Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Relays

Parliament House Relays - Questacon (1.8k)
Tuesday, 13th December 2005
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Mark Shepherd   ACT 21 5:01 2:47 D
2. Michael Hosking   ACT 20 5:06 2:50 D
3. Julien Wicks   ACT 27 5:09 2:51 D
4. James Barker   ACT 28 5:17 2:56 F
5. Adrian Sheppard   ACT 35 5:17 2:56 Y
6. Grant Bluett   ACT 33 5:20 2:57 F
7. Stuart Doyle   ACT 39 5:25 3:00 Y
8. Adam Leane   ACT 32 5:26 3:01 D
9. Julian Dent   NSW 20 5:27 3:01 F
10. Tim Sawkins   NSW 41 M40 5:31 3:03 D
11. Christopher Williams   ACT 19 U20 5:34 3:05 D
12. Shane Anderson   ACT 17 U18 5:34 3:05 Y
13. John Boden   ACT 16 U18 5:40 3:08 Y
14. Anthony Scott   ACT 43 M40 5:43 3:10 Y
15. Gerard Ryan   ACT 45 M45 5:44 3:11 Y
16. Andy Hogg   ACT 32 5:46 3:12 Y
17. Luke Grattan   ACT 35 5:47 3:12 F
18. Trevor Jacobs   ACT 53 M50 5:49 3:13 D
19. Mark Bourne   ACT 22 5:49 3:13 F
20. Sarah McRae F ACT 31 5:51 3:15 Y
21. Emma Murray F ACT 27 5:56 3:17 Y
22. Peter Hosking   ACT 13 U14 5:58 3:18 Y
23. Lucy Whyte F NSW 15 U16 6:00 3:20 Y
24. Peter Zygadlo   ACT 38 6:00 3:20 Y
25. David Baldwin   ACT 39 6:03 3:21 Y
26. Jack Flynn   17 U18 6:03 3:21 F
27. Anthony Cheung   ACT 30 6:05 3:22 Y
28. Simon Claringbold   ACT 46 M45 6:05 3:22 Y
29. Gary Potter   36 6:05 3:22 F
30. Paul Veldkamp   ACT 42 M40 6:06 3:23 D
31. Murray Scown   ACT 19 U20 6:07 3:23 F
32. Paul Torley   ACT 39 6:08 3:24 Y
33. Victor Violante   ACT 21 6:11 3:26 F
34. Geoff Stacey   ACT 17 U18 6:14 3:27 Y
35. Jessamy Hosking F ACT 22 6:15 3:28 Y
36. Peter Cullen   ACT 42 M40 6:16 3:28 Y
37. Richard Pywell   ACT 18 U20 6:18 3:30 Y
38. Sophie Barker F ACT 19 U20 6:22 3:32 Y
39. Ruth McTaggart F ACT 24 6:24 3:33 Y
40. James Bromhead   ACT 45 M45 6:24 3:33 Y
41. Des Brown   ACT 59 M55 6:24 3:33 D
42. Anna Quayle F ACT 30 6:24 3:33 F
43. David Webster   ACT 54 M50 6:25 3:33 D
44. Michael Derlacki   ACT 32 6:27 3:35 D
45. Susie Sprague F ACT 30 6:27 3:35 Y
46. Greg Hosking   ACT 12 U14 6:30 3:36 Y
47. Adam Bone   28 6:30 3:36 F
48. Jo Allison F ACT 29 6:32 3:37 Y
49. Evan Henman   ACT 15 U16 6:35 3:39 Y
50. Hannah Flannery F ACT 17 U18 6:36 3:40 Y
51. Catriona Windsor F ACT 11 U12 6:38 3:41 Y
52. Julie M Quinn F ACT 33 6:38 3:41 Y
53. Robert Henman   6:40 3:42 F
54. Leanne Wilkinson F ACT 31 6:42 3:43 Y
55. Christine Pauling F ACT 44 W40 6:44 3:44 Y
56. Carinna Tong F ACT 36 W35 6:44 3:44 Y
57. Jim White   ACT 56 M55 6:44 3:44 D
58. Reilly Shaw   ACT 10 U12 6:44 3:44 Y
59. Sebastien Dunne   ACT 19 U20 6:45 3:45 Y
60. Susan Hobson F ACT 47 W45 6:47 3:46 Y
61. Fabian Harding   ACT 34 6:48 3:46 Y
62. Eliza McGowan F ACT 23 6:49 3:47 F
63. Steven Hurwitz   NSW 17 U18 6:49 3:47 Y
64. Eu Ho Siew   ACT 28 6:50 3:47 Y
65. Charlie Modrak   ACT 56 M55 6:52 3:48 D
66. Danielle Winslow F ACT 26 6:54 3:50 Y
67. Hugh Ford   ACT 46 M45 6:56 3:51 D
68. Robbie Costmeyer   ACT 58 M55 6:57 3:51 D
69. Adrian Rollins   6:57 3:51 F
70. Kate Lennox F ACT 15 U16 6:59 3:52 F
71. Miriam McCarthy F ACT 49 W45 7:02 3:54 Y
72. Stephanie Siebert F ACT 30 7:03 3:55 F
73. Catherine Murphy F ACT 22 7:05 3:56 F
74. Shannon Jones F ACT 26 7:09 3:58 Y
75. Simon Chapple   38 7:12 4:00 F
76. Lea Edwards F ACT 36 W35 7:15 4:01 Y
77. Dale McNally   27 7:15 4:01 F
78. David Whyte   NSW 55 M55 7:16 4:02 D
79. Justeen Kirk F 31 7:16 4:02 F
80. Nicola Torley F ACT 9 U10 7:18 4:03 Y
81. Pam Muston F NSW 45 W45 7:19 4:03 Y
82. Elizabeth Hosking F ACT 10 U12 7:23 4:06 Y
83. Celia Street F 28 7:32 4:11 F
84. Mike Goodyer   ACT 50 M50 7:34 4:12 F
85. Ken Eynon   ACT 59 M55 7:40 4:15 Y
86. Ian Boyd   ACT 53 M50 7:44 4:17 Y
87. Demetrios Pandouras   ACT 44 M40 7:44 4:17 D
88. Michele Clement F ACT 36 W35 7:45 4:18 F
89. Alice Moore F ACT 16 U18 7:46 4:18 Y
90. Cathy Montalto F ACT 53 W50 7:48 4:20 Y
91. Dimity Herstik F ACT 10 U12 7:50 4:21 Y
92. Michael Torley   ACT 10 U12 7:53 4:22 Y
93. Michael P Brown   ACT 45 M45 7:57 4:25 Y
94. Jules Baggoley F ACT 30 7:58 4:25 Y
95. Mat Campbell   31 7:59 4:26 F
96. Ian Leves   ACT 53 M50 8:00 4:26 D
97. Kevin Chapman   ACT 61 M60 8:04 4:28 Y
98. Jasmine Elson F ACT 23 8:14 4:34 F
99. Nick Blackaby   ACT 51 M50 8:15 4:35 Y
100. Tracey Bell F ACT 25 8:15 4:35 Y
101. Joshua Torley   ACT 6 U8 8:18 4:36 Y
102. Judith Pogson F ACT 43 W40 8:20 4:37 Y
103. Cassidy Shaw   ACT 7 U8 8:22 4:38 Y
104. Meg Haynes F ACT 10 U12 8:32 4:44 F
105. Dave Hobson   ACT 57 M55 8:35 4:46 D
106. Carli Semmens F 24 8:39 4:48 F
107. Kathy Staples F 42 W40 8:44 4:51 F
108. Roy Jones   ACT 62 M60 8:50 4:54 Y
109. Yumiko Clifton F ACT 42 W40 8:57 4:58 Y
110. Vanessa Palmer F NSW 35 W35 9:04 5:02 Y
111. Kathryn Jones F 27 9:05 5:02 F
112. Alison Dell F ACT 32 9:11 5:06 F
113. Doug Fry   ACT 66 M65 9:18 5:10 D
114. Rad Leovic   ACT 78 M75 9:33 5:18 D
115. Oliver Cowey   NSW 9 U10 11:00 6:06 Y
116. Josephine Kulesz F ACT 55 W55 12:13 6:47 Y
117. William Cowey   NSW 7 U8 12:45 7:05 Y
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021