Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Weston Park 5 km (5k)
Tuesday, 2nd March 2010
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Grant Bluett   ACT 37 15:59 3:11 Y 150
2. Nick Walshe   ACT 31 16:06 3:13 Y 142
3. Ben Rattray   ACT 32 16:40 3:20 Y 135
4. Bradley Hetharia   ACT 34 16:54 3:22 Y 128
5. Shannon Jones F ACT 30 17:17 3:27 Y 150
6. Peter James   ACT 48 M45 17:32 3:30
7. Anthony Scott   ACT 47 M45 17:38 3:31 Y 122
8. Anthony Kennedy   ACT 40 M40 17:39 3:31
9. Michael Martin   ACT 44 M40 17:50 3:34 Y 116
10. Hannah Flannery F ACT 21 17:55 3:35
11. James Humphreys   ACT 32 18:12 3:38
12. Fleur Flanery F NSW 40 W40 18:15 3:39 Y 142
13. Simon Claringbold   ACT 50 M50 18:15 3:39 Y 110
14. Luke Schofiled   ACT 26 18:19 3:39 Y 105
15. Graham Atkins   ACT 43 M40 19:12 3:50 Y 100
16. Ben Barr   ACT 27 19:14 3:50
17. James Savill   ACT 39 19:16 3:51 Y 95
18. Joshua Torley   ACT 10 U12 19:35 3:55 Y 90
19. Elizabeth Humphries F ACT 24 19:38 3:55 Y 135
20. Peter Kenna   ACT 34 19:42 3:56 Y 86
21. Shane Maundrell   ACT 40 M40 19:48 3:57 Y 82
22. Mace Neve F ACT 26 19:52 3:58 Y 128
23. Alex Kearns   ACT 34 20:01 4:00 Y 78
24. Hugh Jorgensen   ACT 44 M40 20:13 4:02 Y 74
25. Simon Louis   NSW 27 20:20 4:04 Y 70
26. Peter Ashley   ACT 25 20:31 4:06 Y 67
27. Peter Fogarty   ACT 56 M55 20:34 4:06 Y 64
28. Kate Vandenberg F ACT 30 20:35 4:07 Y 122
29. Adrian Rumore   ACT 51 M50 20:38 4:07 Y 61
30. Henry Illingworth   ACT 9 U10 20:39 4:07
31. David Webster   ACT 58 M55 20:39 4:07 Y 58
32. Steven Roberts   ACT 33 20:40 4:08
33. Max Williams   ACT 9 U10 20:58 4:11
34. Paul Torley   ACT 43 M40 20:59 4:11 Y 55
35. Peter Cullen   ACT 46 M45 21:01 4:12 Y 52
36. Geoff Moore   ACT 61 M60 21:07 4:13 Y 50
37. Pam Muston F NSW 49 W45 21:11 4:14 Y 116
38. Reuben Towill   21:39 4:19
39. Michael Torley   ACT 15 U16 21:41 4:20 Y 48
40. Jim White   ACT 60 M60 21:52 4:22 Y 46
41. Janene Kingston F ACT 45 W45 21:59 4:23 Y 110
42. Alistair Coe   ACT 26 22:21 4:28 Y 44
43. Graham Burke   ACT 63 M60 22:25 4:29 Y 42
44. Sandra Oliver F ACT 31 22:33 4:30 Y 105
45. Melissa McClusky F ACT 39 W35 22:41 4:32 Y 100
46. Kerrie Tanner F ACT 49 W45 22:50 4:34 Y 95
47. Ewen Thompson   ACT 52 M50 22:56 4:35 Y 40
48. Nelson Towler   ACT 12 U14 22:59 4:35 Y 38
49. Keith Bradley   ACT 57 M55 23:00 4:36 Y 37
50. Patrick Whyte   ACT 44 M40 23:07 4:37 Y 36
51. Hannah Dreher F ACT 13 U14 23:16 4:39 Y 90
52. Don Roach   ACT 52 M50 23:23 4:40 Y 35
53. Andrew Gardner   ACT 45 M45 23:27 4:41 Y 34
54. Jakub Dreher   ACT 43 M40 23:31 4:42 Y 33
55. Charlie Modrak   ACT 60 M60 23:38 4:43 Y 32
56. Judith Pogson F ACT 47 W45 23:39 4:43 Y 86
57. Tanya Jones F ACT 33 23:54 4:46 Y 82
58. Michael Rawson   ACT 32 23:56 4:47 Y 31
59. Robert Solomon   ACT 46 M45 24:04 4:48 Y 30
60. Peter Fullagar   ACT 50 M50 24:08 4:49
61. Peter Towler   ACT 51 M50 24:15 4:51 Y 29
62. Christine Sproule F ACT 44 W40 24:27 4:53 Y 78
63. Jo Lane F ACT 34 24:28 4:53
64. Cathy Newman F ACT 48 W45 24:35 4:55 Y 74
65. David C McGrath   ACT 39 24:39 4:55 Y 28
66. Terry Levings   ACT 61 M60 24:40 4:56 Y 27
67. Vanessa Towler F ACT 15 U16 24:47 4:57 Y 70
68. Lloyd Donnelly   ACT 57 M55 25:04 5:00 Y 26
69. Neil Boden   ACT 59 M55 25:05 5:01 Y 25
70. Doug Limbrick   ACT 66 M65 25:26 5:05 Y 24
71. Andrew Martin   ACT 44 M40 25:33 5:06 Y 23
72. Susan Dreher F ACT 39 W35 25:35 5:07 Y 67
73. Reza Jahromi   ACT 43 M40 25:46 5:09 Y 22
74. Brian Wenn   ACT 61 M60 25:54 5:10 Y 21
75. Ian Boyd   ACT 57 M55 25:55 5:11 Y 20
76. Carol Ey F ACT 50 W50 25:56 5:11 Y 64
77. Robert Ey   ACT 50 M50 25:57 5:11 Y 19
78. Kevin Chapman   ACT 66 M65 25:59 5:11 Y 18
79. Mary Ann Busteed F ACT 61 W60 26:03 5:12 Y 61
80. Richard Frost   NSW 26:13 5:14
81. Andrew Guild   ACT 43 M40 26:13 5:14 Y 17
82. Ruth Baussmann F ACT 59 W55 26:14 5:14 Y 58
83. Susan Sturgeon F ACT 35 W35 26:41 5:20 Y 55
84. Mary McDonald F ACT 52 W50 26:52 5:22 Y 52
85. Ian Leves   ACT 57 M55 27:03 5:24 Y 16
86. John McGarva   NSW 63 M60 27:08 5:25
87. Emily Squires F ACT 28 27:29 5:29 Y 50
88. Catherine Furner F ACT 44 W40 27:50 5:34 Y 48
89. Maria Navarro F ACT 40 W40 28:02 5:36 Y 46
90. 28:23 5:40
91. Samantha Wright F ACT 22 28:27 5:41 Y 44
92. 28:30 5:42
93. Gabrielle Burns F NSW 52 W50 28:37 5:43 Y 42
94. Carolyn Young F NSW 38 W35 28:38 5:43 Y 40
95. Nick Blackaby   ACT 55 M55 28:44 5:44 Y 15
96. Mick Charlton   ACT 58 M55 28:53 5:46 Y 14
97. Tom Walsh   29:31 5:54
98. Yumiko Clifton F ACT 46 W45 29:37 5:55 Y 38
99. Katrin Wenn F ACT 33 30:03 6:00 Y 37
100. Adele Yates F ACT 33 30:16 6:03 Y 36
101. Scott Yates   ACT 40 M40 30:18 6:03 Y 13
102. Sharene Hurnen F ACT 40 W40 30:49 6:09 Y 35
103. Tania Takis F ACT 38 W35 31:08 6:13
104. Graeme Small   ACT 68 M65 31:26 6:17 Y 12
105. Anne Holmes F ACT 60 W60 31:27 6:17 Y 34
106. Fontessa Brusse F ACT 33 32:34 6:30
107. Katherine Caley F ACT 11 U12 34:30 6:54 Y 33
108. Peter Caley   ACT 43 M40 34:31 6:54 Y 11
109. Trahern Brusse   ACT 34 37:16 7:27
110. Stacey Black F ACT 31 37:17 7:27
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019