Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Summer Series (5k)
Tuesday, 1st February 2005
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Martin Dent   ACT 25 16:23 3:16 Y 50
2. David Osmond   ACT 30 16:46 3:21 Y 49
3. Vincent Craig   ACT 38 16:58 3:23 Y 48
4. Rohan Lowry   ACT 31 17:56 3:35 Y 47
5. Tim Sawkins   NSW 40 M40 18:18 3:39 Y 46
6. Anthony Scott   ACT 42 M40 18:33 3:42 Y 45
7. Noni Couper F ACT 22 18:36 3:43 Y 50
8. Bradley Hetharia   ACT 29 18:39 3:43 Y 44
9. Steve Bradford   ACT 50 M50 18:41 3:44 Y 43
10. Greg Regester   ACT 42 M40 19:05 3:49 Y 42
11. Richard Faulks   ACT 45 M45 19:09 3:49 Y 41
12. Fleur Flanery F NSW 35 W35 19:10 3:50 Y 49
13. Shaun McCabe   ACT 26 19:27 3:53 Y 40
14. Bruce Norton   NSW 28 19:36 3:55 Y 39
15. Angus Murphy   ACT 23 19:45 3:57 Y 38
16. Felix Booth   NSW 19 U20 19:57 3:59 Y 37
17. David Harrowfield   ACT 32 20:03 4:00 Y 36
18. Jo Allison F ACT 28 20:04 4:00 Y 48
19. Hugh Jorgensen   ACT 39 20:16 4:03 Y 35
20. Damien Green   ACT 39 20:17 4:03 Y 34
21. Scott Imhoff   ACT 26 20:18 4:03 Y 33
22. Michael Derlacki   ACT 31 20:19 4:03 Y 32
23. Lucy Whyte F NSW 14 U16 20:22 4:04 Y 47
24. Ross Gregg   ACT 44 M40 20:24 4:04 Y 31
25. Jessamy Hosking F ACT 21 20:27 4:05 Y 46
26. Jane Livingstone F ACT 36 W35 20:40 4:08 Y 45
27. Allison Jones F ACT 28 20:45 4:09 Y 44
28. Alan Towill   ACT 55 M55 20:46 4:09 Y 30
29. Steven Hurwitz   NSW 16 U18 20:50 4:10 Y 29
30. Michael Whipp   ACT 52 M50 20:59 4:11 Y 28
31. Bob Harlow   ACT 57 M55 21:09 4:13 Y 27
32. Kerrie Tanner F ACT 44 W40 21:13 4:14 Y 43
33. Graham Burke   ACT 58 M55 21:14 4:14 Y 26
34. Alex Kearns   ACT 29 21:24 4:16 Y 25
35. David Webster   ACT 53 M50 21:30 4:18 Y 24
36. Kathie Dent F ACT 26 21:34 4:18 Y 42
37. Richard Pywell   ACT 17 U18 21:35 4:19 Y 23
38. Debbie Cowell F ACT 45 W45 21:36 4:19 Y 41
39. Jim White   ACT 55 M55 21:41 4:20 Y 22
40. Roger Pilkington   ACT 46 M45 21:46 4:21 Y 21
41. Brian Wenn   ACT 55 M55 21:48 4:21 Y 20
42. Charlie Modrak   ACT 55 M55 22:10 4:26 Y 19
43. Carinna Tong F ACT 35 W35 22:15 4:27 Y 40
44. Brian McLachlan   ACT 41 M40 22:30 4:30 Y 18
45. James Bromhead   ACT 44 M40 22:34 4:30 Y 17
46. Andrew Gardner   ACT 40 M40 22:37 4:31 Y 16
47. Pam Muston F NSW 44 W40 22:45 4:33 Y 39
48. Jeff Collins   NSW 52 M50 22:53 4:34 Y 15
49. Danielle Winslow F ACT 25 22:54 4:34 Y 38
50. Roger Batch   ACT 42 M40 23:00 4:36 Y 14
51. Craig Wisdom   ACT 45 M45 23:08 4:37 Y 13
52. Richard Hilhorst   ACT 63 M60 23:09 4:37 Y 12
53. Karen Burton F ACT 39 W35 23:19 4:39 Y 37
54. Carol Baird F ACT 55 W55 23:26 4:41 Y 36
55. Kym Chisholm F ACT 23 23:26 4:41 Y 35
56. David Whyte   NSW 54 M50 23:28 4:41 Y 11
57. Alan Green   ACT 56 M55 23:31 4:42 Y 10
58. Noela Skeels F ACT 42 W40 23:36 4:43 Y 34
59. Ken Black   ACT 50 M50 23:39 4:43 Y 9
60. Fabian Harding   ACT 33 23:42 4:44 Y 8
61. Mark Jekabsons   ACT 43 M40 23:46 4:45 Y 7
62. Don Roach   ACT 47 M45 23:53 4:46 Y 6
63. Alan Nel   NSW 43 M40 23:59 4:47 Y 5
64. Peter Hogan   ACT 57 M55 24:13 4:50 Y 4
65. Annabel Alexander F ACT 23 24:20 4:52 Y 33
66. Terry Levings   ACT 56 M55 24:24 4:52 Y 3
67. Mick Charlton   ACT 53 M50 24:26 4:53 Y 2
68. Rae Palmer F ACT 57 W55 24:29 4:53 Y 32
69. Michael P Brown   ACT 45 M45 24:31 4:54 Y 1
70. David Booth   NSW 57 M55 24:41 4:56 Y
71. Cathy Newman F ACT 43 W40 24:55 4:59 Y 31
72. Dave Watson   ACT 48 M45 25:07 5:01 Y
73. Ian Leves   ACT 52 M50 25:12 5:02 Y
74. Orla Murray F ACT 25 25:16 5:03 Y 30
75. Kathleen Bleakley F ACT 33 25:21 5:04 Y 29
76. Anne Barnett F NSW 24 25:22 5:04 Y 28
77. Charmaine Knobel F ACT 52 W50 25:31 5:06 Y 27
78. Colin Adrian   ACT 52 M50 25:42 5:08 Y
79. Carolyne Kramar F ACT 40 W40 25:46 5:09 Y 26
80. Linda Lenton F ACT 55 W55 25:50 5:10 Y 25
81. Anthony Brown   ACT 10 U12 26:23 5:16 Y
82. Gabrielle Brown F ACT 41 W40 26:26 5:17 Y 24
83. Demetrios Pandouras   ACT 43 M40 27:09 5:25 Y
84. Pam Faulks F ACT 44 W40 27:17 5:27 Y 23
85. Ruth Baussmann F ACT 54 W50 27:28 5:29 Y 22
86. Dylan McLachlan   ACT 11 U12 27:45 5:33 Y
87. Prue Bradford F ACT 45 W45 28:04 5:36 Y 21
88. Dave Hobson   ACT 56 M55 28:09 5:37 Y
89. Bryan McCarthy   ACT 59 M55 28:09 5:37 Y
90. Sherryl Greathead F ACT 52 W50 28:16 5:39 Y 20
91. Emma-Kate McGuirk F ACT 34 28:47 5:45 Y 19
92. Claire Sullivan F ACT 30 29:05 5:49 Y 18
93. Nick Blackaby   ACT 50 M50 29:05 5:49 Y
94. Rad Leovic   ACT 77 M75 29:06 5:49 Y
95. Chris Stanhope   ACT 28 29:13 5:50 Y
96. Wal Pywell   ACT 61 M60 29:22 5:52 Y
97. Yumiko Clifton F ACT 41 W40 29:35 5:55 Y 17
98. Robyn Booth F NSW 53 W50 29:36 5:55 Y 16
99. Stefani Neelagama F ACT 28 30:14 6:02 Y 15
100. Vanessa Palmer F NSW 34 30:58 6:11 Y 14
101. Zoe Pleasants F ACT 30 30:58 6:11 Y 13
102. Doug Fry   ACT 65 M65 31:27 6:17 Y
103. Kevin Chapman   ACT 61 M60 31:28 6:17 Y
104. Anna Stanhope F ACT 22 31:57 6:23 Y 12
105. Jon Stanhope   ACT 53 M50 31:57 6:23 Y
106. Alan Norden   ACT 60 M60 33:03 6:36 Y
107. Josephine Kulesz F ACT 54 W50 37:16 7:27 Y 11
108. Miriam McCarthy F ACT 48 W45 39:54 7:58 Y 10
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019