Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

Winter Series (5k)
Saturday, 23rd June 2007
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Antoni Latter   ACT 23 15:43 3:08 F
2. Christopher Williams   ACT 21 16:43 3:20 Y
3. Miles Sweeney   ACT 15 U16 17:34 3:30 D
4. Tobby Sutherland   ACT 23 17:40 3:32 F
5. Glenn Smith   ACT 46 M45 18:11 3:38 D
6. Liam Nolan   ACT 16 U18 18:53 3:46 D
7. Anthony Perry   ACT 43 M40 18:58 3:47 Y
8. James Savill   ACT 36 19:07 3:49 D
9. Siobhan Andrews F ACT 14 U16 19:11 3:50 F
10. Kent Williams   ACT 62 M60 19:27 3:53 D
11. Christine Pauling F ACT 46 W45 19:33 3:54 Y
12. James Minto   ACT 26 19:35 3:55 D
13. Grace Crane F ACT 23 19:45 3:57 Y
14. Alex Carder   ACT 20 20:05 4:01 F
15. Ali Sweeney F ACT 14 U16 20:06 4:01 Y
16. Kerrie Bremner F ACT 41 W40 20:18 4:03 Y
17. Matthew Benda   ACT 13 U14 20:26 4:05 F
18. Betsy Anderson-Smith F ACT 11 U12 20:32 4:06 Y
19. Jim White   ACT 58 M55 20:38 4:07 D
20. Otto Benda   ACT 44 M40 20:40 4:08 F
21. Georgie Whigham F ACT 14 U16 20:45 4:09 F
22. Ross Gregg   ACT 46 M45 21:03 4:12 D
23. Kate Lennox F ACT 17 U18 21:07 4:13 F
24. Stephanie Griffin F ACT 13 U14 21:08 4:13 Y
25. Fiona Jorgensen F ACT 48 W45 21:10 4:14 Y
26. Ross Costello   NSW 13 U14 21:19 4:15 D
27. Brian Wenn   ACT 58 M55 21:23 4:16 D
28. Michelle Greenwood F ACT 46 W45 21:36 4:19 Y
29. Isabella Havlat F ACT 15 U16 21:47 4:21 F
30. Andrew Sutcliffe   NSW 53 M50 22:14 4:26 D
31. Sarah Dobbie F ACT 14 U16 22:27 4:29 F
32. Charlie Modrak   ACT 58 M55 22:31 4:30 Y
33. Graham Burke   ACT 60 M60 23:02 4:36 D
34. Nyree Mason F ACT 33 23:27 4:41 Y
35. Rosemary Hammer F ACT 15 U16 23:30 4:42 Y
36. John Alcock   ACT 61 M60 23:35 4:43 D
37. Bernie Millett   NSW 65 M65 23:35 4:43 D
38. Julia Hindmarch F ACT 34 23:43 4:44 Y
39. Megan Haylock F ACT 42 W40 23:54 4:46 Y
40. Kathleen Bleakley F ACT 35 W35 23:56 4:47 Y
41. Geoffrey Wardrobe   ACT 50 M50 23:58 4:47 D
42. Nigel Coldrick   ACT 48 M45 24:08 4:49 Y
43. Emma Fahey F NSW 24 24:15 4:51 F
44. Jordan Herbert   ACT 13 U14 24:33 4:54 D
45. Craig Costello   NSW 11 U12 24:36 4:55 D
46. Demetrios Pandouras   ACT 46 M45 25:05 5:01 D
47. Karen Daniels F ACT 46 W45 26:10 5:14 Y
48. Daniel Herbert   ACT 15 U16 26:23 5:16 D
49. Sitah Parnell F ACT 16 U18 27:15 5:27 Y
50. Lynn Williams F ACT 61 W60 27:38 5:31 Y
51. Karen Pegrum F ACT 40 W40 28:15 5:39 Y
52. Nick Blackaby   ACT 53 M50 28:31 5:42 D
53. Emma-Kate McGuirk F ACT 36 W35 28:43 5:44 Y
54. Tim Wright   ACT 56 M55 32:33 6:30 D
55. Josephine Kulesz F ACT 56 W55 35:01 7:00 Y
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021