Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Jogalong

Jogalong (6k)
Sunday, 3rd October 1999
 
 
Place Name Sex Age CAT Grp Grp Act Time Net Pace Elig Points New Grp
1. Laura Barcham F 41 W40 2 2 52:50 51:50 8:38 1 20
2. Debra Galwey F 40 W40 2 2 52:50 51:50 8:38 1 20
3. Morgan Eneberg F 13 U14 23 23 54:07 32:07 5:21 2 35
4. Margaret McFadden F 17 17 54:51 38:51 6:28 X 22
5. Julie Rey F 26 13 13 56:00 44:00 7:20 Y 100 18
6. Cara Smith F 18 U20 21 21 56:09 36:09 6:01 1 24
7. Catherine Molan F 29 29 57:09 32:09 5:21 Y 99 31
8. Maureen Rossiter F 48 W45 23 23 57:29 35:29 5:54 Y 98 26
9. Frances Heikkonen F 49 W45 8 8 57:31 50:31 8:25 Y 97 9
10. Bernadette Shanahan F 33 19 19 57:33 39:33 6:35 Y 96 0
11. Rebecca Deane F 34 34 57:44 30:14 5:02 X 37
12. Kathye Blade F 34 34 57:46 30:16 5:02 X 37
13. Carol Masters F 38 W35 22 22 57:48 36:48 6:08 Y 95 23
14. Helen Kehoe F 36 W35 24 24 58:09 35:39 5:56 Y 94 25
15. Susan Antcliff F 41 W40 39 39 58:40 28:40 4:46 Y 93 40
16. Wendy Cook F 16 16 58:47 43:47 7:17 Y 92 0
17. Julia Graczyk F 39 39 58:57 28:57 4:49 1 40
18. Jenny Bramley F 34 22 22 59:03 38:03 6:20 Y 91 0
19. Fay Stenhouse F 29 29 59:10 34:10 5:41 Y 90 0
20. Brenda Maynard F 8 8 59:15 52:15 8:42 Y 89 9
21. Bernice Matthews F 34 39 39 59:19 29:19 4:53 X 40
22. Barbara Tucker F 50 W50 35 35 59:23 31:23 5:13 2 36
23. Teresa Symonds F 44 W40 11 11 59:30 49:30 8:15 Y 88 12
24. Judi Edwards F 51 W50 40 40 59:32 29:02 4:50 Y 87 0
25. Donella Johnston F 29 30 30 59:33 34:03 5:40 Y 86 0
26. Bronwyn Gardner F 49 W45 23 23 59:54 37:54 6:19 Y 85 0
27. Alice Heikkonen F 13 U14 14 14 60:22 47:22 7:53 Y 84 0
28. Lorna Burdon F 62 W60 13 13 60:48 48:48 8:08 Y 83 12
29. Annette Colonna F 35 W35 14 14 61:04 48:04 8:00 Y 82 0
30. Bronwyn Adams F 14 14 61:04 48:04 8:00 X 0
31. Linda Miles F 49 W45 26 26 61:19 37:49 6:18 Y 81 0
32. Anne McNeill F 47 W45 33 33 61:42 34:42 5:47 Y 80 32
33. Gabrielle Brown F 35 W35 29 29 62:04 37:04 6:10 2 0
34. Sarah Crittenden F 8 U10 2 2 62:14 61:14 10:12 X 0
35. Jean Heath F 59 W55 2 2 62:36 61:36 10:16 Y 79 0
36. Cecilia Shlegel F 29 33 33 62:39 35:39 5:56 Y 78 0
37. Val Bland F 51 W50 11 11 63:47 53:47 8:57 Y 77 0
38. Norma Lindemann F 58 W55 24 24 63:57 41:27 6:54 Y 76 0
39. Gabrielle Wright F 52 W50 20 20 64:28 45:28 7:34 Y 75 19
40. Peta Crawley F 1 1 64:39 64:39 10:46 X 0
41. Julieanne Fink F 1 1 64:39 64:39 10:46 1 0
42. Janis Baines F 46 W45 2 2 65:11 64:11 10:41 G 0
43. Leanne Pagett F 2 2 65:11 64:11 10:41 1 0
44. Karen Renfrey F 2 2 65:12 64:12 10:42 G 0
45. Beryl Lowry F 52 W50 27 27 66:28 42:28 7:04 Y 74 26
46. Maxine Harvey F 12 12 67:46 56:46 9:27 2 11
47. Helen Shanahan F 12 12 67:46 56:46 9:27 Y 73 0
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021