Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Boat House West 5 km (5k)
Tuesday, 24th February 2009
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Dean Cavuoto   ACT 33 15:54 3:10 Y 150
2. John Winsbury   NSW 33 15:55 3:11 Y 142
3. Declan Wilson   ACT 16 U18 17:13 3:26 Y 135
4. David Osmond   ACT 34 17:18 3:27 Y 128
5. Kiaran Kirk   ACT 47 M45 17:36 3:31 Y 122
6. Lachlan Dow   ACT 17 U18 17:37 3:31 Y 116
7. Richard Thomas   ACT 22 17:42 3:32
8. James Minto   ACT 28 17:50 3:34 Y 110
9. Anthony Scott   ACT 46 M45 17:55 3:35 Y 105
10. Bradley Hetharia   ACT 33 18:01 3:36 Y 100
11. Peter Johnson   ACT 42 M40 18:07 3:37 Y 95
12. Paul Smith   ACT 40 M40 18:20 3:40 Y 90
13. Trevor Jacobs   ACT 57 M55 18:23 3:40 Y 86
14. Michael Martin   ACT 43 M40 18:28 3:41 Y 82
15. Simon Claringbold   ACT 49 M45 18:32 3:42 Y 78
16. Hannah Flannery F ACT 20 18:39 3:43 Y 150
17. Fleur Flanery F NSW 39 W35 19:01 3:48 Y 142
18. Hilton Williams   ACT 21 19:09 3:49 Y 74
19. Graham Atkins   ACT 42 M40 19:19 3:51 Y 70
20. Shannon Jones F ACT 29 19:25 3:53 Y 135
21. Shane Maundrell   ACT 39 19:52 3:58 Y 67
22. Steve Bradford   ACT 54 M50 20:01 4:00 Y 64
23. Andrew Morris   ACT 25 20:13 4:02 Y 61
24. Peter Cullen   ACT 45 M45 20:15 4:03 Y 58
25. Paul Torley   ACT 42 M40 20:19 4:03 Y 55
26. Louisa Lobigs F ACT 18 U20 20:23 4:04
27. Jedd Andrews   NSW 16 U18 20:37 4:07 Y 52
28. Robert Ey   ACT 49 M45 20:41 4:08 Y 50
29. Belinda Lawford F ACT 17 U18 20:43 4:08
30. Laura Garvican F ACT 26 20:54 4:10
31. Roger Pilkington   ACT 50 M50 20:55 4:11 Y 48
32. Steven Roberts   ACT 32 21:01 4:12 Y 46
33. Adrian Rumore   ACT 49 M45 21:03 4:12 Y 44
34. Kate Molineaux F ACT 26 21:23 4:16 Y 128
35. Joshua Torley   ACT 9 U10 21:27 4:17 Y 42
36. Paul Albrecht   ACT 45 M45 21:30 4:18 Y 40
37. Graeme Andrews   NSW 56 M55 21:35 4:19 Y 38
38. Bryce Anderson   ACT 47 M45 21:41 4:20 Y 37
39. Georgia Parsons F ACT 16 U18 21:46 4:21
40. Hugh Jorgensen   ACT 43 M40 21:53 4:22 Y 36
41. Mace Neve F ACT 25 22:02 4:24
42. Chris Huet   ACT 39 22:10 4:26 Y 35
43. Jim White   ACT 59 M55 22:15 4:27 Y 34
44. Kate Vandenberg F ACT 29 22:16 4:27 Y 122
45. Pam Muston F NSW 48 W45 22:32 4:30 Y 116
46. Melissa McClusky F ACT 38 W35 22:42 4:32 Y 110
47. Andrew Gardner   ACT 44 M40 22:43 4:32 Y 33
48. David Booth   NSW 61 M60 22:44 4:32 Y 32
49. Yili Zhu   ACT 45 M45 22:47 4:33 Y 31
50. Steve Winner   ACT 49 M45 22:49 4:33 Y 30
51. James Allnutt   ACT 37 23:17 4:39 Y 29
52. Grant McDonald   ACT 51 M50 23:24 4:40 Y 28
53. Don Roach   ACT 51 M50 23:42 4:44 Y 27
54. Alison Winsbury F NSW 33 23:42 4:44 Y 105
55. Christine Sproule F ACT 43 W40 23:51 4:46 Y 100
56. Richard Hilhorst   ACT 67 M65 24:08 4:49 Y 26
57. Adrienne Andrews F NSW 52 W50 24:18 4:51 Y 95
58. Vanessa Palmer F NSW 38 W35 24:21 4:52 Y 90
59. Lucy McGarva F ACT 25 24:26 4:53 Y 86
60. Terry Levings   ACT 60 M60 24:40 4:56 Y 25
61. Neil Boden   ACT 58 M55 24:52 4:58 Y 24
62. Lloyd Donnelly   ACT 56 M55 24:59 4:59 Y 23
63. Rachael De Hosson F ACT 23 25:08 5:01 Y 82
64. Judith Pogson F ACT 46 W45 25:10 5:02 Y 78
65. Mick Charlton   ACT 57 M55 25:17 5:03 Y 22
66. Tony Bryce   ACT 61 M60 25:22 5:04 Y 21
67. Nigel Wines   ACT 43 M40 25:35 5:07
68. Geoffrey Ledger   ACT 55 M55 25:37 5:07 Y 20
69. Skye d'Almeida F ACT 26 25:51 5:10
70. Geoff Barker   ACT 64 M60 25:54 5:10 Y 19
71. Kevin Chapman   ACT 65 M65 25:58 5:11 Y 18
72. Milton Valentine   ACT 55 M55 25:58 5:11 Y 17
73. Bob Harlow   ACT 61 M60 25:59 5:11 Y 16
74. Andrew Guild   ACT 42 M40 26:04 5:12 Y 15
75. Meredith Graham F ACT 44 W40 26:20 5:16 Y 74
76. Kathleen Bleakley F ACT 37 W35 26:25 5:17 Y 70
77. Patrick Whyte   ACT 43 M40 26:25 5:17 Y 14
78. Robert Solomon   ACT 45 M45 26:41 5:20 Y 13
79. Anna Lark F ACT 22 26:44 5:20 Y 67
80. Cathy Montalto F ACT 56 W55 26:52 5:22 Y 64
81. Caroline Campbell F ACT 66 W65 27:21 5:28 Y 61
82. Nick Blackaby   ACT 54 M50 27:48 5:33 Y 12
83. Zoe Pleasants F ACT 34 27:57 5:35 Y 58
84. Scott Yates   ACT 39 27:58 5:35 Y 11
85. Ruth Baussmann F ACT 58 W55 28:03 5:36 Y 55
86. Robyn Booth F NSW 57 W55 28:37 5:43 Y 52
87. Prue Bradford F ACT 49 W45 28:46 5:45 Y 50
88. Mary McDonald F ACT 51 W50 28:51 5:46 Y 48
89. James Graham   ACT 53 M50 29:00 5:48 Y 10
90. Yumiko Clifton F ACT 45 W45 29:43 5:56 Y 46
91. Bryan McCarthy   ACT 63 M60 29:53 5:58 Y 9
92. Margaret McSpadden F ACT 62 W60 30:05 6:01 Y 44
93. John Bienkiewicz   ACT 28 30:22 6:04 Y 8
94. Ian Leves   ACT 56 M55 30:59 6:11 Y 7
95. Ken Eynon   ACT 63 M60 31:23 6:16 Y 6
96. Bethany Chadwick F ACT 54 W50 35:44 7:08 Y 42
97. Kate Greeney F ACT 36 W35 40:41 8:08 Y 40
98. Katy Hallam F ACT 24 40:41 8:08 Y 38
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019