Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

Yarralumla Relays (4 person) (3k)
Saturday, 30th August 2008
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Philo Saunders   ACT 31 9:39 3:13
2. Bradley Croker   ACT 28 9:51 3:17
3. Nick Walshe   ACT 29 10:05 3:21
4. Matthew Riches   ACT 37 10:07 3:22
5. Luke Grattan   ACT 38 10:13 3:24
6. Nick Walshe   ACT 29 10:15 3:25
7. Bruce Graham   ACT 46 M45 10:16 3:25
8. Peter Hosking   ACT 16 U18 10:23 3:27
9. Rohan Lowry   ACT 35 10:26 3:28
10. Miles Sweeney   ACT 16 U18 10:44 3:34
11. Jarrett Anthoney   ACT 13 U14 10:55 3:38
12. Trevor Jacobs   ACT 56 M55 11:10 3:43
13. Reuben Caley   ACT 12 U14 11:16 3:45
14. Christo Dunkley   ACT 14 U16 11:17 3:45
15. Paco Iglesias   ACT 37 11:20 3:46
16. Jarrett Anthoney   ACT 13 U14 11:31 3:50
17. Bradley Croker   ACT 28 11:39 3:53
18. Geoff Hawke   ACT 50 M50 11:40 3:53
19. Jennifer Bardsley F ACT 28 11:46 3:55
20. Jillian Hosking F ACT 20 11:47 3:55
21. Geoff Monro   NSW 43 M40 11:47 3:55
22. Nicola Torley F ACT 11 U12 11:47 3:55
23. Michael Kirk   ACT 43 M40 11:48 3:56
24. Geoff Monro   NSW 43 M40 11:58 3:59
25. Jennifer Bardsley F ACT 28 12:01 4:00
26. Jamie Hawke   ACT 12 U14 12:03 4:01
27. Ali Sweeney F ACT 15 U16 12:17 4:05
28. Ross Gregg   ACT 47 M45 12:30 4:10
29. Elizabeth Hosking F ACT 13 U14 12:43 4:14
30. Gerard Ryan   ACT 48 M45 12:46 4:15
31. Jim White   ACT 59 M55 13:01 4:20
32. Graham Burke   ACT 62 M60 13:03 4:21
33. Joshua Torley   ACT 9 U10 13:04 4:21
34. Peter Johnson   ACT 42 M40 13:05 4:21
35. Nelson Towler   ACT 11 U12 13:08 4:22
36. Jim White   ACT 59 M55 13:33 4:31
37. Catriona Bisset F ACT 14 U16 13:50 4:36
38. Hanna Kaci F ACT 16 U18 13:51 4:37
39. Michael Daly   ACT 53 M50 13:51 4:37
40. Miriam McCarthy F ACT 52 W50 13:54 4:38
41. Caitlin Hosking F ACT 11 U12 13:55 4:38
42. Charlie Modrak   ACT 59 M55 14:10 4:43
43. Charlie Modrak   ACT 59 M55 14:27 4:49
44. James Cooper   14:35 4:51
45. Ken Eynon   ACT 62 M60 15:16 5:05
46. Ailsa McPherson F ACT 35 W35 15:19 5:06
47. Andrew Hosking   ACT 9 U10 15:21 5:07
48. Hugh Ford   ACT 49 M45 15:22 5:07
49. Ailsa McPherson F ACT 35 W35 15:38 5:12
50. Natahsha Zygadlo F ACT 11 U12 15:53 5:17
51. Liela Basic F ACT 11 U12 18:07 6:02
52. Doug Limbrick   ACT 64 M60 18:13 6:04
 
Place Team Name Age CAT Time Pace
1. Weston Creek Mens A MMMM 40:01  
1 Rohan Lowry 35 10:26 3:28
2 Matthew Riches 37 10:07 3:22
3 Bradley Croker 28 09:51 3:17
4 Philo Saunders 31 09:39 3:13
2. South Canberra Tuggeranong A MMMM 42:39  
1 Peter Hosking 16 U18 10:23 3:27
2 Luke Grattan 38 10:13 3:24
3 Geoff Monro 43 M40 11:47 3:55
4 Nick Walshe 29 10:15 3:25
3. Weston Creek B MMMM 44:49  
1 Miles Sweeney 16 U18 10:44 3:34
2 Reuben Caley 12 U14 11:16 3:45
3 Trevor Jacobs 56 M55 11:10 3:43
4 Bradley Croker 28 11:39 3:53
4. South Canberra Tuggeranong B MMMM 47:15  
1 Nick Walshe 29 10:05 3:21
2 Ross Gregg 47 M45 12:30 4:10
3 Christo Dunkley 14 U16 11:17 3:45
4 Jim White 59 M55 13:33 4:31
5. Vets All Stars MMMM 48:10  
1 Paco Iglesias 37 11:20 3:46
2 Peter Johnson 42 M40 13:05 4:21
3 Michael Kirk 43 M40 11:48 3:56
4 Geoff Monro 43 M40 11:58 3:59
6. Vets (AKA Masters) MMMM 50:31  
1 Jim White 59 M55 13:01 4:20
2 Graham Burke 62 M60 13:03 4:21
3 Bruce Graham 46 M45 10:16 3:25
4 Charlie Modrak 59 M55 14:10 4:43
7. Woden Harriers A MMMM 50:34  
1 Jarrett Anthoney 13 U14 10:55 3:38
2 Gerard Ryan 48 M45 12:46 4:15
3 Hugh Ford 49 M45 15:22 5:07
4 Jarrett Anthoney 13 U14 11:31 3:50
8. Mix Team MMMM 50:38  
1 Geoff Hawke 50 M50 11:40 3:53
2 Jamie Hawke 12 U14 12:03 4:01
3 Joshua Torley 9 U10 13:04 4:21
4 Michael Daly 53 M50 13:51 4:37
9. Weston Creek Junior Women FFFF 51:44  
1 Ali Sweeney 15 U16 12:17 4:05
2 Catriona Bisset 14 U16 13:50 4:36
3 Hanna Kaci 16 U18 13:51 4:37
4 Nicola Torley 11 U12 11:47 3:55
10. South Canberra Tuggeranong Mixed FFFM 53:47  
1 Jillian Hosking 20 11:47 3:55
2 Elizabeth Hosking 13 U14 12:43 4:14
3 Caitlin Hosking 11 U12 13:55 4:38
4 Andrew Hosking 9 U10 15:21 5:07
11. Bilbys FFFF 54:44  
1 Ailsa McPherson 35 W35 15:19 5:06
2 Jennifer Bardsley 28 11:46 3:55
3 Ailsa McPherson 35 W35 15:38 5:12
4 Jennifer Bardsley 28 12:01 4:00
12. Forrest Primary FFMM 1:01:46  
1 Natahsha Zygadlo 11 U12 15:53 5:17
2 Liela Basic 11 U12 18:07 6:02
3 Nelson Towler 11 U12 13:08 4:22
4 James Cooper 14:35 4:51
13. Life Members MMFM 1:04:50  
1 Charlie Modrak 59 M55 14:27 4:49
2 Doug Limbrick 64 M60 18:13 6:04
3 Miriam McCarthy 52 W50 13:54 4:38
4 Ken Eynon 62 M60 15:16 5:05
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021