Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Summer Series (5.3k)
Tuesday, 7th February 2006
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Adam Leane   ACT 32 17:12 3:14 Y 50
2. David Osmond   ACT 31 17:28 3:17 Y 49
3. Julian Dent   NSW 20 17:42 3:20 Y 48
4. Nick Walshe   ACT 27 17:44 3:20 Y 47
5. Tim Sawkins   NSW 41 M40 18:12 3:26 Y 46
6. Christopher Williams   ACT 19 U20 18:21 3:27 Y 45
7. Anthony Scott   ACT 43 M40 18:24 3:28 Y 44
8. Peter James   ACT 44 M40 18:29 3:29 Y 43
9. Bradley Hetharia   ACT 30 18:34 3:30 Y 42
10. Sarah McRae F ACT 31 18:37 3:30 Y 50
11. Trevor Jacobs   ACT 54 M50 18:38 3:30 Y 41
12. Martin Fryer   ACT 44 M40 19:09 3:36 Y 40
13. Allan McGlew   ACT 17 U18 19:10 3:36 Y 39
14. Bruce Norton   NSW 29 19:13 3:37 Y 38
15. Noni Couper F ACT 23 19:20 3:38 Y 49
16. Simon Claringbold   ACT 46 M45 19:26 3:40 Y 37
17. Steve Rohan-Jones   ACT 36 19:46 3:43 Y 36
18. Joy Terry F NSW 37 W35 19:47 3:43 Y 48
19. Keith Cassilles Southgate   ACT 18 U20 19:52 3:44 Y 35
20. Murray Scown   ACT 20 20:02 3:46 Y 34
21. Fleur Flanery F NSW 36 W35 20:09 3:48 Y 47
22. Peter Zygadlo   ACT 39 20:11 3:48 Y 33
23. Richard Faulks   ACT 46 M45 20:21 3:50 Y 32
24. Jessamy Hosking F ACT 22 20:25 3:51 Y 46
25. Jo Allison F ACT 29 20:28 3:51 Y 45
26. Anna Quayle F ACT 30 20:48 3:55 Y 44
27. Lucy Whyte F NSW 15 U16 21:05 3:58 Y 43
28. Roger Pilkington   ACT 47 M45 21:07 3:59 Y 31
29. Colin Bridge   QLD 60 M60 21:09 3:59 Y 30
30. Michael Whipp   ACT 53 M50 21:10 3:59 Y 29
31. Adrian Rumore   ACT 46 M45 21:13 4:00 Y 28
32. Allison Campbell F ACT 33 21:16 4:00 Y 42
33. Peter Cullen   ACT 42 M40 21:19 4:01 Y 27
34. Robert Ey   ACT 46 M45 21:22 4:01 Y 26
35. Alan Towill   ACT 56 M55 21:23 4:02 Y 25
36. Steve Darragh   ACT 23 21:30 4:03 Y 24
37. Danielle Winslow F ACT 26 21:34 4:04 Y 41
38. Simeon Baker-Finch   ACT 21 21:44 4:06 Y 23
39. Anthony Cheung   ACT 31 21:45 4:06 Y 22
40. Dave McClelland   ACT 47 M45 21:45 4:06 Y 21
41. Robbie Costmeyer   ACT 59 M55 21:51 4:07 Y 20
42. Hugh Jorgensen   ACT 40 M40 21:54 4:07 Y 19
43. Kerrie Tanner F ACT 45 W45 22:02 4:09 Y 40
44. Sebastien Dunne   ACT 20 22:07 4:10 Y 18
45. Eu Ho Siew   ACT 28 22:10 4:10 Y 17
46. Steven Hurwitz   NSW 17 U18 22:15 4:11 Y 16
47. David Webster   ACT 54 M50 22:15 4:11 Y 15
48. Ross Gregg   ACT 45 M45 22:17 4:12 Y 14
49. Christine Pauling F ACT 44 W40 22:19 4:12 Y 39
50. Fabian Harding   ACT 34 22:19 4:12 Y 13
51. Demetrios Pandouras   ACT 44 M40 22:20 4:12 Y 12
52. Doug Limbrick   ACT 62 M60 22:22 4:13 Y 11
53. Jim Sawkins   ACT 65 M65 22:24 4:13 Y 10
54. Jim White   ACT 56 M55 22:38 4:16 Y 9
55. Michael Dupe   ACT 52 M50 22:42 4:16 Y 8
56. Milton Valentine   ACT 52 M50 22:46 4:17 Y 7
57. Charlie Modrak   ACT 56 M55 22:48 4:18 Y 6
58. Alan Nel   NSW 44 M40 22:55 4:19 Y 5
59. Adam Scott   ACT 33 22:56 4:19 Y 4
60. Matt McKerrow   ACT 27 22:59 4:20 Y 3
61. Graeme Andrews   NSW 53 M50 23:04 4:21 Y 2
62. Eric Hodge   ACT 63 M60 23:08 4:21 Y 1
63. Michael Daly   ACT 50 M50 23:12 4:22 Y
64. Pam Muston F NSW 45 W45 23:14 4:23 Y 38
65. Mick Saunders   ACT 58 M55 23:14 4:23 Y
66. Annette Sugden F QLD 43 W40 23:18 4:23 Y 37
67. Mark Kethro   ACT 45 M45 23:26 4:25 Y
68. Rosemary Longstaff F ACT 54 W50 23:27 4:25 Y 36
69. Ben Scarf   ACT 31 23:32 4:26 Y
70. Cathy Newman F ACT 44 W40 23:33 4:26 Y 35
71. Kym Chisholm F ACT 24 23:45 4:28 Y 34
72. Ian Boyd   ACT 53 M50 23:52 4:30 Y
73. Alan Green   ACT 57 M55 24:01 4:31 Y
74. Nigel Coldrick   ACT 47 M45 24:08 4:33 Y
75. David Booth   NSW 58 M55 24:09 4:33 Y
76. Geoffrey Wardrobe   ACT 49 M45 24:13 4:34 Y
77. Michelle Greenwood F ACT 45 W45 24:25 4:36 Y 33
78. Dominique Wilson F ACT 17 U18 24:30 4:37 Y 32
79. Tony Rogers   ACT 45 M45 24:33 4:37 Y
80. Robert McDonald   ACT 15 U16 24:44 4:40 Y
81. Luke Cartwright   ACT 23 24:46 4:40 Y
82. Terry Levings   ACT 57 M55 24:48 4:40 Y
83. Stacey Potter F ACT 28 24:54 4:41 Y 31
84. Stuart Anderson   ACT 31 24:55 4:42 Y
85. Geoff Barker   ACT 61 M60 24:59 4:42 Y
86. Natalie Smith F ACT 31 25:08 4:44 Y 30
87. Karen Burton F ACT 40 W40 25:15 4:45 Y 29
88. Adrienne Andrews F NSW 49 W45 25:16 4:46 Y 28
89. Jason Harrod   ACT 17 U18 25:16 4:46 Y
90. Cindy Briscoe F ACT 39 W35 25:19 4:46 Y 27
91. Heather McDonald F ACT 17 U18 25:43 4:51 Y 26
92. Grant McDonald   ACT 48 M45 25:47 4:51 Y
93. Dave Hobson   ACT 57 M55 25:54 4:53 Y
94. Judi Edwards F ACT 58 W55 25:55 4:53 Y 25
95. Charmaine Knobel F ACT 53 W50 26:02 4:54 Y 24
96. Sue Baker-Finch F ACT 52 W50 26:09 4:56 Y 23
97. Carolyne Kramar F ACT 41 W40 26:12 4:56 Y 22
98. Michael Torley   ACT 11 U12 26:16 4:57 Y
99. Kathleen Bleakley F ACT 34 26:24 4:58 Y 21
100. Craig Wisdom   ACT 46 M45 26:35 5:00 Y
101. Mel Mallam F ACT 26 26:40 5:01 Y 20
102. Nadine Cejta F 17 U18 26:42 5:02 Y 19
103. Ian Leves   ACT 53 M50 26:49 5:03 Y
104. Peter Trotter   ACT 70 M70 26:55 5:04 Y
105. Ian Mackenzie   ACT 57 M55 27:00 5:05 Y
106. Kevin Chapman   ACT 62 M60 27:01 5:05 Y
107. Debbie Cowell F ACT 46 W45 27:16 5:08 Y 18
108. Kerry Lee F ACT 26 27:23 5:10 Y 17
109. Jules Baggoley F ACT 30 27:27 5:10 Y 16
110. Kristen Walker F ACT 16 U18 27:36 5:12 Y 15
111. Lara Bishop F ACT 36 W35 27:39 5:13 Y 14
112. Caroline Campbell F ACT 63 W60 27:41 5:13 Y 13
113. Julia Hindmarch F ACT 33 27:41 5:13 Y 12
114. Zoe Pleasants F ACT 31 27:58 5:16 Y 11
115. Michael P Brown   ACT 46 M45 28:05 5:17 Y
116. Margaret McSpadden F ACT 58 W55 28:19 5:20 Y 10
117. Christine Whipp F ACT 49 W45 28:23 5:21 Y 9
118. Bryan McCarthy   ACT 60 M60 28:28 5:22 Y
119. Lorraine Stevens F NSW 52 W50 28:49 5:26 Y 8
120. Ian Fletcher   ACT 41 M40 28:57 5:27 Y
121. Ruth Baussmann F ACT 55 W55 29:00 5:28 Y 7
122. Prue Bradford F ACT 46 W45 29:18 5:31 Y 6
123. Vanessa Palmer F NSW 35 W35 29:39 5:35 Y 5
124. Alison Dell F ACT 32 29:47 5:37 Y 4
125. Nick Blackaby   ACT 51 M50 29:51 5:37 Y
126. Sue Rymer F ACT 42 W40 30:04 5:40 Y 3
127. Yumiko Clifton F ACT 42 W40 30:06 5:40 Y 2
128. Peter Neal   ACT 49 M45 30:14 5:42 Y
129. Jamie Macgregor   ACT 51 M50 30:35 5:46 Y
130. Travis Ey   ACT 9 U10 30:40 5:47 Y
131. Carol Ey F ACT 46 W45 30:43 5:47 Y 1
132. Phil Toomey   ACT 59 M55 30:56 5:50 Y
133. Margaret Jamieson F ACT 50 W50 31:05 5:51 Y
134. Helen Moscos-Banks F ACT 55 W55 31:17 5:54 Y
135. Kirsten Gillespie F ACT 32 31:20 5:54 Y
136. Christine Zygadlo F ACT 42 W40 31:27 5:56 Y
137. Ted Harrison   ACT 57 M55 32:13 6:04 Y
138. Claire Stevens F ACT 20 32:14 6:04 Y
139. Mary McDonald F ACT 48 W45 32:15 6:05 Y
140. Doug Fry   ACT 66 M65 32:21 6:06 Y
141. Alan Norden   ACT 61 M60 33:29 6:19 Y
142. Tim Wright   ACT 54 M50 34:04 6:25 Y
143. Josephine Farrugia F ACT 51 W50 34:34 6:31 Y
144. Julie Rey F ACT 32 34:50 6:34 Y
145. Oliver Cowey   NSW 9 U10 40:41 7:40 Y
146. Josephine Kulesz F ACT 55 W55 41:37 7:51 Y
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019