Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

Winter Series (4k)
Saturday, 1st April 2006
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Anthony Haber   ACT 28 12:02 3:00 Y
2. Mark Shepherd   ACT 21 12:18 3:04 F
3. Ben Dawson   ACT 18 U20 13:14 3:18 F
4. Geoff Monro   NSW 40 M40 14:16 3:34 F
5. Geoff Hawke   ACT 48 M45 14:23 3:35 D
6. Bruce Norton   NSW 30 14:30 3:37 F
7. Greg Regester   ACT 43 M40 14:34 3:38 Y
8. Philip Turini   NSW 17 U18 14:41 3:40 F
9. Gordon McGurk   ACT 40 M40 14:49 3:42 D
10. Paco Iglesias   ACT 35 15:03 3:45 D
11. Patrick Kluth   ACT 37 15:09 3:47 D
12. Chris Sainsbury   ACT 29 15:11 3:47 D
13. Des Brown   ACT 59 M55 15:15 3:48 F
14. Steven Mackenzie   NSW 34 15:19 3:49 D
15. Keith Cassilles Southgate   ACT 18 U20 15:31 3:52 F
16. Paul Torley   ACT 39 15:31 3:52 D
17. Robert Dunkley   ACT 13 U14 15:39 3:54 D
18. David Webster   ACT 54 M50 15:45 3:56 F
19. Christo Dunkley   ACT 12 U14 15:45 3:56 D
20. Hugh Jorgensen   ACT 40 M40 15:59 3:59 F
21. Michael Derlacki   ACT 33 16:07 4:01 Y
22. Ross Gregg   ACT 45 M45 16:10 4:02 F
23. Kayler Torley F ACT 16 U18 16:13 4:03 Y
24. Peter Zygadlo   ACT 39 16:16 4:04 D
25. Martin Udall   ACT 27 16:22 4:05 F
26. Hugh Ford   ACT 46 M45 16:28 4:07 F
27. Sebastien Dunne   ACT 20 16:30 4:07 F
28. Brian Wenn   ACT 57 M55 16:33 4:08 Y
29. Catriona Windsor F ACT 12 U14 16:34 4:08 F
30. Fiona Jorgensen F ACT 47 W45 16:38 4:09 F
31. Miriam McCarthy F ACT 49 W45 16:42 4:10 Y
32. Demetrios Pandouras   ACT 44 M40 16:53 4:13 Y
33. Jim White   ACT 57 M55 17:12 4:18 F
34. Michael Daly   ACT 50 M50 17:19 4:19 F
35. Eric Hodge   ACT 63 M60 17:26 4:21 D
36. Thea Zimpel F ACT 23 17:34 4:23 F
37. Greg Nightingale   ACT 32 17:47 4:26 F
38. Nicola Torley F ACT 9 U10 17:49 4:27 Y
39. Jamie Hawke   ACT 9 U10 17:53 4:28 F
40. Geoffrey Wardrobe   ACT 49 M45 18:07 4:31 F
41. Annette Outtrim F NSW 30 18:27 4:36 Y
42. Annie Harper F NSW 12 U14 18:30 4:37 F
43. John Alcock   ACT 60 M60 18:37 4:39 D
44. Tony Cavuoto   ACT 56 M55 18:50 4:42 F
45. Geoff Barker   ACT 61 M60 19:09 4:47 Y
46. Judith Pogson F ACT 43 W40 19:10 4:47 Y
47. Bernie Millett   NSW 64 M60 19:15 4:48 F
48. Michael Torley   ACT 11 U12 19:17 4:49 D
49. Jen Skorupa F ACT 39 W35 19:18 4:49 Y
50. Jeff Collins   NSW 53 M50 19:27 4:51 D
51. Ian Leves   ACT 53 M50 19:28 4:52 F
52. Lara Bishop F ACT 36 W35 20:17 5:04 Y
53. Lisa Wilson F ACT 38 W35 20:45 5:11 Y
54. Barbara Tucker F ACT 57 W55 21:02 5:15 Y
55. Danny Reedy   ACT 41 M40 21:04 5:16 D
56. Joshua Torley   ACT 6 U8 21:12 5:18 D
57. Ray Bramwell   ACT 70 M70 21:20 5:20 F
58. Ian Fletcher   ACT 41 M40 21:22 5:20 D
59. Jill Pearson F ACT 48 W45 21:33 5:23 F
60. Bridget McNamara F ACT 24 21:43 5:25 Y
61. Michael P Brown   ACT 46 M45 22:01 5:30 D
62. Geoff Moore   ACT 57 M55 22:03 5:30 Y
63. Megan Rhind F ACT 25 22:09 5:32 Y
64. Ted Harrison   ACT 58 M55 22:18 5:34 D
65. Phil Toomey   ACT 59 M55 22:25 5:36 F
66. Alison Cash F VIC 29 22:46 5:41 Y
67. Rad Leovic   ACT 78 M75 22:56 5:44 Y
68. Nick Blackaby   ACT 51 M50 23:05 5:46 F
69. Alan Norden   ACT 61 M60 23:36 5:54 F
70. Doug Fry   ACT 67 M65 23:42 5:55 Y
71. Josephine Kulesz F ACT 55 W55 29:19 7:19 Y
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019