Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Summer Series (5k)
Tuesday, 13th February 2007
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Adam Leane   ACT 33 16:21 3:16 Y 150
2. Julian Dent   NSW 21 16:21 3:16 F
3. David Osmond   ACT 32 16:54 3:22 Y 145
4. Anthony Scott   ACT 44 M40 17:23 3:28 Y 140
5. Peter Zygadlo   ACT 40 M40 17:24 3:28 Y 135
6. Andy Hogg   ACT 33 17:28 3:29 Y 130
7. Geraint Bateman   ACT 35 17:36 3:31 Y 125
8. Joy Terry F NSW 38 W35 17:39 3:31 Y 150
9. Anthony Walker   ACT 30 17:45 3:33 Y 120
10. Geoff Hawke   ACT 48 M45 17:46 3:33 Y 116
11. Trevor Jacobs   ACT 55 M55 17:47 3:33 Y 112
12. Martin Fryer   ACT 45 M45 17:58 3:35 Y 108
13. Curtis Bailey   ACT 44 M40 18:00 3:36 Y 104
14. Bradley Hetharia   ACT 31 18:07 3:37 Y 100
15. Simon Claringbold   ACT 47 M45 18:37 3:43 Y 96
16. Steve Rohan-Jones   ACT 37 18:43 3:44 Y 92
17. Daniel Cross   ACT 33 18:46 3:45 Y 88
18. Geoff Lawford   ACT 51 M50 18:49 3:45 Y 85
19. Randall Fitzsimon   ACT 36 18:54 3:46 Y 82
20. Mick Corlis   ACT 47 M45 18:57 3:47 Y 79
21. Sam Ryland   ACT 26 18:58 3:47 F
22. Jeff Symmes   NSW 45 M45 18:58 3:47 Y 76
23. Peter Kenna   ACT 31 19:00 3:48 Y 73
24. Paul Veldkamp   ACT 44 M40 19:04 3:48 Y 70
25. Shane Maundrell   ACT 37 19:06 3:49 Y 67
26. Paul Torley   ACT 40 M40 19:18 3:51 Y 64
27. Steve Nolan   ACT 39 19:19 3:51 Y 61
28. Bruce Norton   NSW 30 19:22 3:52 Y 58
29. Chris Newton   ACT 36 19:27 3:53 Y 56
30. Greg Regester   ACT 44 M40 19:32 3:54 Y 54
31. Richard Faulks   ACT 47 M45 19:35 3:55 Y 52
32. Andrew Morris   ACT 23 19:40 3:56 Y 50
33. Fleur Flanery F NSW 37 W35 19:46 3:57 Y 145
34. Pete Bartholomew   ACT 41 M40 19:49 3:57 Y 48
35. Grace Crane F ACT 23 19:56 3:59 F
36. John Boden   ACT 17 U18 20:00 4:00 Y 46
37. Ross Gregg   ACT 46 M45 20:01 4:00 Y 44
38. Hugh Jorgensen   ACT 41 M40 20:05 4:01 Y 42
39. Jane Livingstone F ACT 39 W35 20:13 4:02 Y 140
40. Craig Wisdom   ACT 47 M45 20:15 4:03 Y 40
41. Martin Udall   ACT 27 20:15 4:03 Y 38
42. William Kimber   ACT 28 20:16 4:03 F
43. Robert Ey   ACT 47 M45 20:19 4:03 Y 36
44. Magnus Halldorf   ACT 30 20:23 4:04 Y 34
45. David Webster   ACT 55 M55 20:26 4:05 Y 32
46. Chris Williams   ACT 26 20:29 4:05 Y 30
47. Bob Harlow   ACT 59 M55 20:32 4:06 Y 29
48. Milton Valentine   ACT 53 M50 20:39 4:07 Y 28
49. Peter Johnson   ACT 40 M40 20:41 4:08 Y 27
50. Shannon Jones F ACT 27 20:48 4:09 Y 135
51. Jim White   ACT 57 M55 20:57 4:11 Y 26
52. Peter Cullen   ACT 43 M40 21:02 4:12 Y 25
53. Nicola Torley F ACT 10 U12 21:04 4:12 Y 130
54. Eu Ho Siew   ACT 29 21:06 4:13 Y 24
55. Robbie Costmeyer   ACT 60 M60 21:12 4:14 Y 23
56. Christine Pauling F ACT 45 W45 21:14 4:14 Y 125
57. Dave McClelland   ACT 48 M45 21:17 4:15 Y 22
58. Charlie Modrak   ACT 57 M55 21:23 4:16 Y 21
59. Thomas Tse   NSW 44 M40 21:28 4:17 Y 20
60. Doug Limbrick   ACT 63 M60 21:33 4:18 Y 19
61. Graham Burke   ACT 60 M60 21:36 4:19 Y 18
62. Alan Towill   ACT 57 M55 21:37 4:19 Y 17
63. Peter Kanowski   ACT 47 M45 21:38 4:19 Y 16
64. Maria O'Reilly F ACT 52 W50 21:40 4:20 Y 120
65. Catriona Windsor F ACT 13 U14 21:51 4:22 Y 116
66. Andrew Gardner   ACT 42 M40 21:56 4:23 Y 15
67. Brian Wenn   ACT 58 M55 22:04 4:24 Y 14
68. Michael Pfeiffer   ACT 16 U18 22:15 4:27 Y 13
69. Kerrie Tanner F ACT 46 W45 22:18 4:27 Y 112
70. Michelle Wells F ACT 35 W35 22:19 4:27 Y 108
71. Eric Hodge   ACT 64 M60 22:32 4:30 Y 12
72. Demetrios Pandouras   ACT 45 M45 22:32 4:30 Y 11
73. Grant McDonald   ACT 49 M45 22:38 4:31 Y 10
74. Jeff Collins   NSW 54 M50 22:39 4:31 Y 9
75. Richard Hilhorst   ACT 65 M65 22:49 4:33 Y 8
76. Pam Muston F NSW 46 W45 22:59 4:35 Y 104
77. Michelle Greenwood F ACT 46 W45 23:13 4:38 Y 100
78. David Whyte   NSW 56 M55 23:13 4:38 Y 7
79. Mick Saunders   ACT 59 M55 23:14 4:38 Y 6
80. Andrew Guild   ACT 40 M40 23:22 4:40 Y 5
81. Terry Levings   ACT 58 M55 23:24 4:40 Y 4
82. Michael Verran   ACT 23 23:25 4:41 Y 3
83. Mick Horan   ACT 47 M45 23:27 4:41 Y 2
84. Thea Zimpel F ACT 24 23:30 4:42 Y 96
85. Peter Meli   ACT 16 U18 23:30 4:42 Y 1
86. David Holmes   ACT 48 M45 23:31 4:42 Y 1
87. Karen Burton F ACT 41 W40 23:36 4:43 Y 92
88. Robert McDonald   ACT 16 U18 23:39 4:43 Y 1
89. Kayler Torley F ACT 16 U18 23:40 4:44 Y 88
90. Heather Harding F ACT 18 U20 23:47 4:45 Y 85
91. Andrew Hindmarch   ACT 36 23:50 4:46 Y 1
92. Stacey Potter F ACT 29 23:53 4:46 Y 82
93. Mel Mallam F ACT 27 24:16 4:51 Y 79
94. Danielle Winslow F ACT 27 24:23 4:52 Y 76
95. Gerard Meli   ACT 46 M45 24:25 4:53 Y 1
96. Lara Bishop F ACT 37 W35 24:38 4:55 Y 73
97. David Baussmann   ACT 56 M55 24:44 4:56 F
98. Joanne Rice F ACT 27 24:46 4:57 Y 70
99. Simon Hickey   ACT 28 24:49 4:57 Y 1
100. Ineka Booth F NSW 17 U18 24:52 4:58 Y 67
101. Heather McDonald F ACT 18 U20 24:55 4:59 Y 64
102. Nigel Coldrick   ACT 48 M45 25:05 5:01 Y 1
103. Tim Hall   ACT 11 U12 25:06 5:01 Y 1
104. Adrienne Andrews F NSW 50 W50 25:19 5:03 Y 61
105. Chris Stanhope   ACT 30 25:28 5:05 Y 1
106. Kevin Chapman   ACT 63 M60 25:31 5:06 Y 1
107. Zoe Pleasants F ACT 32 25:33 5:06 Y 58
108. Kathleen Bleakley F ACT 35 W35 25:35 5:07 Y 56
109. Dave Watson   ACT 50 M50 25:36 5:07 Y 1
110. Krissi Brewster F ACT 39 W35 25:47 5:09 Y 54
111. Adam Robinson   ACT 33 25:56 5:11 Y 1
112. Ray Bramwell   ACT 71 M70 26:00 5:12 F
113. Dave Hobson   ACT 58 M55 26:01 5:12 Y 1
114. Prue Bradford F ACT 47 W45 26:03 5:12 Y 52
115. Steve Bradford   ACT 52 M50 26:04 5:12 Y 1
116. Lorraine Rae F ACT 37 W35 26:16 5:15 F
117. Georgia Parsons F ACT 14 U16 26:29 5:17 F
118. Tanya Jones F ACT 29 26:31 5:18 Y 50
119. Jamie Macgregor   ACT 52 M50 26:50 5:22 F
120. Yumiko Clifton F ACT 43 W40 27:43 5:32 Y 48
121. Sarah Forsdyke F ACT 27 28:10 5:38 Y 46
122. Sherryl Greathead F ACT 54 W50 28:18 5:39 Y 44
123. Vera Milosevic F ACT 38 W35 28:30 5:42 Y 42
124. Linda Wood F ACT 38 W35 28:34 5:42 F
125. Ruth Chatterton F NSW 29 28:35 5:43 Y 40
126. Ben McCarthy   ACT 28 28:35 5:43 Y 1
127. Ian Leves   ACT 54 M50 28:42 5:44 Y 1
128. Carolyne Kramar F ACT 42 W40 28:43 5:44 Y 38
129. Joanne Tilbrook F ACT 45 W45 28:52 5:46 Y 36
130. Vanessa Palmer F NSW 36 W35 29:05 5:49 Y 34
131. Amy Kingham F ACT 26 29:13 5:50 Y 32
132. Megan Rhind F ACT 26 29:14 5:50 Y 30
133. Coralie Moore F ACT 28 29:28 5:53 Y 29
134. Roman Szeremeta   ACT 61 M60 29:56 5:59 Y 1
135. Doug Fry   ACT 68 M65 30:08 6:01 Y 1
136. Nick Blackaby   ACT 52 M50 30:11 6:02 Y 1
137. Renee Todd F ACT 36 W35 30:48 6:09 Y 28
138. Anne Ledger F ACT 45 W45 31:07 6:13 Y 27
139. Annabel Alexander F ACT 25 31:22 6:16 F
140. Bonnie Andrews F NSW 11 U12 31:30 6:18 Y 26
141. Julie Rey F ACT 33 31:31 6:18 Y 25
142. Robyn Booth F NSW 55 W55 32:58 6:35 Y 24
143. Janine McNamara F NSW 47 W45 33:41 6:44 Y 23
144. Beryl Lowry F NSW 60 W60 33:57 6:47 Y 22
145. Bethany Chadwick F ACT 52 W50 34:25 6:53 Y 21
146. Marianne Eynon F ACT 59 W55 34:53 6:58 Y 20
147. Josephine Kulesz F ACT 56 W55 34:58 6:59 Y 19
148. Yasmin Gray F ACT 27 35:31 7:06 F
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019