Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Christmas Relays (1.61k)
Tuesday, 9th December 2008
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Michael Harrison   4:42 2:55
2. Michael Harrison   4:43 2:55
3. Mark Bourne   ACT 25 4:52 3:01
4. Peter Hosking   ACT 16 U18 4:53 3:01
5. Luke Roberts   ACT 39 4:54 3:02
6. Stuart Doyle   ACT 42 M40 4:55 3:03
7. Mark Bourne   ACT 25 4:55 3:03
8. Eamon Ritchie   ACT 15 U16 4:57 3:04
9. Philip Turini   NSW 20 4:58 3:05
10. Hugh Lennon   ACT 47 M45 4:59 3:05
11. Hugh Lennon   ACT 47 M45 5:00 3:06
12. Philip Turini   NSW 20 5:00 3:06
13. Rohan Lowry   ACT 35 5:02 3:07
14. Greg Hosking   ACT 15 U16 5:02 3:07
15. David Osmond   ACT 34 5:03 3:08
16. James Minto   ACT 28 5:08 3:11
17. Alex Kearns   ACT 33 5:11 3:13
18. Stuart Doyle   ACT 42 M40 5:14 3:15
19. Chris Jones   5:15 3:15
20. James Minto   ACT 28 5:15 3:15
21. Jessamy Hosking F ACT 25 5:17 3:16
22. Luke Roberts   ACT 39 5:19 3:18
23. Alex Carder   ACT 21 5:20 3:18
24. Peter Hosking   ACT 16 U18 5:20 3:18
25. James Ward   20 5:21 3:19
26. Mick Horan   ACT 49 M45 5:22 3:20
27. Steve Rohan-Jones   ACT 39 5:23 3:20
28. Jillian Hosking F ACT 21 5:24 3:21
29. Alistair McClusky   ACT 39 5:25 3:21
30. Trent Cooper   5:27 3:23
31. Kieran Kelly   ACT 12 U14 5:27 3:23
32. Jackie Fairweather F ACT 41 W40 5:32 3:26
33. Trevor Jacobs   ACT 56 M55 5:32 3:26
34. Simon Fairweather   ACT 39 5:33 3:26
35. Simon Fairweather   ACT 39 5:33 3:26
36. Samuel Tickle   ACT 14 U16 5:33 3:26
37. Kieran Kelly   ACT 12 U14 5:34 3:27
38. Mark Carmody   NSW 47 M45 5:34 3:27
39. Trent Cooper   5:34 3:27
40. Fleur Flanery F NSW 39 W35 5:35 3:28
41. Jackie Fairweather F ACT 41 W40 5:35 3:28
42. Paul Torley   ACT 42 M40 5:35 3:28
43. Nicola Torley F ACT 12 U14 5:35 3:28
44. Trevor Jacobs   ACT 56 M55 5:36 3:28
45. Jackie Fairweather F ACT 41 W40 5:36 3:28
46. Simon Claringbold   ACT 49 M45 5:38 3:29
47. Peter Cullen   ACT 45 M45 5:40 3:31
48. Alistair McClusky   ACT 39 5:40 3:31
49. Richard White   ACT 24 5:41 3:31
50. Kate Hodson F ACT 32 5:42 3:32
51. Mick Horan   ACT 49 M45 5:42 3:32
52. Peter Johnson   ACT 42 M40 5:42 3:32
53. Richard Faulks   ACT 49 M45 5:43 3:33
54. Damian Mahon   5:45 3:34
55. Peter Johnson   ACT 42 M40 5:45 3:34
56. Gary Rolfe   ACT 40 M40 5:46 3:34
57. Des Brown   ACT 61 M60 5:46 3:34
58. James Perry   5:46 3:34
59. Peter Cullen   ACT 45 M45 5:46 3:34
60. Sarah Fien F NSW 41 W40 5:47 3:35
61. Reuben Caley   ACT 12 U14 5:48 3:36
62. James Savill   ACT 38 5:48 3:36
63. Gary Rolfe   ACT 40 M40 5:48 3:36
64. Sarah Fien F NSW 41 W40 5:50 3:37
65. Adam Dobell   5:50 3:37
66. Reuben Caley   ACT 12 U14 5:51 3:38
67. Gary Rolfe   ACT 40 M40 5:53 3:39
68. Joshua Torley   ACT 9 U10 5:54 3:39
69. Steve McKenzie   5:54 3:39
70. Adrian Rumore   ACT 49 M45 5:55 3:40
71. Giles Lamb   ACT 5:56 3:41
72. Adrian Rumore   ACT 49 M45 5:56 3:41
73. Saun O'Brien   5:57 3:41
74. Tim Forato   5:57 3:41
75. Dennis Snowdon   5:59 3:42
76. Jared Henry   ACT 34 5:59 3:42
77. David Dexter   ACT 24 5:59 3:42
78. Michael Percival   5:59 3:42
79. Simon Rohan-Jones   ACT 13 U14 6:00 3:43
80. Dave McClelland   ACT 50 M50 6:01 3:44
81. Richard White   ACT 24 6:01 3:44
82. Iain Cox   6:05 3:46
83. Iain Cox   6:06 3:47
84. Jeff Collins   NSW 56 M55 6:09 3:49
85. Callum McClusky   ACT 10 U12 6:11 3:50
86. Rebekah Sawkins F NSW 11 U12 6:14 3:52
87. Mary Sietsma F ACT 44 W40 6:14 3:52
88. Julie M Quinn F ACT 36 W35 6:15 3:52
89. Anthony Olliffe   ACT 53 M50 6:15 3:52
90. Hugh Jorgensen   ACT 43 M40 6:15 3:52
91. Michael Torley   ACT 13 U14 6:16 3:53
92. Matt Haddock   6:18 3:54
93. Thea Zimpel F ACT 26 6:18 3:54
94. Andy Thomson   ACT 38 6:18 3:54
95. Gary Rolfe   ACT 40 M40 6:19 3:55
96. Melissa McClusky F ACT 38 W35 6:20 3:56
97. Melissa Carters F ACT 6:21 3:56
98. Jim White   ACT 59 M55 6:22 3:57
99. Jane Landon F 6:22 3:57
100. Graham Burke   ACT 62 M60 6:22 3:57
101. Matt Haddock   6:24 3:58
102. Greg Stretton   ACT 60 M60 6:26 3:59
103. Kate Vandenberg F ACT 28 6:27 4:00
104. Frances McNamara F ACT 31 6:29 4:01
105. Julie M Quinn F ACT 36 W35 6:29 4:01
106. Jim White   ACT 59 M55 6:29 4:01
107. Melissa Carters F ACT 6:33 4:04
108. Fiona Jorgensen F ACT 50 W50 6:33 4:04
109. Susannah Hiron F ACT 35 W35 6:34 4:04
110. Kate Vandenberg F ACT 28 6:37 4:06
111. Susannah Hiron F ACT 35 W35 6:38 4:07
112. Frances McNamara F ACT 31 6:39 4:07
113. Don Roach   ACT 51 M50 6:39 4:07
114. Simon Chan   6:40 4:08
115. Grant McDonald   ACT 51 M50 6:41 4:09
116. Jane Landon F 6:41 4:09
117. Jared Henry   ACT 34 6:42 4:09
118. Lim Keeling F 6:44 4:10
119. Simon Chan   6:46 4:12
120. Thea Zimpel F ACT 26 6:47 4:12
121. Frances McNamara F ACT 31 6:51 4:15
122. Monique Dyson F ACT 38 W35 6:52 4:15
123. Frances McNamara F ACT 31 6:52 4:15
124. Miriam McCarthy F ACT 52 W50 6:52 4:15
125. Ian Bruckfel   6:55 4:17
126. Emma Fielder F ACT 36 W35 6:56 4:18
127. David Baussmann   ACT 58 M55 7:02 4:22
128. Libby Adamson F ACT 36 W35 7:04 4:23
129. Libby Adamson F ACT 36 W35 7:06 4:24
130. Miriam McCarthy F ACT 52 W50 7:08 4:25
131. Katie Conn F 7:10 4:27
132. Rachel Jorgensen F ACT 12 U14 7:13 4:28
133. Emma Fielder F ACT 36 W35 7:13 4:28
134. Kevin Chapman   ACT 64 M60 7:14 4:29
135. Elizabeth Simpson F NSW 49 W45 7:14 4:29
136. Katie Conn F 7:15 4:30
137. Nick Blackaby   ACT 54 M50 7:18 4:32
138. Scott Yates   ACT 38 7:20 4:33
139. Heather McDonald F ACT 20 7:20 4:33
140. Phil Nelson   ACT 42 M40 7:20 4:33
141. Cathy Montalto F ACT 56 W55 7:22 4:34
142. Jessica Faulks F ACT 26 7:23 4:35
143. Dennis Snowdon   7:26 4:37
144. Geoffrey Ledger   ACT 55 M55 7:28 4:38
145. Elizabeth Simpson F NSW 49 W45 7:32 4:40
146. David Stroud   7:37 4:43
147. Phil Nelson   ACT 42 M40 7:38 4:44
148. David Stroud   7:39 4:45
149. Briege Kelly F ACT 12 U14 7:41 4:46
150. Jessica Faulks F ACT 26 7:43 4:47
151. Katie Fullerton F ACT 33 7:44 4:48
152. Penny Thomson F ACT 27 7:50 4:51
153. Katie Fullerton F ACT 33 7:53 4:53
154. Mary Ann Busteed F ACT 60 W60 7:53 4:53
155. Geoff Barker   ACT 64 M60 7:57 4:56
156. Jenny Kelly F 7:59 4:57
157. Mary McDonald F ACT 51 W50 8:01 4:58
158. Pam Faulks F ACT 48 W45 8:05 5:01
159. Ruth Baussmann F ACT 58 W55 8:06 5:01
160. Christine Zygadlo F ACT 45 W45 8:06 5:01
161. Christine Zygadlo F ACT 45 W45 8:10 5:04
162. Laura Jorgensen F ACT 10 U12 8:19 5:09
163. Audrey Gormley F ACT 42 W40 8:20 5:10
164. Margaret McSpadden F ACT 61 W60 8:39 5:22
165. Peta Halloran F ACT 37 W35 8:40 5:22
166. Bryan McCarthy   ACT 63 M60 8:46 5:26
167. William Dyson   ACT 6 U8 8:51 5:29
168. Peta Halloran F ACT 37 W35 8:55 5:32
169. Bryan McCarthy   ACT 63 M60 9:01 5:36
170. Graeme Small   ACT 67 M65 9:21 5:48
171. Bethany Chadwick F ACT 54 W50 10:00 6:12
172. Adele Yates F ACT 31 10:26 6:28
173. Josephine Kulesz F ACT 58 W55 12:37 7:50
174. Dylan Griffiths   ACT 9 U10 15:42 9:45
 
Place Team Name Age CAT Time Pace
1. ACTRUN 42:54  
1 Kate Hodson 32 05:42 3:32
2 Trevor Jacobs 56 M55 05:36 3:28
3 Hugh Lennon 47 M45 04:59 3:05
4 David Osmond 34 05:03 3:08
5 Stuart Doyle 42 M40 05:14 3:15
6 Jackie Fairweather 41 W40 05:32 3:26
7 Simon Fairweather 39 05:33 3:26
8 James Minto 28 05:15 3:15
2. Olliffe Kearns United 44:53  
1 James Minto 28 05:08 3:11
2 Giles Lamb 05:56 3:41
3 Anthony Olliffe 53 M50 06:15 3:52
4 James Savill 38 05:48 3:36
5 Simon Claringbold 49 M45 05:38 3:29
6 Tim Forato 05:57 3:41
7 Alex Kearns 33 05:11 3:13
8 Hugh Lennon 47 M45 05:00 3:06
3. Canberra City Soccer Club 45:52  
1 Chris Jones 05:15 3:15
2 James Ward 20 05:21 3:19
3 Saun O'Brien 05:57 3:41
4 David Dexter 24 05:59 3:42
5 James Perry 05:46 3:34
6 Adam Dobell 05:50 3:37
7 Damian Mahon 05:45 3:34
8 Michael Percival 05:59 3:42
4. Woden Harriers B 49:43  
1 Miriam McCarthy 52 W50 07:08 4:25
2 Jeff Collins 56 M55 06:09 3:49
3 Jackie Fairweather 41 W40 05:36 3:28
4 Luke Roberts 39 05:19 3:18
5 Sarah Fien 41 W40 05:50 3:37
6 Simon Rohan-Jones 13 U14 06:00 3:43
7 Mark Bourne 25 04:55 3:03
8 Bryan McCarthy 63 M60 08:46 5:26
5. Northside Boys and Gals 2 50:25  
1 Adrian Rumore 49 M45 05:55 3:40
2 Mick Horan 49 M45 05:42 3:32
3 Mark Carmody 47 M45 05:34 3:27
4 Kevin Chapman 64 M60 07:14 4:29
5 Ian Bruckfel 06:55 4:17
6 Geoff Barker 64 M60 07:57 4:56
7 Peter Cullen 45 M45 05:46 3:34
8 Mick Horan 49 M45 05:22 3:20
6. Bilbys Cats 50:37  
1 Frances McNamara 31 06:29 4:01
2 Gary Rolfe 40 M40 05:46 3:34
3 Frances McNamara 31 06:39 4:07
4 Gary Rolfe 40 M40 05:53 3:39
5 Frances McNamara 31 06:51 4:15
6 Gary Rolfe 40 M40 05:48 3:36
7 Frances McNamara 31 06:52 4:15
8 Gary Rolfe 40 M40 06:19 3:55
7. Northside Boys and Gals 1 50:40  
1 Michael Harrison 04:42 2:55
2 Peter Cullen 45 M45 05:40 3:31
3 Pam Faulks 48 W45 08:05 5:01
4 Richard Faulks 49 M45 05:43 3:33
5 Audrey Gormley 42 W40 08:20 5:10
6 Dave McClelland 50 M50 06:01 3:44
7 Greg Stretton 60 M60 06:26 3:59
8 Michael Harrison 04:43 2:55
8. Bilbys 4 51:24  
1 Melissa Carters 06:21 3:56
2 Jane Landon 06:22 3:57
3 Simon Chan 06:46 4:12
4 Iain Cox 06:05 3:46
5 Melissa Carters 06:33 4:04
6 Jane Landon 06:41 4:09
7 Simon Chan 06:40 4:08
8 Iain Cox 06:06 3:47
9. Keeping up with the kids 51:29  
1 Callum McClusky 10 U12 06:11 3:50
2 Reuben Caley 12 U14 05:48 3:36
3 Melissa McClusky 38 W35 06:20 3:56
4 Alistair McClusky 39 05:25 3:21
5 Monique Dyson 38 W35 06:52 4:15
6 Alistair McClusky 39 05:40 3:31
7 William Dyson 6 U8 08:51 5:29
8 Graham Burke 62 M60 06:22 3:57
10. South Canberra Tuggeranong A 52:59  
1 Jessamy Hosking 25 05:17 3:16
2 Jillian Hosking 21 05:24 3:21
3 Stuart Doyle 42 M40 04:55 3:03
4 Peter Hosking 16 U18 04:53 3:01
5 Richard White 24 05:41 3:31
6 Philip Turini 20 04:58 3:05
7 Peter Hosking 16 U18 05:20 3:18
8 Greg Hosking 15 U16 05:02 3:07
9 Philip Turini 20 05:00 3:06
10 Jim White 59 M55 06:29 4:01
11. Bilbys 6 53:17  
1 Matt Haddock 06:18 3:54
2 Susannah Hiron 35 W35 06:34 4:04
3 Dennis Snowdon 05:59 3:42
4 Lim Keeling 06:44 4:10
5 Matt Haddock 06:24 3:58
6 Dennis Snowdon 07:26 4:37
7 Mary Sietsma 44 W40 06:14 3:52
8 Phil Nelson 42 M40 07:38 4:44
12. Woden Harriers A 53:34  
1 Jackie Fairweather 41 W40 05:35 3:28
2 Sarah Fien 41 W40 05:47 3:35
3 Simon Fairweather 39 05:33 3:26
4 Mark Bourne 25 04:52 3:01
5 Des Brown 61 M60 05:46 3:34
6 Alex Carder 21 05:20 3:18
7 Steve Rohan-Jones 39 05:23 3:20
8 Eamon Ritchie 15 U16 04:57 3:04
9 Samuel Tickle 14 U16 05:33 3:26
10 Luke Roberts 39 04:54 3:02
13. Bilbys 3 hit a tree 54:09  
1 Thea Zimpel 26 06:18 3:54
2 Katie Conn 07:10 4:27
3 Phil Nelson 42 M40 07:20 4:33
4 Jared Henry 34 05:59 3:42
5 Thea Zimpel 26 06:47 4:12
6 Susannah Hiron 35 W35 06:38 4:07
7 Katie Conn 07:15 4:30
8 Jared Henry 34 06:42 4:09
14. Team Jamaica 55:07  
1 Kieran Kelly 12 U14 05:34 3:27
2 Laura Jorgensen 10 U12 08:19 5:09
3 Rachel Jorgensen 12 U14 07:13 4:28
4 Briege Kelly 12 U14 07:41 4:46
5 Hugh Jorgensen 43 M40 06:15 3:52
6 Jenny Kelly 07:59 4:57
7 Fiona Jorgensen 50 W50 06:33 4:04
8 Kieran Kelly 12 U14 05:27 3:23
15. Best looking Bilbys 56:24  
1 Julie M Quinn 36 W35 06:15 3:52
2 Jessica Faulks 26 07:23 4:35
3 Trent Cooper 05:27 3:23
4 Peta Halloran 37 W35 08:40 5:22
5 Julie M Quinn 36 W35 06:29 4:01
6 Jessica Faulks 26 07:43 4:47
7 Trent Cooper 05:34 3:27
8 Peta Halloran 37 W35 08:55 5:32
16. Bilbys 4 Fun! 57:04  
1 Kate Vandenberg 28 06:27 4:00
2 Katie Fullerton 33 07:44 4:48
3 Libby Adamson 36 W35 07:06 4:24
4 Emma Fielder 36 W35 06:56 4:18
5 Kate Vandenberg 28 06:37 4:06
6 Katie Fullerton 33 07:53 4:53
7 Libby Adamson 36 W35 07:04 4:23
8 Emma Fielder 36 W35 07:13 4:28
17. Weston Creek A 57:30  
1 Fleur Flanery 39 W35 05:35 3:28
2 Rebekah Sawkins 11 U12 06:14 3:52
3 Rohan Lowry 35 05:02 3:07
4 Paul Torley 42 M40 05:35 3:28
5 Joshua Torley 9 U10 05:54 3:39
6 Michael Torley 13 U14 06:16 3:53
7 Nicola Torley 12 U14 05:35 3:28
8 Trevor Jacobs 56 M55 05:32 3:26
9 Reuben Caley 12 U14 05:51 3:38
10 Adrian Rumore 49 M45 05:56 3:41
18. Masters Aths 57:36  
1 Jim White 59 M55 06:22 3:57
2 Margaret McSpadden 61 W60 08:39 5:22
3 Ruth Baussmann 58 W55 08:06 5:01
4 Nick Blackaby 54 M50 07:18 4:32
5 Penny Thomson 27 07:50 4:51
6 Andy Thomson 38 06:18 3:54
7 David Baussmann 58 M55 07:02 4:22
8 Richard White 24 06:01 3:44
19. Bilbys 5 57:45  
1 Elizabeth Simpson 49 W45 07:32 4:40
2 David Stroud 07:39 4:45
3 Christine Zygadlo 45 W45 08:06 5:01
4 Peter Johnson 42 M40 05:42 3:32
5 Elizabeth Simpson 49 W45 07:14 4:29
6 David Stroud 07:37 4:43
7 Christine Zygadlo 45 W45 08:10 5:04
8 Peter Johnson 42 M40 05:45 3:34
20. Life members plus 1:02:35  
1 Heather McDonald 20 07:20 4:33
2 Graeme Small 67 M65 09:21 5:48
3 Bryan McCarthy 63 M60 09:01 5:36
4 Grant McDonald 51 M50 06:41 4:09
5 Mary McDonald 51 W50 08:01 4:58
6 Cathy Montalto 56 W55 07:22 4:34
7 Mary Ann Busteed 60 W60 07:53 4:53
8 Miriam McCarthy 52 W50 06:52 4:15
21. Living legends 1:14:00  
1 Scott Yates 38 07:20 4:33
2 Adele Yates 31 10:26 6:28
3 Geoffrey Ledger 55 M55 07:28 4:38
4 Bethany Chadwick 54 W50 10:00 6:12
5 Don Roach 51 M50 06:39 4:07
6 Josephine Kulesz 58 W55 12:37 7:50
7 Dylan Griffiths 9 U10 15:42 9:45
8 Steve McKenzie 05:54 3:39
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019