Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Stromlo Forest Park 5km (5k)
Tuesday, 29th January 2008
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Erwin McRae   ACT 31 15:22 3:04 Y 150
2. Matt Crane   ACT 26 15:40 3:08 Y 142
3. Dean Cavuoto   ACT 32 16:10 3:14 Y 135
4. David Osmond   ACT 33 16:14 3:14 Y 128
5. Bruce Graham   ACT 46 M45 16:29 3:17 Y 122
6. Adam Leane   ACT 34 16:43 3:20 Y 116
7. Rohan Lowry   ACT 34 16:57 3:23 Y 110
8. Scott Imhoff   ACT 29 17:07 3:25 Y 105
9. Emily Brichacek F ACT 17 U18 17:21 3:28 Y 150
10. Ben Wisbey   ACT 30 17:30 3:30 Y 100
11. Trevor Jacobs   ACT 56 M55 17:33 3:30 Y 95
12. Bruce Norton   NSW 31 17:35 3:31 Y 90
13. Bradley Hetharia   ACT 32 17:37 3:31 Y 86
14. Geoff Hawke   ACT 49 M45 17:52 3:34 Y 82
15. Anthony Walker   ACT 31 17:59 3:35 Y 78
16. Peter Zygadlo   ACT 41 M40 18:14 3:38 Y 74
17. Joy Terry F NSW 39 W35 18:17 3:39 Y 142
18. Peter Johnson   ACT 41 M40 18:25 3:41 Y 70
19. James Minto   ACT 27 18:27 3:41 Y 67
20. Keith Cassilles Southgate   ACT 20 18:28 3:41 Y 64
21. Jessamy Hosking F ACT 24 18:32 3:42 Y 135
22. Tim Sawkins   NSW 43 M40 18:49 3:45 Y 61
23. Michael Martin   ACT 42 M40 18:58 3:47 Y 58
24. George Mason   ACT 47 M45 19:16 3:51 Y 55
25. Simon Claringbold   ACT 48 M45 19:23 3:52 Y 52
26. Grace Crane F ACT 24 19:25 3:53 Y 128
27. Richard Faulks   ACT 48 M45 19:29 3:53 Y 50
28. Shane Maundrell   ACT 38 19:33 3:54 Y 48
29. Ruth McTaggart F ACT 26 19:36 3:55 Y 122
30. Paul Torley   ACT 41 M40 19:43 3:56 Y 46
31. Magnus Halldorf   ACT 31 19:48 3:57 Y 44
32. Geoff Stacey   ACT 19 U20 19:57 3:59 Y 42
33. Peter Kenna   ACT 32 19:59 3:59 Y 40
34. Chris Williams   ACT 27 20:07 4:01 Y 38
35. Jason McCrae   ACT 35 20:12 4:02 Y 37
36. Peter Brown   ACT 46 M45 20:14 4:02
37. Peter Cullen   ACT 44 M40 20:20 4:04 Y 36
38. Geoff Moore   ACT 59 M55 20:27 4:05 Y 35
39. Rhiannon Brown F ACT 24 20:32 4:06 Y 116
40. Matt McKerrow   ACT 29 20:43 4:08 Y 34
41. Allison Jones F ACT 31 20:47 4:09 Y 110
42. Scott Gledhill   ACT 40 M40 20:56 4:11 Y 33
43. Robert Ey   ACT 48 M45 20:58 4:11 Y 32
44. Steven Roberts   ACT 31 21:01 4:12
45. Nicola Torley F ACT 11 U12 21:16 4:15 Y 105
46. James Savill   ACT 37 21:17 4:15 Y 31
47. Jim White   ACT 58 M55 21:25 4:17 Y 30
48. Graham Burke   ACT 61 M60 21:29 4:17 Y 29
49. Brian Wenn   ACT 58 M55 21:31 4:18 Y 28
50. Roger Pilkington   ACT 49 M45 21:43 4:20 Y 27
51. Carol Ey F ACT 48 W45 21:56 4:23 Y 100
52. Heath Pearce   ACT 34 22:06 4:25 Y 26
53. Kerrie Bremner F ACT 42 W40 22:09 4:25 Y 95
54. Robbie Costmeyer   ACT 61 M60 22:29 4:29 Y 25
55. Debbie Cowell F ACT 48 W45 22:35 4:31 Y 90
56. Eric Hodge   ACT 65 M65 22:41 4:32 Y 24
57. Susan Hobson F ACT 49 W45 22:49 4:33 Y 86
58. Sarah Fien F NSW 40 W40 22:50 4:34 Y 82
59. Christine Pauling F ACT 46 W45 22:53 4:34 Y 78
60. Cathy Newman F ACT 46 W45 23:14 4:38 Y 74
61. Nigel Coldrick   ACT 49 M45 23:16 4:39 Y 23
62. Jamie Hawke   ACT 11 U12 23:35 4:43
63. Ewen Thompson   ACT 50 M50 23:39 4:43 Y 22
64. Russell Wenholz   ACT 66 M65 23:42 4:44 Y 21
65. Christine Sproule F ACT 42 W40 23:55 4:47 Y 70
66. Andrew Guild   ACT 41 M40 24:16 4:51 Y 20
67. Scott Yates   ACT 37 24:17 4:51 Y 19
68. Ken Eynon   ACT 61 M60 24:18 4:51 Y 18
69. Jeni Greenland F NSW 33 24:22 4:52 Y 67
70. Terry Levings   ACT 59 M55 24:32 4:54 Y 17
71. David Webster   ACT 56 M55 24:45 4:57 Y 16
72. Geoff Barker   ACT 63 M60 24:58 4:59 Y 15
73. Rae Palmer F ACT 60 W60 25:03 5:00 Y 64
74. Neil Boden   ACT 57 M55 25:04 5:00 Y 14
75. Trina Burrell F ACT 44 W40 25:12 5:02 Y 61
76. David Booth   NSW 60 M60 25:23 5:04 Y 13
77. Michelle Croker F ACT 32 25:34 5:06 Y 58
78. Alison Moroney F ACT 27 25:38 5:07 Y 55
79. Andrew Sutcliffe   NSW 54 M50 25:53 5:10 Y 12
80. Mel Mallam F ACT 28 26:06 5:13 Y 52
81. Mick Charlton   ACT 56 M55 26:15 5:15 Y 11
82. Lauren Haber F ACT 29 26:19 5:15 Y 50
83. Dave Hobson   ACT 59 M55 27:02 5:24 Y 10
84. Fairlie Hawke F ACT 13 U14 27:24 5:28
85. Ian Leves   ACT 55 M55 27:35 5:31 Y 9
86. Meredith Graham F ACT 43 W40 27:47 5:33 Y 48
87. Natalie Perry F ACT 33 28:12 5:38 Y 46
88. Max Graham   ACT 8 U10 28:12 5:38 Y 8
89. Ingrid Vauk F ACT 28 28:18 5:39 Y 44
90. Caroline Campbell F ACT 65 W65 28:38 5:43 Y 42
91. Sherryl Greathead F ACT 55 W55 28:45 5:45 Y 40
92. Alison Dell F ACT 34 28:58 5:47 Y 38
93. Nick Blackaby   ACT 53 M50 29:28 5:53 Y 7
94. Thea Zimpel F ACT 25 29:29 5:53 Y 37
95. Dave Cundy   NSW 59 M55 29:43 5:56 Y 6
96. Yumiko Clifton F ACT 44 W40 30:41 6:08 Y 36
97. Margie Quinn F ACT 35 W35 31:00 6:12
98. Cecilia Shlegel F ACT 37 W35 31:09 6:13 Y 35
99. Jamie Macgregor   ACT 53 M50 31:31 6:18
100. Fleur Roberts F ACT 27 31:46 6:21
101. Kerrie Tanner F ACT 47 W45 31:54 6:22 Y 34
102. Doug Fry   ACT 68 M65 31:54 6:22 Y 5
103. Ian Fletcher   ACT 43 M40 32:31 6:30 Y 4
104. Phil Toomey   ACT 61 M60 32:49 6:33 Y 3
105. Bethany Chadwick F ACT 53 W50 35:28 7:05 Y 33
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019