Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Spring Series

Spring Series (5k)
Tuesday, 28th November 2006
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Adam Leane   ACT 33 16:55 3:23 Y 150
2. Adrian Sheppard   ACT 36 17:32 3:30 Y 149
3. Nick Walshe   ACT 28 17:38 3:31 Y 148
4. Sarah McRae F ACT 32 17:50 3:34 Y 147
5. Geraint Bateman   ACT 34 18:27 3:41 Y 146
6. Frank Zeller   ACT 45 M45 18:32 3:42 Y 145
7. Bradley Hetharia   ACT 31 18:48 3:45 Y 144
8. Geoff Hawke   ACT 48 M45 18:50 3:46 Y 143
9. Steve Rohan-Jones   ACT 37 18:54 3:46 Y 142
10. Murray Scown   ACT 20 19:08 3:49 Y 141
11. Simon Wilson   ACT 24 19:44 3:56 Y 140
12. Sarah Fien F NSW 39 W35 19:47 3:57 Y 139
13. Hugh Jorgensen   ACT 41 M40 19:51 3:58 Y 138
14. Jane Livingstone F ACT 38 W35 20:04 4:00 Y 137
15. Daniel Keogh   ACT 22 20:04 4:00 Y 136
16. Kelly Roberts F ACT 25 20:07 4:01 Y 135
17. Anna Quayle F ACT 31 20:17 4:03 Y 134
18. Robert (Junior) Ewin   ACT 25 20:22 4:04 Y 133
19. Sophie Barker F ACT 20 20:27 4:05 Y 132
20. Ross Blake   ACT 25 20:32 4:06 Y 131
21. Andrew Morris   ACT 23 20:33 4:06 Y 130
22. Michael Hanbury   ACT 35 20:34 4:06 Y 129
23. Paul Torley   ACT 40 M40 20:42 4:08 Y 128
24. Anthony Scott   ACT 44 M40 20:59 4:11 Y 127
25. Craig Wisdom   ACT 46 M45 21:03 4:12 Y 126
26. Jim White   ACT 57 M55 21:09 4:13 Y 125
27. Steven Mackenzie   NSW 35 21:16 4:15 Y 124
28. Chris Williams   ACT 26 21:21 4:16 Y 123
29. Jeff Collins   NSW 54 M50 21:23 4:16 Y 122
30. Ruth McTaggart F ACT 25 21:25 4:17 Y 121
31. Paul Cecere   ACT 27 21:39 4:19 Y 120
32. Dave Moore   ACT 29 21:56 4:23 Y 119
33. Steve Scott   ACT 31 21:58 4:23 Y 118
34. Greg Mitchell   ACT 47 M45 21:59 4:23 Y 117
35. Brian Wenn   ACT 57 M55 22:00 4:24 Y 116
36. Charlie Modrak   ACT 57 M55 22:13 4:26 Y 115
37. Jason Kendall   ACT 30 22:40 4:32 Y 114
38. Kelly Armstrong F NSW 31 22:41 4:32 Y 113
39. Sue Archer F ACT 58 W55 22:43 4:32 Y 112
40. Fabian Harding   ACT 35 22:49 4:33 Y 111
41. Russell Wenholz   ACT 65 M65 22:50 4:34 Y 110
42. Kayler Torley F ACT 16 U18 22:52 4:34 Y 109
43. Annette Sugden F QLD 44 W40 22:56 4:35 Y 108
44. Mick Saunders   ACT 58 M55 23:03 4:36 Y 107
45. Helen Barclay F ACT 21 23:10 4:38 Y 106
46. Kate Molineaux F ACT 23 23:15 4:39 Y 105
47. Oskar Booth   NSW 23 23:38 4:43 Y 104
48. Matt McKerrow   ACT 28 23:44 4:44 Y 103
49. Ben McCarthy   ACT 28 23:49 4:45 Y 102
50. Demetrios Pandouras   ACT 45 M45 23:50 4:46 Y 101
51. David Holmes   ACT 47 M45 24:00 4:48 Y 100
52. Julia Hindmarch F ACT 34 24:09 4:49 Y 99
53. Grant McDonald   ACT 48 M45 24:09 4:49 Y 98
54. Geoffrey Wardrobe   ACT 49 M45 24:19 4:51 Y 97
55. David Searle   ACT 36 24:28 4:53 Y 96
56. Stacey Potter F ACT 28 24:31 4:54 Y 95
57. David Booth   NSW 59 M55 25:00 5:00 Y 94
58. Karen Burton F ACT 40 W40 25:18 5:03 Y 93
59. Heather McDonald F ACT 18 U20 25:43 5:08 Y 92
60. Joanne Rice F ACT 27 25:44 5:08 Y 91
61. Robert Ey   ACT 46 M45 25:44 5:08 Y 90
62. Peter Towler   ACT 48 M45 25:51 5:10 Y 89
63. Reuben Caley   ACT 10 U12 25:58 5:11 Y 88
64. Ineka Booth F NSW 17 U18 26:16 5:15 Y 87
65. Zoe Pleasants F ACT 31 26:43 5:20 Y 86
66. Mel Mallam F ACT 27 26:47 5:21 Y 85
67. Simon Hickey   ACT 28 26:55 5:23 Y 84
68. Elizabeth Sherwin F NSW 24 27:02 5:24 Y 83
69. Christine Zygadlo F ACT 43 W40 27:31 5:30 Y 82
70. Kevin Chapman   ACT 62 M60 27:45 5:33 Y 81
71. Yumiko Clifton F ACT 43 W40 28:51 5:46 Y 80
72. Sherryl Greathead F ACT 54 W50 29:00 5:48 Y 79
73. Prue Bradford F ACT 47 W45 29:12 5:50 Y 78
74. Steve Bradford   ACT 52 M50 29:12 5:50 Y 77
75. Jamie Macgregor   ACT 52 M50 29:22 5:52 Y 76
76. Gabrielle Robens F ACT 23 29:24 5:52 Y 75
77. Kaliegh Forbutt F ACT 23 29:27 5:53 Y 74
78. Joanne Tilbrook F ACT 45 W45 30:15 6:03 Y 73
79. Tim Wright   ACT 55 M55 30:18 6:03 Y 72
80. David Jones   NSW 33 30:23 6:04 Y 71
81. Ben Leitch   ACT 32 30:39 6:07 Y 70
82. Mary McDonald F ACT 49 W45 30:48 6:09 Y 69
83. Amanda Jones F NSW 32 31:21 6:16 Y 68
84. Sarah Forsdyke F ACT 26 32:09 6:25 Y 67
85. Ted Harrison   ACT 58 M55 32:11 6:26 Y 66
86. Doug Fry   ACT 67 M65 32:56 6:35 Y 65
87. Robyn Booth F NSW 55 W55 33:32 6:42 Y 64
88. Janine McNamara F NSW 47 W45 33:36 6:43 Y 63
89. Barbara Bennett F NSW 51 W50 35:09 7:01 Y 62
90. Ruth Chatterton F NSW 29 35:10 7:02 Y 61
91. Bethany Chadwick F ACT 52 W50 37:32 7:30 Y 60
92. Marianne Eynon F ACT 59 W55 37:32 7:30 Y 59
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019