Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Summer Series (5k)
Tuesday, 8th March 2005
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Martin Dent   ACT 26 15:47 3:09 Y 50
2. Julien Wicks   ACT 26 16:23 3:16 Y 49
3. Nick Walshe   ACT 26 16:38 3:19 Y 48
4. Adrian Sheppard   ACT 34 16:47 3:21 Y 47
5. Gareth Candy   ACT 26 16:58 3:23 Y 46
6. David Osmond   ACT 30 17:14 3:26 Y 45
7. Rohan Lowry   ACT 31 17:20 3:28 Y 44
8. Tim Sawkins   NSW 40 M40 17:28 3:29 Y 43
9. Phil Tracy   ACT 19 U20 17:43 3:32 Y 42
10. James Humphreys   ACT 27 18:01 3:36 Y 41
11. Kiaran Kirk   ACT 43 M40 18:09 3:37 D
12. Trevor Jacobs   ACT 53 M50 18:12 3:38 Y 40
13. Steve Bradford   ACT 50 M50 18:19 3:39 Y 39
14. Anthony Scott   ACT 42 M40 18:25 3:41 Y 38
15. Bradley Hetharia   ACT 29 18:44 3:44 Y 37
16. Robert Torley   ACT 16 U18 18:54 3:46 Y 36
17. Damien Green   ACT 39 18:59 3:47 Y 35
18. Jane Livingstone F ACT 37 W35 19:00 3:48 Y 50
19. Anthony Walker   ACT 28 19:03 3:48 Y 34
20. Greg Regester   ACT 42 M40 19:08 3:49 Y 33
21. Dean Cook   ACT 31 19:16 3:51 Y 32
22. Ben Monaghan   ACT 20 19:23 3:52 Y 31
23. Milton Valentine   ACT 51 M50 19:37 3:55 Y 30
24. Hugh Jorgensen   ACT 39 19:39 3:55 Y 29
25. Ross Blake   ACT 23 19:45 3:57 Y 28
26. David Webster   ACT 53 M50 19:46 3:57 Y 27
27. Sophie Barker F ACT 18 U20 19:47 3:57 Y 49
28. Steve Darragh   ACT 22 19:48 3:57 Y 26
29. Lucy Whyte F NSW 14 U16 19:52 3:58 Y 48
30. Paul Veldkamp   ACT 42 M40 19:52 3:58 Y 25
31. Michael Derlacki   ACT 32 19:54 3:58 Y 24
32. Ian Dias   ACT 24 19:55 3:59 Y 23
33. Robert Ey   ACT 45 M45 19:58 3:59 Y 22
34. Heather Logie F ACT 26 19:59 3:59 Y 47
35. Michael Whipp   ACT 52 M50 20:06 4:01 Y 21
36. Jo Allison F ACT 28 20:07 4:01 Y 46
37. Steven Hurwitz   NSW 16 U18 20:12 4:02 Y 20
38. Allison Jones F ACT 28 20:19 4:03 Y 45
39. Jessamy Hosking F ACT 22 20:22 4:04 Y 44
40. James Bromhead   ACT 44 M40 20:40 4:08 Y 19
41. Pete Bartholomew   ACT 39 20:50 4:10 Y 18
42. Peter Kanowski   ACT 45 M45 20:57 4:11 Y 17
43. Jason McCrae   ACT 32 21:05 4:13 Y 16
44. Alan Towill   ACT 55 M55 21:08 4:13 Y 15
45. Paul Torley   ACT 38 21:12 4:14 Y 14
46. Dave McClelland   ACT 46 M45 21:16 4:15 Y 13
47. Debbie Cowell F ACT 45 W45 21:21 4:16 Y 43
48. Geoff Stacey   ACT 17 U18 21:32 4:18 Y 12
49. Carinna Tong F ACT 35 W35 21:38 4:19 Y 42
50. Roger Pilkington   ACT 46 M45 21:45 4:21 Y 11
51. Danielle Winslow F ACT 25 21:49 4:21 Y 41
52. Christine Pauling F ACT 44 W40 21:56 4:23 Y 40
53. Nigel Coldrick   ACT 46 M45 21:59 4:23 Y 10
54. Brian McLachlan   ACT 41 M40 22:04 4:24 Y 9
55. Charlie Modrak   ACT 55 M55 22:07 4:25 Y 8
56. Kerrie Tanner F ACT 44 W40 22:16 4:27 Y 39
57. Mick Horan   ACT 45 M45 22:18 4:27 Y 7
58. Bob Harlow   ACT 57 M55 22:20 4:28 Y 6
59. Kym Chisholm F ACT 23 22:33 4:30 Y 38
60. Trevor Allen   ACT 29 22:34 4:30 Y 5
61. Karina Hilton F ACT 28 22:35 4:31 Y 37
62. Fabian Harding   ACT 33 22:36 4:31 Y 4
63. Pam Muston F NSW 45 W45 22:43 4:32 Y 36
64. Brian Wenn   ACT 56 M55 22:47 4:33 Y 3
65. Andrew Sutcliffe   NSW 51 M50 22:53 4:34 Y 2
66. David Whyte   NSW 54 M50 22:59 4:35 Y 1
67. Richard Hilhorst   ACT 63 M60 23:02 4:36 Y
68. Lachlan Dow   ACT 13 U14 23:04 4:36 Y
69. Mark Jekabsons   ACT 43 M40 23:11 4:38 Y
70. Jim White   ACT 55 M55 23:19 4:39 Y
71. Kayler Torley F ACT 15 U16 23:20 4:40 Y 35
72. Karen Burton F ACT 39 W35 23:22 4:40 Y 34
73. David Holmes   ACT 46 M45 23:23 4:40 Y
74. Alice Moore F ACT 16 U18 23:25 4:41 Y 33
75. Daniel Dawes   ACT 61 M60 23:27 4:41 Y
76. Geoffrey Wardrobe   ACT 48 M45 23:28 4:41 Y
77. David Booth   NSW 57 M55 23:31 4:42 Y
78. Cathy Montalto F ACT 52 W50 23:35 4:43 Y 32
79. Eliza McGowan F ACT 22 23:41 4:44 Y 31
80. Terry Levings   ACT 56 M55 23:43 4:44 Y
81. Neil Mackenzie   ACT 42 M40 23:52 4:46 Y
82. Cecilia Shlegel F ACT 34 23:58 4:47 Y 30
83. Mick Charlton   ACT 53 M50 23:58 4:47 Y
84. Demetrios Pandouras   ACT 43 M40 23:59 4:47 Y
85. Sue Baker-Finch F ACT 51 W50 24:11 4:50 Y 29
86. Clem Baker-Finch   ACT 51 M50 24:12 4:50 Y
87. Amanda Milne F NSW 33 24:19 4:51 Y 28
88. Peter Hogan   ACT 57 M55 24:20 4:52 Y
89. Casey Byron F ACT 19 U20 24:26 4:53 Y 27
90. Lea Edwards F ACT 35 W35 24:28 4:53 Y 26
91. Geoff Barker   ACT 60 M60 24:34 4:54 Y
92. Richard Lucas   ACT 53 M50 24:42 4:56 Y
93. Chris Brown   ACT 43 M40 24:44 4:56 Y
94. Ian Leves   ACT 52 M50 24:49 4:57 Y
95. Colin Adrian   ACT 52 M50 24:51 4:58 Y
96. Peter Trotter   ACT 69 M65 25:00 5:00 Y
97. Linda Lenton F ACT 55 W55 25:08 5:01 Y 25
98. Charmaine Knobel F ACT 52 W50 25:15 5:03 Y 24
99. Graham Burke   ACT 58 M55 25:25 5:05 Y
100. Colin Bridge   QLD 60 M60 25:26 5:05 Y
101. Dave Hobson   ACT 56 M55 25:38 5:07 Y
102. Rhys McLachlan   ACT 14 U16 25:42 5:08 Y
103. Gabrielle Brown F ACT 41 W40 25:46 5:09 Y 23
104. Kathleen Bleakley F ACT 33 25:50 5:10 Y 22
105. Barb Barrett F ACT 38 W35 25:59 5:11 Y 21
106. Caroline Campbell F ACT 62 W60 26:15 5:15 Y 20
107. Kevin Chapman   ACT 61 M60 26:20 5:16 Y
108. Bryan McCarthy   ACT 59 M55 26:47 5:21 Y
109. Graeme Small   ACT 63 M60 26:56 5:23 Y
110. Ruth Baussmann F ACT 54 W50 27:05 5:25 Y 19
111. Karen Collins F ACT 57 W55 27:12 5:26 Y 18
112. Chris Stanhope   ACT 28 27:20 5:28 Y
113. Jon Stanhope   ACT 53 M50 27:21 5:28 Y
114. Nick Blackaby   ACT 50 M50 27:34 5:30 Y
115. Prue Bradford F ACT 45 W45 27:39 5:31 Y 17
116. Emma-Kate McGuirk F ACT 34 27:43 5:32 Y 16
117. Zoe Pleasants F ACT 30 27:44 5:32 Y 15
118. Margaret McSpadden F ACT 58 W55 27:54 5:34 Y 14
119. Brad Thomas   NSW 31 27:55 5:35 Y
120. Annette Sugden F QLD 42 W40 27:56 5:35 Y 13
121. Carol Robinson F ACT 54 W50 28:09 5:37 Y 12
122. Chris Demestre   ACT 33 28:10 5:38 Y
123. Mandi Demestre F ACT 31 28:11 5:38 Y 11
124. Adam Robinson   ACT 31 28:13 5:38 Y
125. Vanessa Palmer F NSW 34 28:20 5:40 Y 10
126. Ray Bramwell   ACT 69 M65 28:27 5:41 Y
127. Christine Zygadlo F ACT 42 W40 28:33 5:42 Y 9
128. Claire Sullivan F ACT 30 28:45 5:45 Y 8
129. Angus Clelland   ACT 32 28:46 5:45 Y
130. Rad Leovic   ACT 77 M75 29:02 5:48 Y
131. Doug Fry   ACT 66 M65 29:13 5:50 Y
132. Ian Boyd   ACT 52 M50 29:20 5:52 Y
133. Yumiko Clifton F ACT 41 W40 29:40 5:56 Y 7
134. Alan Norden   ACT 60 M60 30:04 6:00 Y
135. Kaliegh Forbutt F ACT 21 30:12 6:02 Y 6
136. Nathan Boyd   ACT 26 30:17 6:03 Y
137. Amanda Zygadlo F ACT 36 W35 30:22 6:04 Y 5
138. Anita Lindemann F ACT 37 W35 30:23 6:04 Y 4
139. Janelle Barry F ACT 31 30:30 6:06 Y 3
140. Anna Stanhope F ACT 22 30:32 6:06 Y 2
141. Carolyn Batch F ACT 40 W40 30:54 6:10 Y 1
142. Roger Batch   ACT 42 M40 30:55 6:11 Y
143. Gabrielle Robens F ACT 21 31:13 6:14 Y
144. Julie Centofanti F ACT 23 32:39 6:31 Y
145. Terri Jones F ACT 67 W65 33:36 6:43 Y
146. Julie Rey F ACT 31 35:12 7:02 Y
147. Bethany Chadwick F ACT 50 W50 37:47 7:33 Y
148. Marianne Eynon F ACT 57 W55 37:48 7:33 Y
149. Josephine Kulesz F ACT 54 W50 50:10 10:02 Y
150. Val Bland F ACT 56 W55 50:11 10:02 Y
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019