Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

Goorooyarroo 8k (8k)
Saturday, 18th July 2009
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Nick Walshe   ACT 30 26:57 3:22 Y 150
2. Luke Grattan   ACT 39 27:26 3:25 Y 142
3. Nick Horspool   ACT 27 27:44 3:28 Y 135
4. Scott Imhoff   ACT 30 27:53 3:29 Y 128
5. Alexander Tridgell   ACT 17 U18 27:58 3:29 N
6. Emily Brichacek F ACT 19 U20 28:07 3:30
7. Declan Wilson   ACT 16 U18 28:08 3:31 N
8. David Osmond   ACT 35 28:54 3:36 Y 122
9. Peter Johnson   ACT 43 M40 29:09 3:38 Y 116
10. Martin Fryer   ACT 47 M45 29:29 3:41 Y 110
11. James Minto   ACT 28 29:38 3:42 Y 105
12. Trevor Jacobs   ACT 57 M55 29:46 3:43 Y 100
13. Shannon Jones F ACT 29 29:55 3:44 Y 150
14. Andrea Ilakovac F ACT 26 30:00 3:45 Y 142
15. Wayne Corlis   ACT 27 30:04 3:45 Y 95
16. Adrian Kennett   ACT 35 30:05 3:45 Y 90
17. Fleur Flanery F NSW 40 W40 30:17 3:47 Y 135
18. Geoff Hawke   ACT 51 M50 30:25 3:48 Y 86
19. David Hutchinson   ACT 22 31:04 3:53 Y 82
20. Bill Bennett   ACT 42 M40 31:11 3:53 Y 78
21. Steve Nolan   ACT 41 M40 31:25 3:55 Y 74
22. Andy Hogg   ACT 35 31:33 3:56 Y 70
23. Geoff Monro   NSW 44 M40 31:36 3:57 Y 67
24. Peter Haynes   ACT 48 M45 31:39 3:57
25. Gordon McGurk   ACT 43 M40 32:01 4:00 Y 64
26. Jason McCrae   ACT 37 32:53 4:06 Y 61
27. Nick Mesher   ACT 49 M45 33:26 4:10 Y 58
28. Gary Molineux   NSW 47 M45 33:33 4:11 Y 55
29. Ryan Young   ACT 28 33:47 4:13 Y 52
30. Sarah Fien F NSW 41 W40 34:02 4:15 Y 128
31. Elizabeth Humphries F ACT 23 34:05 4:15 Y 122
32. Felicity Brown F NSW 25 34:50 4:21 Y 116
33. Anthony Cheung   ACT 34 34:51 4:21 Y 50
34. Ian McDonald   ACT 47 M45 34:59 4:22 Y 48
35. Robbie Costmeyer   ACT 62 M60 35:00 4:22 Y 46
36. Nicholas Vithalis   ACT 23 35:50 4:28 Y 44
37. Geoff Moore   ACT 61 M60 36:09 4:31 Y 42
38. Eu Ho Siew   ACT 31 36:22 4:32 Y 40
39. Jim White   ACT 60 M60 36:39 4:34 Y 38
40. Kate Harris F NSW 15 U16 36:43 4:35 N
41. Louise Sharp F ACT 26 37:12 4:39 Y 110
42. Graham Burke   ACT 63 M60 37:25 4:40 Y 37
43. Louisa Lobigs F ACT 19 U20 37:35 4:41 N
44. David Wilson   ACT 48 M45 38:27 4:48 Y 36
45. Kym Chisholm F ACT 28 38:44 4:50 Y 105
46. Alison Kirkby F ACT 25 38:51 4:51 Y 100
47. Lauren Haber F ACT 30 38:52 4:51 Y 95
48. Janene Kingston F ACT 45 W45 39:11 4:53
49. Ewen Thompson   ACT 52 M50 39:58 4:59 Y 35
50. Miriam McCarthy F ACT 53 W50 40:13 5:01 Y 90
51. Richard Hilhorst   ACT 68 M65 40:16 5:02 Y 34
52. Pam Muston F NSW 49 W45 40:30 5:03 Y 86
53. Kevin Chapman   ACT 65 M65 40:36 5:04 Y 33
54. Anne Harris F NSW 46 W45 41:21 5:10 Y 82
55. Caroline Campbell F ACT 66 W65 44:53 5:36 Y 78
56. Bryan McCarthy   ACT 63 M60 48:35 6:04 Y 32
57. Ross Gregg   ACT 48 M45 51:19 6:24 Y 31
58. Beryl Lowry F NSW 62 W60 54:58 6:52 Y 74
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021