Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

Campbell Park (6k)
Saturday, 24th June 2006
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Mark Shepherd   ACT 21 19:43 3:17 Y
2. Scott Tomlinson   ACT 18 U20 20:49 3:28 D
3. Anthony Scott   ACT 44 M40 21:00 3:30 D
4. Brett Robinson   ACT 15 U16 21:12 3:32 D
5. Martin Lyons   VIC 44 M40 21:40 3:36 D
6. Trevor Jacobs   ACT 54 M50 21:45 3:37 Y
7. Tim Martin   ACT 17 U18 22:08 3:41 F
8. Anthony Walker   ACT 29 22:31 3:45 D
9. Noni Couper F ACT 23 22:39 3:46 Y
10. Bruce Norton   NSW 30 22:43 3:47 Y
11. Nick Mesher   ACT 46 M45 23:18 3:53 Y
12. Des Brown   ACT 59 M55 23:25 3:54 Y
13. Chris Newton   ACT 36 23:44 3:57 D
14. Martin Udall   ACT 27 23:46 3:57 Y
15. Hugh Jorgensen   ACT 41 M40 23:52 3:58 Y
16. Ross Gregg   ACT 45 M45 24:06 4:01 Y
17. Fleur Flanery F NSW 37 W35 24:08 4:01 Y
18. Jason McCrae   ACT 34 24:16 4:02 D
19. Kent Williams   ACT 61 M60 24:29 4:04 D
20. Scott Wilkinson   ACT 34 24:47 4:07 D
21. Anthony Cheung   ACT 31 24:50 4:08 D
22. Peter Kanowski   ACT 46 M45 24:55 4:09 D
23. Chris Helliwell   ACT 36 24:58 4:09 D
24. Leanne Wilkinson F ACT 32 25:09 4:11 Y
25. Hugh Ford   ACT 47 M45 25:19 4:13 Y
26. Michael Hanbury   ACT 35 25:28 4:14 D
27. Fiona Jorgensen F ACT 47 W45 25:30 4:15 Y
28. Magnus Johansson   41 M40 25:41 4:16 F
29. Kerrie Tanner F ACT 46 W45 25:44 4:17 Y
30. Brian Wenn   ACT 57 M55 25:45 4:17 Y
31. Greg Mitchell   ACT 46 M45 25:55 4:19 D
32. Charlie Modrak   ACT 57 M55 26:07 4:21 Y
33. Eu Ho Siew   ACT 28 26:07 4:21 D
34. Andrew Gardner   ACT 41 M40 26:15 4:22 D
35. Jim White   ACT 57 M55 26:34 4:25 Y
36. Jim Murphy   ACT 54 M50 26:39 4:26 F
37. Eric Hodge   ACT 63 M60 26:42 4:27 D
38. Hillory Davis F ACT 17 U18 26:50 4:28 F
39. Kym Chisholm F ACT 25 26:56 4:29 Y
40. Demetrios Pandouras   ACT 45 M45 27:12 4:32 Y
41. Howard Morris   ACT 43 M40 27:17 4:32 D
42. Miriam McCarthy F ACT 50 W50 27:22 4:33 Y
43. Graham Burke   ACT 59 M55 29:34 4:55 D
44. Judith Pogson F ACT 44 W40 30:22 5:03 Y
45. Geoff Barker   ACT 61 M60 30:56 5:09 Y
46. Debbie Cowell F ACT 46 W45 31:29 5:14 Y
47. Adam Robinson   ACT 33 32:33 5:25 D
48. Robyn McClelland F ACT 52 W50 32:48 5:28 Y
49. Sherryl Greathead F ACT 54 W50 34:04 5:40 Y
50. Doug Fry   ACT 67 M65 35:48 5:58 Y
51. Nick Blackaby   ACT 52 M50 35:48 5:58 D
52. Lynn Williams F ACT 60 W60 36:23 6:03 Y
53. Mandy Chew F ACT 47 W45 39:33 6:35 Y
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019