Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

Runners\' Shop 5k (5k)
Saturday, 1st August 2009
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Dean Cavuoto   ACT 34 16:12 3:14 N
2. Jarrett Anthoney   ACT 14 U16 16:32 3:18 Y 150
3. Christo Dunkley   ACT 15 U16 17:33 3:30 Y 142
4. Andrea Ilakovac F ACT 26 17:51 3:34 N
5. Reuben Caley   ACT 13 U14 17:51 3:34 Y 135
6. Joshua Torley   ACT 10 U12 18:23 3:40 Y 128
7. Sarah Lonsdale F ACT 15 U16 18:31 3:42 Y 150
8. Jamie Hawke   ACT 12 U14 18:32 3:42 Y 122
9. Geoff Hawke   ACT 51 M50 18:33 3:42 N
10. Nicola Torley F ACT 12 U14 18:36 3:43 Y 142
11. Samuel Tickle   ACT 14 U16 18:49 3:45 Y 116
12. Betsy Anderson-Smith F ACT 17 U18 18:56 3:47 Y 135
13. Rebekah Sawkins F NSW 12 U14 18:58 3:47 Y 128
14. Michael Torley   ACT 14 U16 19:05 3:49 Y 110
15. Andrew Tully   ACT 38 19:16 3:51 N
16. Rebecca Collis F ACT 15 U16 19:21 3:52
17. Kathy Southgate F ACT 53 W50 19:38 3:55 N
18. Anna McCormack F ACT 14 U16 19:41 3:56 Y 122
19. Thomas Lebang   ACT 15 U16 19:59 3:59 Y 105
20. Alexa Kniley F ACT 15 U16 20:00 4:00 Y 116
21. Paul Torley   ACT 42 M40 20:22 4:04 N
22. Roger Pilkington   ACT 50 M50 20:27 4:05 N
23. Anthony Scott   ACT 47 M45 20:28 4:05 N
24. Kate Vandenberg F ACT 29 20:39 4:07 N
25. Isabelle Scott F ACT 16 U18 20:47 4:09 Y 110
26. Miluka Karunasekara F 20:48 4:09
27. Eu Ho Siew   ACT 32 20:52 4:10 N
28. Elizabeth Hosking F ACT 14 U16 20:56 4:11 Y 105
29. Cameron Anderson-Smith   ACT 14 U16 21:00 4:12 Y 100
30. Natalie Tanks F ACT 14 U16 21:01 4:12 Y 100
31. Glenn Smith   ACT 48 M45 21:08 4:13 N
32. Jim White   ACT 60 M60 21:14 4:14 N
33. Geoff Moore   ACT 61 M60 21:20 4:16 N
34. Christina Thorne F ACT 35 W35 21:30 4:18 N
35. Paul Trumble   ACT 22 21:35 4:19 N
36. Caitlin Hosking F ACT 12 U14 21:36 4:19 Y 95
37. Heidi Johnston F NSW 38 W35 21:46 4:21 N
38. Lilith Mooney F ACT 15 U16 22:00 4:24 Y 90
39. 01st Unknown Male   22:08 4:25
40. Ewen Thompson   ACT 52 M50 22:33 4:30 N
41. Louisa Lobigs F ACT 19 U20 22:50 4:34 Y 86
42. Graham Burke   ACT 63 M60 23:03 4:36 N
43. Peter Caley   ACT 42 M40 23:07 4:37 N
44. James Minto   ACT 29 23:21 4:40 N
45. Brian Wenn   ACT 60 M60 23:29 4:41 N
46. Susannah Hiron F ACT 36 W35 23:36 4:43 N
47. Emma Papantoniou F NSW 12 U14 23:43 4:44 Y 82
48. Andrew Sutcliffe   NSW 55 M55 23:58 4:47 N
49. Nelson Towler   ACT 12 U14 24:20 4:52 Y 95
50. Hugh Ford   ACT 50 M50 24:21 4:52 N
51. Kathleen Bleakley F ACT 38 W35 24:41 4:56 N
52. Peter Towler   ACT 51 M50 25:16 5:03 N
53. Belinda Cross F ACT 29 25:43 5:08 N
54. Ruth Chatterton F NSW 31 25:43 5:08
55. Doug Limbrick   ACT 65 M65 26:00 5:12 N
56. Karen Pegrum F ACT 42 W40 26:05 5:13 N
57. Gordon McGurk   ACT 43 M40 26:06 5:13 N
58. Vanessa Towler F ACT 15 U16 27:06 5:25 Y 78
59. Erin Palisi F ACT 11 U12 27:07 5:25
60. Tim D'Abrera   ACT 17 U18 28:08 5:37 Y 90
61. Natalie Perry F ACT 35 W35 29:16 5:51 N
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019