Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Summer Series (5k)
Tuesday, 14th February 2006
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Adam Leane   ACT 32 16:41 3:20 Y 50
2. David Osmond   ACT 31 16:46 3:21 Y 49
3. Adrian Sheppard   ACT 35 16:52 3:22 Y 48
4. Nick Walshe   ACT 27 16:59 3:23 Y 47
5. Stewart Fishwick   ACT 27 17:44 3:32 Y 46
6. Christopher Williams   ACT 19 U20 17:49 3:33 Y 45
7. Anthony Scott   ACT 43 M40 17:53 3:34 Y 44
8. Sarah McRae F ACT 31 17:59 3:35 Y 50
9. Bradley Hetharia   ACT 30 18:18 3:39 Y 43
10. Bruce Norton   NSW 29 18:29 3:41 Y 42
11. Scott Imhoff   ACT 27 18:30 3:42 Y 41
12. Trevor Jacobs   ACT 54 M50 18:34 3:42 Y 40
13. Noni Couper F ACT 23 18:36 3:43 Y 49
14. Norak Theam   ACT 32 18:38 3:43 Y 39
15. Simon Claringbold   ACT 46 M45 18:49 3:45 Y 38
16. Kiaran Kirk   ACT 44 M40 19:21 3:52 Y 37
17. David Wilson   ACT 45 M45 19:26 3:53 Y 36
18. Keith Cassilles Southgate   ACT 18 U20 19:26 3:53 Y 35
19. Alex Kearns   ACT 30 19:32 3:54 Y 34
20. Richard Faulks   ACT 46 M45 19:34 3:54 Y 33
21. Lucy Whyte F NSW 15 U16 19:50 3:58 Y 48
22. Declan Wilson   ACT 12 U14 19:51 3:58 Y 32
23. Jane Livingstone F ACT 38 W35 19:52 3:58 Y 47
24. Jessamy Hosking F ACT 22 20:13 4:02 Y 46
25. Mick Corlis   ACT 46 M45 20:20 4:04 Y 31
26. Peter Cullen   ACT 42 M40 20:21 4:04 Y 30
27. Fleur Flanery F NSW 36 W35 20:22 4:04 Y 45
28. Colin Bridge   QLD 60 M60 20:25 4:05 Y 29
29. James Savill   ACT 35 20:25 4:05 Y 28
30. Michael Whipp   ACT 53 M50 20:26 4:05 Y 27
31. Mick Horan   ACT 46 M45 20:27 4:05 Y 26
32. Anthony Cheung   ACT 31 20:34 4:06 Y 25
33. Adrian Rumore   ACT 46 M45 20:36 4:07 Y 24
34. Robbie Costmeyer   ACT 59 M55 20:50 4:10 Y 23
35. Scott Gledhill   ACT 38 20:57 4:11 Y 22
36. Steven Hurwitz   NSW 17 U18 21:00 4:12 Y 21
37. Robert Ey   ACT 46 M45 21:07 4:13 Y 20
38. Sebastien Dunne   ACT 20 21:13 4:14 Y 19
39. Shannon Jones F ACT 26 21:19 4:15 Y 44
40. Michael Derlacki   ACT 32 21:25 4:17 Y 18
41. Christine Pauling F ACT 44 W40 21:26 4:17 Y 43
42. Dave McClelland   ACT 47 M45 21:27 4:17 Y 17
43. Brian Wenn   ACT 57 M55 21:31 4:18 Y 16
44. Demetrios Pandouras   ACT 44 M40 21:37 4:19 Y 15
45. Ian Boyd   ACT 53 M50 21:43 4:20 Y 14
46. Charlie Modrak   ACT 56 M55 21:44 4:20 Y 13
47. Bob Harlow   ACT 58 M55 21:45 4:21 Y 12
48. Peter Kanowski   ACT 46 M45 21:45 4:21 Y 11
49. Robert Rawson   ACT 26 21:46 4:21 Y 10
50. Doug Limbrick   ACT 62 M60 21:47 4:21 Y 9
51. Eu Ho Siew   ACT 28 21:48 4:21 Y 8
52. Alan Towill   ACT 56 M55 21:49 4:21 Y 7
53. Jim Sawkins   ACT 65 M65 21:51 4:22 Y 6
54. Miriam McCarthy F ACT 49 W45 22:00 4:24 Y 42
55. Graham Burke   ACT 59 M55 22:00 4:24 Y 5
56. Mick Saunders   ACT 58 M55 22:03 4:24 Y 4
57. Jim White   ACT 56 M55 22:10 4:26 Y 3
58. Ben Scarf   ACT 31 22:14 4:26 Y 2
59. Catherine Murphy F ACT 23 22:19 4:27 Y 41
60. Michael Daly   ACT 50 M50 22:22 4:28 Y 1
61. Eric Hodge   ACT 63 M60 22:25 4:29 Y
62. Kerrie Bremner F ACT 40 W40 22:31 4:30 Y 40
63. Adam Scott   ACT 33 22:43 4:32 Y
64. Fabian Harding   ACT 34 22:50 4:34 Y
65. Craig Wisdom   ACT 46 M45 22:52 4:34 Y
66. Lachlan Dow   ACT 14 U16 22:53 4:34 Y
67. Kate Fuller F ACT 32 22:54 4:34 Y 39
68. Andrew Gardner   ACT 41 M40 23:04 4:36 Y
69. David Baussmann   ACT 55 M55 23:10 4:38 Y
70. Geoffrey Wardrobe   ACT 49 M45 23:11 4:38 Y
71. Andrew Sutcliffe   NSW 52 M50 23:15 4:39 Y
72. Clem Baker-Finch   ACT 52 M50 23:19 4:39 Y
73. David Whyte   NSW 55 M55 23:20 4:40 Y
74. David Booth   NSW 58 M55 23:35 4:43 Y
75. Kym Chisholm F ACT 24 23:45 4:45 Y 38
76. Alan Green   ACT 57 M55 23:46 4:45 Y
77. Tom Styman   ACT 11 U12 23:49 4:45 Y
78. Romy Hurwitz F ACT 21 23:50 4:46 Y 37
79. Sarah Edwards F ACT 22 23:53 4:46 Y 36
80. Robert McDonald   ACT 15 U16 23:57 4:47 Y
81. Michelle Greenwood F ACT 45 W45 24:01 4:48 Y 35
82. Heather Harding F ACT 17 U18 24:04 4:48 Y 34
83. Terry Levings   ACT 57 M55 24:10 4:50 Y
84. Mick Charlton   ACT 54 M50 24:15 4:51 Y
85. Adrienne Andrews F NSW 49 W45 24:16 4:51 Y 33
86. Luke Cartwright   ACT 23 24:18 4:51 Y
87. Geoff Barker   ACT 61 M60 24:18 4:51 Y
88. Grant McDonald   ACT 48 M45 24:20 4:52 Y
89. Adam Robinson   ACT 32 24:30 4:54 Y
90. Jeff Collins   NSW 53 M50 24:32 4:54 Y
91. Cindy Briscoe F ACT 39 W35 24:37 4:55 Y 32
92. Alice Moore F ACT 17 U18 24:39 4:55 Y 31
93. Karen Burton F ACT 40 W40 24:43 4:56 Y 30
94. Natalie Smith F ACT 31 24:47 4:57 Y 29
95. Stacey Potter F ACT 28 24:48 4:57 Y 28
96. Richard Pywell   ACT 18 U20 24:59 4:59 Y
97. Sue Baker-Finch F ACT 52 W50 25:00 5:00 Y 27
98. Ineka Booth F NSW 16 U18 25:00 5:00 Y 26
99. Kathleen Bleakley F ACT 34 25:13 5:02 Y 25
100. Judi Edwards F ACT 58 W55 25:21 5:04 Y 24
101. Jules Baggoley F ACT 30 25:33 5:06 Y 23
102. Ian Leves   ACT 53 M50 25:33 5:06 Y
103. Peter Towler   ACT 47 M45 25:40 5:08 Y
104. Carolyne Kramar F ACT 41 W40 25:55 5:11 Y 22
105. Caroline Campbell F ACT 63 W60 26:16 5:15 Y 21
106. Kevin Chapman   ACT 62 M60 26:20 5:16 Y
107. Margaret McSpadden F ACT 58 W55 26:27 5:17 Y 20
108. Lisa Wilson F ACT 38 W35 26:29 5:17 Y 19
109. Dave Hobson   ACT 57 M55 26:32 5:18 Y
110. Julia Hindmarch F ACT 33 26:39 5:19 Y 18
111. Heather McDonald F ACT 17 U18 27:06 5:25 Y 17
112. Zoe Pleasants F ACT 31 27:09 5:25 Y 16
113. Michael P Brown   ACT 46 M45 27:09 5:25 Y
114. Christine Whipp F ACT 49 W45 27:11 5:26 Y 15
115. Judith Pogson F ACT 43 W40 27:17 5:27 Y 14
116. Lorraine Stevens F NSW 52 W50 27:18 5:27 Y 13
117. Ruth Baussmann F ACT 55 W55 27:26 5:29 Y 12
118. Debbie Cowell F ACT 46 W45 27:33 5:30 Y 11
119. Vanessa Palmer F NSW 35 W35 27:40 5:32 Y 10
120. Prue Bradford F ACT 46 W45 27:46 5:33 Y 9
121. Kerry Lee F ACT 26 27:52 5:34 Y 8
122. Pam Faulks F ACT 45 W45 27:56 5:35 Y 7
123. Julianne Quaine F ACT 45 W45 28:01 5:36 Y 6
124. Krissi Brewster F ACT 38 W35 28:09 5:37 Y 5
125. Sue Rymer F ACT 42 W40 28:18 5:39 Y 4
126. Michael Torley   ACT 11 U12 28:19 5:39 Y
127. Peter Neal   ACT 49 M45 28:25 5:41 Y
128. Jane Smith F ACT 48 W45 28:50 5:46 Y 3
129. Alison Dell F ACT 32 28:51 5:46 Y 2
130. Tracey Bell F ACT 25 29:06 5:49 Y 1
131. Doug Fry   ACT 67 M65 30:28 6:05 Y
132. Kirsten Gillespie F ACT 32 30:38 6:07 Y
133. Mary McDonald F ACT 48 W45 30:41 6:08 Y
134. Roger Pilkington   ACT 47 M45 30:48 6:09 Y
135. Milton Valentine   ACT 52 M50 30:49 6:09 Y
136. Megan Rhind F ACT 25 30:52 6:10 Y
137. Helen Moscos-Banks F ACT 55 W55 30:58 6:11 Y
138. Julie Rey F ACT 32 34:17 6:51 Y
139. Nathan Cassilles Southgate   ACT 11 U12 34:17 6:51 Y
140. Beryl Lowry F NSW 59 W55 35:02 7:00 Y
141. Terri Jones F ACT 68 W65 36:24 7:16 Y
142. Alan Norden   ACT 61 M60 36:39 7:19 Y
143. Bethany Chadwick F ACT 51 W50 37:10 7:26 Y
144. Marianne Eynon F ACT 58 W55 37:10 7:26 Y
145. Josephine Kulesz F ACT 55 W55 40:06 8:01 Y
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019