Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

Googong Dam Half Marathon (21.1k)
Saturday, 12th July 2008
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Gavin Keating   ACT 34 1:24:50 4:01
2. Rob Walter   ACT 32 1:26:16 4:05
3. Geoff Hawke   ACT 50 M50 1:27:17 4:08
4. James Minto   ACT 27 1:28:21 4:11
5. Chris Helliwell   ACT 38 1:28:29 4:11
6. Trevor Jacobs   ACT 56 M55 1:28:53 4:12
7. Martin Fryer   ACT 46 M45 1:29:10 4:13
8. Peter Zygadlo   ACT 41 M40 1:32:46 4:23
9. Grant Bluett   ACT 35 1:33:44 4:26
10. Peter Johnson   ACT 42 M40 1:34:32 4:28
11. Brett Chaloner   1:35:11 4:30
12. Ben Trevaskis   ACT 37 1:35:34 4:31
13. Brett Schumacher   ACT 35 1:35:42 4:32
14. Peter Clarke   ACT 57 M55 1:36:13 4:33
15. Hugh Jorgensen   ACT 43 M40 1:38:46 4:40
16. Chris Walsh   NSW 28 1:39:48 4:43
17. George Mason   ACT 47 M45 1:40:31 4:45
18. James Savill   ACT 37 1:41:54 4:49
19. Allison Jones F ACT 32 1:42:47 4:52
20. Stephen Blair   ACT 36 1:42:53 4:52
21. Steven Appleby   ACT 54 M50 1:43:12 4:53
22. Anthony Cheung   ACT 33 1:44:22 4:56
23. Peter Thomson   ACT 47 M45 1:46:30 5:02
24. Robbie Costmeyer   ACT 61 M60 1:47:27 5:05
25. Paul Archer   ACT 59 M55 1:48:58 5:09
26. Jim White   ACT 59 M55 1:49:19 5:10
27. Sandra Oliver F ACT 29 1:49:59 5:12
28. Susie Kluth F ACT 36 W35 1:51:27 5:16
29. Julie M Quinn F ACT 35 W35 1:51:43 5:17
30. Michael Thompson   ACT 47 M45 1:53:07 5:21
31. Kerrie Bremner F ACT 42 W40 1:53:43 5:23
32. Sue Archer F ACT 59 W55 1:54:53 5:26
33. Pam Muston F NSW 48 W45 1:57:00 5:32
34. Robert Torley   ACT 19 U20 1:59:09 5:38
35. Helen Larmour F ACT 48 W45 1:59:20 5:39
36. Nadine Morrison F ACT 38 W35 1:59:23 5:39
37. Rodney Smith   NSW 46 M45 2:00:17 5:42
38. John Alcock   ACT 62 M60 2:00:36 5:42
39. Alan Duus   ACT 62 M60 2:03:44 5:51
40. Sam Reinhardt F ACT 35 W35 2:04:06 5:52
41. Trina Burrell F ACT 44 W40 2:07:48 6:03
42. Brett Morrison   ACT 39 2:08:14 6:04
43. Chris Mazur   ACT 2:08:19 6:04
44. Nick Blackaby   ACT 54 M50 2:10:50 6:12
45. Erin Maulday   ACT 31 2:12:09 6:15
46. Peter Hogan   ACT 61 M60 2:17:20 6:30
47. Sam Skrzypek   ACT 56 M55 2:20:14 6:38
48. Robyn McClelland F ACT 54 W50 2:20:20 6:39
49. Maria White F ACT 55 W55 2:29:12 7:04
50. Penny Thomson F ACT 27 2:29:12 7:04
51. Anita Lindemann F ACT 41 W40 2:33:52 7:17
52. Geoff Barker   ACT 63 M60 2:35:38 7:22
53. Peter Kallio   ACT 71 M70 2:36:52 7:26
54. Derek Robinson   NSW 73 M70 2:39:42 7:34
55. Monika Short F ACT 60 W60 2:39:43 7:34
56. John Neal   ACT 56 M55 2:40:17 7:35
 
# Relay Team Name CAT Time Pace
1. Relay Team One MM 1:30:18 4:16
  Bill Bennett M40 49:24  
  Paul Smith 40:54  
2. Relay Team Two MF 1:42:51 4:52
  Bill Bennett M40 49:24  
  Angela Bennett W35 53:27  
3. Relay Team Three MF 1:52:57 5:21
  Joshua Torley U10 1:01:51  
  Nicola Torley U12 51:06  
4. Relay Team Four MF 1:57:15 5:33
  Robert Peters 59:34  
  Kerri Vaughan W45 57:41  
5. Relay Team Five FM 2:02:39 5:48
  Cathy Montalto W55 1:05:31  
  Graeme Patrick M55 57:08  
6. Relay Team Six FF 2:08:34 6:05
  Nicole Wilson 59:34  
  Kittie Lai 1:08:51  
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019