Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Spring Series

Spring Series (5k)
Tuesday, 9th November 2004
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Vincent Craig   ACT 37 17:10 3:26 Y 150
2. Grant Stewart   ACT 28 17:18 3:27 Y 149
3. Peter James   ACT 43 M40 17:33 3:30 Y 148
4. Anthony Scott   ACT 42 M40 17:54 3:34 Y 147
5. Jason Chalker   ACT 30 18:08 3:37 Y 146
6. Steve Bradford   ACT 50 M50 18:33 3:42 Y 145
7. Angus Murphy   ACT 22 18:34 3:42 Y 144
8. Stuart Doyle   ACT 37 18:53 3:46 Y 143
9. Peter Zygadlo   ACT 37 18:57 3:47 Y 142
10. Anthony Walker   ACT 27 19:04 3:48 Y 141
11. Brett Worley   ACT 28 19:09 3:49 Y 140
12. Steve Rohan-Jones   ACT 35 19:14 3:50 Y 139
13. Damian Rutledge   ACT 37 19:15 3:51 Y 138
14. Dave Oliver   ACT 23 19:20 3:52 Y 137
15. Scott Gurney   ACT 35 19:25 3:53 Y 136
16. Jane Livingstone F ACT 36 W35 19:29 3:53 Y 135
17. David Harrowfield   ACT 32 20:04 4:00 Y 134
18. Michael Derlacki   ACT 31 20:08 4:01 Y 133
19. Bob Harlow   ACT 57 M55 20:31 4:06 Y 132
20. Allison Jones F ACT 28 20:34 4:06 Y 131
21. Paul Veldkamp   ACT 41 M40 20:38 4:07 Y 130
22. Ian Dias   ACT 24 20:39 4:07 Y 129
23. Robbie Costmeyer   ACT 57 M55 20:43 4:08 Y 128
24. Nigel Coldrick   ACT 46 M45 20:48 4:09 Y 127
25. David Webster   ACT 53 M50 20:54 4:10 Y 126
26. Kerrie Tanner F ACT 44 W40 20:55 4:11 Y 125
27. Charlie Modrak   ACT 55 M55 21:06 4:13 Y 124
28. Roger Palazzo   NSW 46 M45 21:13 4:14 Y 123
29. Michael Hanbury   ACT 33 21:15 4:15 Y 122
30. Michael Dupe   ACT 50 M50 21:22 4:16 Y 121
31. Nigel Henry   QLD 30 21:32 4:18 Y 120
32. Jim White   ACT 55 M55 21:37 4:19 Y 119
33. Ian Boyd   ACT 52 M50 21:42 4:20 Y 118
34. Sophie Barker F ACT 18 U20 21:44 4:20 Y 117
35. Carol Ey F ACT 45 W45 21:49 4:21 Y 116
36. Kym Chisholm F ACT 23 21:52 4:22 Y 115
37. Brian Wenn   ACT 55 M55 22:00 4:24 Y 114
38. Fabian Harding   ACT 33 22:02 4:24 Y 113
39. Adam Scott   ACT 32 22:07 4:25 Y 112
40. Richard Hilhorst   ACT 63 M60 22:21 4:28 Y 111
41. Ken Eynon   ACT 58 M55 22:26 4:29 Y 110
42. Deanne Sceales F ACT 26 22:29 4:29 Y 109
43. Andrew Gardner   ACT 40 M40 22:37 4:31 Y 108
44. Jeffrey Wray   ACT 28 22:54 4:34 Y 107
45. Stuart Anderson   ACT 30 22:58 4:35 Y 106
46. Cecilia Shlegel F ACT 34 23:05 4:37 Y 105
47. Don Roach   ACT 47 M45 23:11 4:38 Y 104
48. Mark Ellison   ACT 42 M40 23:15 4:39 Y 103
49. Sandra Oliver F ACT 26 23:19 4:39 Y 102
50. Demetrios Pandouras   ACT 43 M40 23:30 4:42 Y 101
51. Carol Harding F ACT 44 W40 23:35 4:43 Y 100
52. Mick Charlton   ACT 52 M50 23:38 4:43 Y 99
53. Heather Harding F ACT 16 U18 23:39 4:43 Y 98
54. Brandon Burke   ACT 25 23:49 4:45 Y 97
55. David Booth   NSW 57 M55 23:56 4:47 Y 96
56. Alan Green   ACT 55 M55 24:05 4:49 Y 95
57. Alice Moore F 24:13 4:50 Y 94
58. Natalie Smith F ACT 30 24:17 4:51 Y 93
59. Peter Trotter   ACT 69 M65 24:21 4:52 Y 92
60. Annabel Alexander F ACT 23 25:00 5:00 Y 91
61. Kathleen Bleakley F ACT 33 25:11 5:02 Y 90
62. Jela Zotovic F ACT 43 W40 25:16 5:03 Y 89
63. Anthony Brown   ACT 10 U12 25:19 5:03 Y 88
64. Gabrielle Brown F ACT 41 W40 25:25 5:05 Y 87
65. Lara Bishop F ACT 35 W35 25:31 5:06 Y 86
66. Ineka Booth F NSW 15 U16 25:48 5:09 Y 85
67. Caroline Campbell F ACT 62 W60 25:51 5:10 Y 84
68. Megan Rhind F ACT 24 25:53 5:10 Y 83
69. Colin Adrian   ACT 52 M50 25:59 5:11 Y 82
70. Dave Hobson   ACT 56 M55 26:12 5:14 Y 81
71. Roy Jones   ACT 61 M60 26:35 5:19 Y 80
72. Geoff Barker   ACT 60 M60 26:41 5:20 Y 79
73. Trevor Jacobs   ACT 52 M50 26:43 5:20 Y 78
74. Jamie Macgregor   ACT 50 M50 27:11 5:26 Y 77
75. Rosalyn Hunt F 28 27:20 5:28 Y 76
76. Wal Pywell   ACT 61 M60 27:28 5:29 Y 75
77. Margaret McSpadden F ACT 57 W55 27:29 5:29 Y 74
78. Prue Bradford F ACT 45 W45 27:39 5:31 Y 73
79. Zoe Pleasants F ACT 29 28:01 5:36 Y 72
80. Brad Thomas   NSW 30 28:07 5:37 Y 71
81. Claire Stevens F ACT 19 U20 28:08 5:37 Y 70
82. Margaret Jamieson F ACT 49 W45 28:12 5:38 Y 69
83. Frank Stevens   NSW 57 M55 28:25 5:41 Y 68
84. Yumiko Clifton F ACT 41 W40 28:53 5:46 Y 67
85. Sarah Safransky F ACT 32 29:37 5:55 Y 66
86. Kirsty Bunfield F ACT 32 29:38 5:55 Y 65
87. Robyn Booth F NSW 53 W50 30:06 6:01 Y 64
88. Michael Dugan   ACT 25 30:40 6:08 Y 63
89. Rad Leovic   ACT 77 M75 31:15 6:15 Y 62
90. Nick Blackaby   ACT 50 M50 31:16 6:15 Y 61
91. Ann Dawson F ACT 46 W45 32:09 6:25 Y 60
92. Lorraine Stevens F NSW 51 W50 33:44 6:44 Y 59
93. Julie Rey F ACT 31 34:57 6:59 Y 58
94. Sonja Chandler F NSW 44 W40 36:16 7:15 Y 57
95. Josephine Kulesz F ACT 54 W50 37:04 7:24 Y 56
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019