Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Spring Series

Boat House East 5km (5k)
Tuesday, 24th November 2009
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Nick Walshe   ACT 31 15:58 3:11
2. John Winsbury   NSW 33 16:03 3:12
3. Nick Horspool   ACT 27 16:06 3:13
4. Bruce Graham   ACT 47 M45 16:07 3:13
5. Stuart Doyle   ACT 43 M40 16:30 3:18
6. David Osmond   ACT 35 16:49 3:21
7. Grant Bluett   ACT 37 16:58 3:23
8. Bradley Hetharia   ACT 34 17:09 3:25
9. James Humphreys   ACT 32 17:19 3:27
10. James Minto   ACT 29 17:25 3:29
11. Ben Rattray   ACT 32 17:44 3:32
12. Ian Dias   ACT 29 17:49 3:33
13. Peter James   ACT 48 M45 17:50 3:34
14. Chris Helliwell   ACT 40 M40 17:55 3:35
15. Peter Zygadlo   ACT 42 M40 17:57 3:35
16. Daniel Striegl   QLD 29 18:28 3:41
17. Simon Claringbold   ACT 50 M50 18:31 3:42
18. Geoff Monro   NSW 44 M40 18:50 3:46
19. Andrew Tully   ACT 39 18:55 3:47
20. Jedd Andrews   NSW 17 U18 18:59 3:47
21. Scott Gurney   ACT 40 M40 19:04 3:48
22. Ryan Young   ACT 29 19:05 3:49
23. Elizabeth Humphries F ACT 23 19:21 3:52
24. Felicity Brown F NSW 25 19:38 3:55
25. Ian McDonald   ACT 47 M45 19:39 3:55
26. Hugh Jorgensen   ACT 44 M40 20:17 4:03
27. Kate Vandenberg F ACT 29 20:20 4:04
28. Martin Pogson   ACT 48 M45 20:32 4:06
29. Mace Neve F ACT 25 20:56 4:11
30. Paul Trumble   ACT 23 21:00 4:12
31. Toby Graham   ACT 14 U16 21:01 4:12
32. Graham Burke   ACT 63 M60 21:14 4:14
33. Sandra Oliver F ACT 31 21:19 4:15
34. Jim White   ACT 60 M60 21:25 4:17
35. Simon Louis   NSW 27 21:26 4:17
36. Kristian Perussich   ACT 30 21:27 4:17
37. Kym Chisholm F ACT 28 21:28 4:17
38. Heidi Johnston F NSW 39 W35 21:31 4:18
39. Louise Sharp F ACT 27 21:35 4:19
40. Kerrie Bremner F ACT 43 W40 21:41 4:20
41. Melissa Clarke F ACT 26 21:43 4:20
42. Teresa Barker F ACT 33 21:45 4:21
43. Pam Muston F NSW 49 W45 22:02 4:24
44. Michelle Morgan F ACT 40 W40 22:04 4:24
45. Kate Palisi F ACT 41 W40 22:07 4:25
46. Susannah Hiron F ACT 36 W35 22:11 4:26
47. Hugh Ford   ACT 50 M50 22:12 4:26
48. Robert Ey   ACT 49 M45 22:14 4:26
49. Belinda Farrelly F ACT 36 W35 22:22 4:28
50. Craig Davis   ACT 41 M40 22:25 4:29
51. Thea Zimpel F ACT 27 22:30 4:30
52. Patrick Whyte   ACT 44 M40 22:43 4:32
53. Alison Kirkby F ACT 25 22:46 4:33
54. Vanessa Palmer F NSW 39 W35 22:52 4:34
55. Christine Sproule F ACT 43 W40 23:09 4:37
56. Carol Ey F ACT 50 W50 23:12 4:38
57. Adrienne Andrews F NSW 53 W50 23:22 4:40
58. Hannah Dreher F ACT 13 U14 23:27 4:41
59. Allison White F ACT 34 23:37 4:43
60. Charlie Modrak   ACT 60 M60 23:42 4:44
61. Lloyd Donnelly   ACT 57 M55 23:45 4:45
62. Russell Wenholz   ACT 68 M65 23:54 4:46
63. Don Roach   ACT 52 M50 23:59 4:47
64. Graeme Patrick   ACT 57 M55 24:03 4:48
65. Jo Lane F ACT 34 24:08 4:49
66. Robert Solomon   ACT 46 M45 24:15 4:51
67. Judith Pogson F ACT 47 W45 24:18 4:51
68. Terry Levings   ACT 61 M60 24:26 4:53
69. Nic McGinness   ACT 13 U14 24:36 4:55
70. Andrew Sutcliffe   NSW 56 M55 24:49 4:57
71. Caroline Campbell F ACT 67 W65 24:59 4:59
72. James Graham   ACT 54 M50 25:00 5:00
73. Susan Dreher F ACT 38 W35 25:03 5:00
74. Cathy Montalto F ACT 57 W55 25:06 5:01
75. Errika Meades F ACT 41 W40 25:08 5:01
76. Meredith Graham F ACT 45 W45 25:23 5:04
77. Jose Zapata   ACT 31 25:43 5:08
78. Margot McGinness F ACT 43 W40 25:45 5:09
79. Ruth Baussmann F ACT 59 W55 26:36 5:19
80. Kevin Chapman   ACT 65 M65 26:39 5:19
81. Kaaren Sutcliffe F NSW 52 W50 26:51 5:22
82. Geoff Griffiths   NSW 50 M50 26:57 5:23
83. Lynne McDonald F NSW 59 W55 27:02 5:24
84. Benjamin Crossman   ACT 23 27:22 5:28
85. Lauren Price F ACT 24 27:40 5:32
86. Gabrielle Burns F NSW 52 W50 27:44 5:32
87. Robyn Booth F NSW 58 W55 27:46 5:33
88. Jen Dalton F ACT 39 W35 28:13 5:38
89. Ian Leves   ACT 57 M55 28:24 5:40
90. Nick Blackaby   ACT 55 M55 28:44 5:44
91. Margaret McSpadden F ACT 62 W60 29:33 5:54
92. Katrin Wenn F ACT 32 29:37 5:55
93. Scott Yates   ACT 39 29:45 5:57
94. Dave Hobson   ACT 61 M60 31:41 6:20
95. Ken Eynon   ACT 63 M60 31:42 6:20
96. Beryl Lowry F NSW 62 W60 32:26 6:29
97. Shevaun Ey F ACT 15 U16 32:50 6:34
98. Adele Yates F ACT 32 32:53 6:34
99. Bethany Chadwick F ACT 55 W55 33:45 6:45
100. Geoffrey Ledger   ACT 56 M55 33:45 6:45
101. Brett Spaven   NSW 45 M45 33:50 6:46
102. Amanda Zygadlo F ACT 41 W40 36:53 7:22
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019