Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Spring Series

O'Connor Ridge 5k (5k)
Tuesday, 18th November 2008
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Dean Cavuoto   ACT 33 17:29 3:29
2. Julian Dent   NSW 23 17:30 3:30
3. David Osmond   ACT 34 18:27 3:41
4. Kiaran Kirk   ACT 47 M45 19:11 3:50
5. Curtis Bailey   ACT 45 M45 19:56 3:59
6. Michael Martin   ACT 42 M40 20:18 4:03
7. Jessamy Hosking F ACT 25 20:21 4:04
8. Steve Nolan   ACT 41 M40 20:47 4:09
9. Richard Faulks   ACT 49 M45 21:01 4:12
10. Geoff Stacey   ACT 20 21:19 4:15
11. Sarah Fien F NSW 41 W40 21:23 4:16
12. Jackie Fairweather F ACT 41 W40 21:30 4:18
13. Wayne Strudwick   ACT 37 21:36 4:19
14. Kate Hodson F ACT 32 21:46 4:21
15. Steven Roberts   ACT 31 21:55 4:23
16. Paul Torley   ACT 42 M40 21:59 4:23
17. Elizabeth Humphries F ACT 22 21:59 4:23
18. Hugh Jorgensen   ACT 43 M40 22:23 4:28
19. Graeme Andrews   NSW 56 M55 22:31 4:30
20. Simon Cobbold   22:46 4:33
21. Kate Molineaux F ACT 25 22:51 4:34
22. Adrian Rumore   ACT 49 M45 22:52 4:34
23. James Savill   ACT 37 22:55 4:35
24. Mick Horan   ACT 49 M45 23:01 4:36
25. Ross Gregg   ACT 47 M45 23:07 4:37
26. Antony Mason   ACT 37 23:10 4:38
27. Renee Hiskins F ACT 32 23:19 4:39
28. Steven Mackenzie   NSW 37 23:39 4:43
29. Felicity Brown F NSW 24 23:45 4:45
30. Bryce Anderson   ACT 47 M45 23:47 4:45
31. Kate Vandenberg F ACT 28 23:53 4:46
32. Luke Cartwright   ACT 26 24:01 4:48
33. Scott Gledhill   ACT 41 M40 24:14 4:50
34. Roger Pilkington   ACT 49 M45 24:34 4:54
35. Fiona Jorgensen F ACT 50 W50 24:37 4:55
36. Chris Huet   ACT 39 24:45 4:57
37. Michael Torley   ACT 13 U14 24:49 4:57
38. Paul Albrecht   ACT 44 M40 24:52 4:58
39. Jim White   ACT 59 M55 24:58 4:59
40. Thea Zimpel F ACT 26 25:00 5:00
41. Nicholas Remires   ACT 26 25:04 5:00
42. David Booth   NSW 61 M60 25:15 5:03
43. Carol Masters F ACT 47 W45 25:17 5:03
44. Nigel Coldrick   ACT 50 M50 25:25 5:05
45. Adrienne Andrews F NSW 52 W50 25:41 5:08
46. Geoff Moore   ACT 60 M60 25:57 5:11
47. Richard Hilhorst   ACT 67 M65 26:35 5:19
48. Heather McDonald F ACT 20 26:38 5:19
49. Neil Boden   ACT 58 M55 26:40 5:20
50. Christine Sproule F ACT 42 W40 26:57 5:23
51. Geoffrey Ledger   ACT 55 M55 27:12 5:26
52. Judith Pogson F ACT 46 W45 27:14 5:26
53. Judi Edwards F ACT 61 W60 27:20 5:28
54. Mark Purcell   ACT 41 M40 27:23 5:28
55. Roger Abbott   ACT 71 M70 27:31 5:30
56. Robert Malt   ACT 45 M45 27:36 5:31
57. Phillip Hennig   ACT 45 M45 27:46 5:33
58. Victoria Hennig F ACT 50 W50 27:47 5:33
59. Grant McDonald   ACT 50 M50 27:51 5:34
60. Mick Charlton   ACT 56 M55 28:01 5:36
61. Vanessa Palmer F NSW 38 W35 28:20 5:40
62. Tanya Jones F ACT 31 28:24 5:40
63. Geoffrey Wardrobe   ACT 51 M50 28:30 5:42
64. Michael P Brown   ACT 48 M45 28:33 5:42
65. Kevin Chapman   ACT 64 M60 28:48 5:45
66. Caroline Campbell F ACT 66 W65 29:14 5:50
67. Penny Thomson F ACT 27 29:33 5:54
68. Simon Hickey   ACT 30 29:44 5:56
69. Catarina Axelsson F ACT 32 30:26 6:05
70. Pam Faulks F ACT 48 W45 30:34 6:06
71. Robyn Booth F NSW 57 W55 30:56 6:11
72. Jane Purcell F ACT 28 31:52 6:22
73. Ian Leves   ACT 56 M55 31:53 6:22
74. Ken Eynon   ACT 62 M60 31:54 6:22
75. Paul Tilse   ACT 31:56 6:23
76. Bethany Chadwick F ACT 54 W50 35:38 7:07
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021