Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Lake Ginninderra 7.1km (7.1k)
Tuesday, 19th February 2008
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Erwin McRae   ACT 31 21:35 3:02 Y 150
2. Dean Cavuoto   ACT 32 23:03 3:14 Y 142
3. Rowan Walker   ACT 38 23:33 3:19 Y 135
4. Adam Leane   ACT 34 23:35 3:19 Y 128
5. Bradley Hetharia   ACT 32 25:21 3:34 Y 122
6. Bruce Norton   NSW 31 25:23 3:34 Y 116
7. Ben Wisbey   ACT 30 25:33 3:35 Y 110
8. Peter Johnson   ACT 41 M40 25:39 3:36 Y 105
9. Trevor Jacobs   ACT 56 M55 25:47 3:37 Y 100
10. David Osmond   ACT 33 25:54 3:38 Y 95
11. Joy Terry F NSW 39 W35 26:31 3:44 Y 150
12. Peter Zygadlo   ACT 41 M40 26:52 3:47 Y 90
13. Paul Liggins   VIC 41 M40 26:59 3:48
14. Simon Claringbold   ACT 48 M45 27:03 3:48 Y 86
15. Magnus Halldorf   ACT 31 27:24 3:51 Y 82
16. Steve Nolan   ACT 40 M40 27:33 3:52 Y 78
17. George Mason   ACT 47 M45 27:35 3:53 Y 74
18. Adrian Kennett   ACT 34 27:36 3:53 Y 70
19. Rob Walter   ACT 31 27:44 3:54 Y 67
20. Richard Faulks   ACT 48 M45 27:48 3:54 Y 64
21. James Savill   ACT 37 28:05 3:57 Y 61
22. Andy Hogg   ACT 34 28:23 3:59 Y 58
23. Peter Kenna   ACT 32 28:24 4:00 Y 55
24. Chris Williams   ACT 27 28:25 4:00 Y 52
25. Graham Atkins   ACT 41 M40 28:28 4:00 Y 50
26. Anthony Scott   ACT 45 M45 28:36 4:01 Y 48
27. Jason McCrae   ACT 35 28:37 4:01 Y 46
28. Milton Valentine   ACT 54 M50 28:48 4:03 Y 44
29. Ross Gregg   ACT 47 M45 28:50 4:03 Y 42
30. Ian McDonald   ACT 45 M45 28:55 4:04 Y 40
31. Peter Cullen   ACT 44 M40 28:57 4:04 Y 38
32. Belinda Lawford F ACT 16 U18 29:10 4:06 Y 142
33. Adrian Rumore   ACT 48 M45 29:12 4:06 Y 37
34. Rhiannon Brown F ACT 24 29:23 4:08 Y 135
35. Allison Jones F ACT 31 29:27 4:08 Y 128
36. Andrew Morris   ACT 24 29:41 4:10 Y 36
37. Christine Pauling F ACT 47 W45 29:44 4:11 Y 122
38. Mace Neve F ACT 24 29:52 4:12 Y 116
39. Mick Horan   ACT 48 M45 29:53 4:12 Y 35
40. Robert Ey   ACT 48 M45 30:09 4:14 Y 34
41. Alistair McClusky   ACT 38 30:10 4:14 Y 33
42. Geoff Stacey   ACT 19 U20 30:18 4:16 Y 32
43. Robbie Costmeyer   ACT 61 M60 30:23 4:16 Y 31
44. Jim White   ACT 58 M55 30:26 4:17 Y 30
45. Bryce Anderson   ACT 46 M45 30:28 4:17 Y 29
46. Peter Fogarty   ACT 54 M50 30:47 4:20 Y 28
47. Brian Wenn   ACT 59 M55 31:05 4:22 Y 27
48. Gordon McGurk   ACT 42 M40 31:15 4:24 Y 26
49. Eu Ho Siew   ACT 30 31:38 4:27 Y 25
50. Peter Ashley   ACT 23 31:46 4:28
51. Pam Muston F NSW 47 W45 32:01 4:30 Y 110
52. Alan Towill   ACT 58 M55 32:02 4:30 Y 24
53. James Minto   ACT 27 32:25 4:33 Y 23
54. Andrew Gardner   ACT 43 M40 32:47 4:37 Y 22
55. Cathy Newman F ACT 46 W45 33:07 4:39 Y 105
56. Garry Hosking   ACT 59 M55 33:27 4:42 Y 21
57. Christine Sproule F ACT 42 W40 34:20 4:50 Y 100
58. Don Roach   ACT 50 M50 34:35 4:52 Y 20
59. Evan Vaile   ACT 32 34:36 4:52
60. Grant McDonald   ACT 50 M50 34:40 4:52 Y 19
61. David Boyce   NSW 31 34:59 4:55
62. Scott Yates   ACT 38 35:17 4:58 Y 18
63. David Baussmann   ACT 57 M55 35:30 5:00 Y 17
64. Alison Moroney F ACT 27 35:47 5:02 Y 95
65. Geoff Barker   ACT 63 M60 36:13 5:06 Y 16
66. Jeni Greenland F NSW 33 36:26 5:07 Y 90
67. Neil Boden   ACT 57 M55 36:27 5:08 Y 15
68. Judith Pogson F ACT 45 W45 36:41 5:10 Y 86
69. Steve Bradford   ACT 53 M50 36:43 5:10 Y 14
70. Geoffrey Ledger   ACT 54 M50 36:54 5:11 Y 13
71. Caroline Campbell F ACT 65 W65 36:55 5:11 Y 82
72. Kevin Chapman   ACT 64 M60 37:12 5:14 Y 12
73. Laura Blundell F ACT 29 37:14 5:14 Y 78
74. Rae Palmer F ACT 60 W60 37:21 5:15 Y 74
75. Kathleen Bleakley F ACT 36 W35 37:24 5:16 Y 70
76. Karen Burton F ACT 42 W40 37:37 5:17 Y 67
77. Michelle Greenwood F ACT 47 W45 37:38 5:18 Y 64
78. Mick Charlton   ACT 56 M55 37:57 5:20 Y 11
79. Geoffrey Wardrobe   ACT 51 M50 37:58 5:20 Y 10
80. Tanya Jones F ACT 31 38:16 5:23 Y 61
81. Vanessa Palmer F NSW 37 W35 39:00 5:29 Y 58
82. George Cruser   ACT 45 M45 39:15 5:31 Y 9
83. Natalie Smith F ACT 33 39:28 5:33 Y 55
84. Catherine Blair F ACT 26 40:03 5:38
85. Heather McDonald F ACT 19 U20 40:07 5:39 Y 52
86. Margaret McSpadden F ACT 61 W60 40:17 5:40 Y 50
87. Nick Blackaby   ACT 53 M50 40:52 5:45 Y 8
88. Sue Crommie F ACT 46 W45 41:02 5:46
89. Sherryl Greathead F ACT 55 W55 41:09 5:47 Y 48
90. Mary McDonald F ACT 50 W50 41:11 5:48 Y 46
91. Peter Caley   ACT 41 M40 41:12 5:48 Y 7
92. Alison Dell F ACT 34 41:14 5:48 Y 44
93. Linda Wood F ACT 39 W35 41:52 5:53 Y 42
94. Prue Bradford F ACT 48 W45 42:14 5:56 Y 40
95. Roy Jones   ACT 65 M65 43:01 6:03 Y 6
96. Robyn Booth F NSW 56 W55 43:05 6:04 Y 38
97. Yumiko Clifton F ACT 44 W40 43:27 6:07 Y 37
98. Cecilia Shlegel F ACT 37 W35 43:46 6:09 Y 36
99. Vera Vujic F ACT 39 W35 45:31 6:24 Y 35
100. Sara Toscan F ACT 34 46:43 6:34 Y 34
101. Thea Zimpel F ACT 25 46:44 6:34 Y 33
102. Katherine Caley F ACT 9 U10 53:38 7:33 Y 32
103. Elloise McClusky F ACT 9 U10 53:54 7:35 Y 31
104. Wilf Deck   ACT 73 M70 1:06:19 9:20
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019