Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Spring Series

Spring Series (5k)
Tuesday, 1st November 2005
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Michael Hosking   ACT 20 15:58 3:11 Y 150
2. Allan McGlew   ACT 17 U18 17:16 3:27 Y 149
3. Danny O'Dea   ACT 43 M40 17:30 3:30 Y 148
4. Emma Murray F ACT 27 17:53 3:34 Y 147
5. Robert Torley   ACT 17 U18 18:00 3:36 Y 146
6. Noni Couper F ACT 22 18:02 3:36 Y 145
7. Kiaran Kirk   ACT 44 M40 18:19 3:39 Y 144
8. Anthony Walker   ACT 28 18:22 3:40 Y 143
9. Jane Livingstone F ACT 37 W35 18:25 3:41 Y 142
10. Steve Rohan-Jones   ACT 36 18:25 3:41 Y 141
11. Michael Leahey   ACT 51 M50 18:31 3:42 Y 140
12. Paul Veldkamp   ACT 42 M40 18:34 3:42 Y 139
13. Daniel Cross   ACT 32 18:42 3:44 Y 138
14. Steve Bradford   ACT 51 M50 18:52 3:46 Y 137
15. Bruce Norton   NSW 29 18:58 3:47 Y 136
16. Marc Guilfoyle   ACT 39 19:00 3:48 Y 135
17. Ross Gregg   ACT 44 M40 19:31 3:54 Y 134
18. Kristen Connell F ACT 31 19:33 3:54 Y 133
19. Colin Bridge   QLD 60 M60 19:55 3:59 Y 132
20. Anthony Cheung   ACT 30 20:00 4:00 Y 131
21. Robert Ey   ACT 45 M45 20:10 4:02 Y 130
22. Paul Torley   ACT 39 20:14 4:02 Y 129
23. Roger Pilkington   ACT 46 M45 20:17 4:03 Y 128
24. Shane Radnell   ACT 34 20:20 4:04 Y 127
25. Michael Derlacki   ACT 32 20:21 4:04 Y 126
26. Michael Hanbury   ACT 34 20:24 4:04 Y 125
27. Susan Hobson F ACT 47 W45 20:30 4:06 Y 124
28. Christine Pauling F ACT 44 W40 20:36 4:07 Y 123
29. James Bromhead   ACT 45 M45 20:37 4:07 Y 122
30. Jim White   ACT 56 M55 20:43 4:08 Y 121
31. Richard Pywell   ACT 18 U20 20:47 4:09 Y 120
32. Charlie Modrak   ACT 56 M55 20:48 4:09 Y 119
33. Bob Harlow   ACT 58 M55 20:52 4:10 Y 118
34. Danielle Winslow F ACT 26 21:01 4:12 Y 117
35. Steven Mackenzie   NSW 34 21:12 4:14 Y 116
36. Greg Mitchell   ACT 46 M45 21:16 4:15 Y 115
37. Jessamy Hosking F ACT 22 21:27 4:17 Y 114
38. Carinna Tong F ACT 36 W35 21:29 4:17 Y 113
39. Belinda Barker F ACT 31 21:30 4:18 Y 112
40. Jo Allison F ACT 29 21:34 4:18 Y 111
41. Mark Ellison   ACT 43 M40 21:37 4:19 Y 110
42. Pam Muston F NSW 45 W45 21:39 4:19 Y 109
43. Annette Sugden F QLD 43 W40 21:44 4:20 Y 108
44. Nigel Coldrick   ACT 47 M45 21:48 4:21 Y 107
45. Brian McLachlan   ACT 42 M40 21:50 4:22 Y 106
46. Catriona Windsor F ACT 11 U12 21:54 4:22 Y 105
47. Kayler Torley F ACT 15 U16 22:03 4:24 Y 104
48. Eu Ho Siew   ACT 28 22:07 4:25 Y 103
49. David Whyte   NSW 55 M55 22:15 4:27 Y 102
50. Nathaniel Ward   ACT 31 22:22 4:28 Y 101
51. Kate Fuller F ACT 31 22:30 4:30 Y 100
52. Graeme Andrews   NSW 53 M50 22:34 4:30 Y 99
53. Bronwyn Calver F ACT 36 W35 22:50 4:34 Y 98
54. Richard Hilhorst   ACT 64 M60 22:53 4:34 Y 97
55. Charmaine Knobel F ACT 53 W50 22:58 4:35 Y 96
56. Fabian Harding   ACT 34 23:11 4:38 Y 95
57. Adrienne Andrews F NSW 49 W45 23:18 4:39 Y 94
58. Penny Ryder F ACT 27 23:28 4:41 Y 93
59. Don Roach   ACT 48 M45 23:34 4:42 Y 92
60. Alex Brown   ACT 32 23:35 4:43 Y 91
61. David Booth   NSW 58 M55 23:36 4:43 Y 90
62. Geoffrey Wardrobe   ACT 48 M45 23:53 4:46 Y 89
63. Mick Charlton   ACT 53 M50 24:00 4:48 Y 88
64. Carolyne Kramar F ACT 41 W40 24:08 4:49 Y 87
65. Peter Hogan   ACT 58 M55 24:08 4:49 Y 86
66. Geoff Barker   ACT 61 M60 24:09 4:49 Y 85
67. Robert Solomon   ACT 42 M40 24:12 4:50 Y 84
68. Kathleen Bleakley F ACT 34 24:23 4:52 Y 83
69. Linda Lenton F ACT 56 W55 24:33 4:54 Y 82
70. Robert McDonald   ACT 15 U16 24:35 4:55 Y 81
71. Caroline Campbell F ACT 63 W60 24:41 4:56 Y 80
72. David Cooper   ACT 30 24:46 4:57 Y 79
73. Michael Dugan   ACT 26 24:49 4:57 Y 78
74. Grant McDonald   ACT 47 M45 24:49 4:57 Y 77
75. Cindy Briscoe F ACT 39 W35 25:03 5:00 Y 76
76. Gareth Richards   ACT 29 25:17 5:03 Y 75
77. Demetrios Pandouras   ACT 44 M40 25:24 5:04 Y 74
78. Heather McDonald F ACT 17 U18 25:25 5:05 Y 73
79. Nick Blackaby   ACT 51 M50 25:32 5:06 Y 72
80. Ian Leves   ACT 53 M50 25:38 5:07 Y 71
81. Lara Bishop F ACT 36 W35 25:42 5:08 Y 70
82. Kevin Chapman   ACT 61 M60 25:51 5:10 Y 69
83. Alice Moore F ACT 16 U18 25:53 5:10 Y 68
84. Dave Hobson   ACT 57 M55 26:12 5:14 Y 67
85. Prue Bradford F ACT 46 W45 26:16 5:15 Y 66
86. Ineka Booth F NSW 16 U18 26:18 5:15 Y 65
87. Margaret McSpadden F ACT 58 W55 26:21 5:16 Y 64
88. Jedd Andrews   NSW 12 U14 26:31 5:18 Y 63
89. Roy Jones   ACT 62 M60 26:39 5:19 Y 62
90. Vanessa Palmer F NSW 35 W35 26:50 5:22 Y 61
91. Graeme Small   ACT 64 M60 27:10 5:26 Y 60
92. Zoe Pleasants F ACT 30 27:36 5:31 Y 59
93. Phil Toomey   ACT 59 M55 27:41 5:32 Y 58
94. Leah Bartkowski F ACT 22 27:53 5:34 Y 57
95. Sue Rymer F ACT 42 W40 28:09 5:37 Y 56
96. Sandy Waters F ACT 47 W45 28:21 5:40 Y 55
97. Tracey Bell F ACT 25 28:40 5:44 Y 54
98. Jamie Macgregor   ACT 51 M50 28:55 5:47 Y 53
99. Doug Fry   ACT 66 M65 29:02 5:48 Y 52
100. Fiona Ross F ACT 24 29:09 5:49 Y 51
101. Yumiko Clifton F ACT 42 W40 29:09 5:49 Y 50
102. Anna Stanhope F ACT 23 29:28 5:53 Y 49
103. Jon Stanhope   ACT 54 M50 29:29 5:53 Y 48
104. Wal Pywell   ACT 62 M60 29:38 5:55 Y 47
105. Robyn Booth F NSW 54 W50 30:17 6:03 Y 46
106. Craig Wisdom   ACT 45 M45 32:04 6:24 Y 45
107. Beryl Lowry F NSW 58 W55 32:52 6:34 Y 44
108. Josephine Kulesz F ACT 55 W55 36:19 7:15 Y 43
109. Marianne Eynon F ACT 58 W55 36:35 7:19 Y 42
110. Bethany Chadwick F ACT 51 W50 36:35 7:19 Y 41
111. Val Bland F ACT 57 W55 41:49 8:21 Y 40
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019