT 64 M60 29:12 5:50 Y 90
87. Roxarne Paton F ACT 31 29:24 5:52 Y 89
88. Richard D'Abrera   ACT 14 U16 30:54 6:10 Y 88
89. Josephine Kulesz F ACT 53 W50 36:38 7:19 Y 87
90. Jackie Nel F NSW 38 W35 38:13 7:38 Y 86
91. Val Bland F ACT 55 W55 42:10 8:26 Y 85
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021