Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

Dunrossil Drive 4.1 km (Senior pointscore) (4.1k)
Saturday, 27th March 2010
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Martin Dent   ACT 31 12:08 2:57
2. Julian Dent   NSW 24 12:51 3:08 Y 150
3. Nick Walshe   ACT 31 13:17 3:14 Y 142
4. Grant Bluett   ACT 37 13:25 3:16 Y 135
5. David Osmond   ACT 35 13:43 3:20 Y 128
6. Rob Walter   ACT 34 13:53 3:23 Y 122
7. Rohan Lowry   ACT 36 14:08 3:26 Y 116
8. Emily Brichacek F ACT 19 U20 14:25 3:30 Y 150
9. Shannon Jones F ACT 30 14:30 3:32 Y 142
10. Gavin Godkin   ACT 33 14:35 3:33 Y 110
11. Jarrett Anthoney   ACT 14 U16 14:36 3:33 Y 105
12. Anthony Scott   ACT 47 M45 14:40 3:34 Y 100
13. Hannah Flannery F ACT 21 14:47 3:36
14. Vanessa Haverd F ACT 33 14:53 3:37
15. Ben Watson   ACT 12 U14 14:59 3:39 Y 95
16. Michael Martin   ACT 44 M40 15:09 3:41 Y 90
17. Ian Dias   ACT 29 15:25 3:45 Y 86
18. Geoff Hawke   ACT 52 M50 15:36 3:48 Y 82
19. Adrian Kennett   ACT 36 15:38 3:48 Y 78
20. Gavin Williams   ACT 38 15:59 3:53 Y 74
21. Tom Styman   ACT 15 U16 16:01 3:54
22. Geoff Monro   NSW 44 M40 16:02 3:54
23. Anna McCormack F ACT 15 U16 16:06 3:55
24. Des Brown   ACT 63 M60 16:14 3:57 Y 70
25. Gerard Ryan   ACT 49 M45 16:27 4:00 Y 67
26. Ben Trevaskis   ACT 39 16:57 4:08
27. Paul Torley   ACT 43 M40 16:58 4:08 Y 64
28. Anna Richards F ACT 15 U16 17:08 4:10
29. Max Williams   ACT 9 U10 17:11 4:11 Y 61
30. Nicola Torley F ACT 13 U14 17:11 4:11 Y 135
31. Caitlin Hosking F ACT 12 U14 17:29 4:15
32. Pam Muston F NSW 50 W50 17:38 4:18 Y 128
33. 24 18:01 4:23
34. Graham Burke   ACT 63 M60 18:12 4:26 Y 58
35. Stewart Jones   ACT 53 M50 18:14 4:26 Y 55
36. Rebekah Sawkins F NSW 13 U14 18:23 4:29 Y 122
37. Paul Trumble   ACT 23 18:25 4:29 Y 52
38. Nelson Towler   ACT 12 U14 18:28 4:30 Y 50
39. Jim White   ACT 61 M60 18:36 4:32 Y 48
40. Rachelle Ellis-Brownlee F ACT 37 W35 18:39 4:32
41. Hugh Ford   ACT 50 M50 18:47 4:34
42. Alex Davey   NSW 52 M50 18:52 4:36
43. Phil Aungles   ACT 51 M50 19:04 4:39
44. Miriam McCarthy F ACT 53 W50 19:18 4:42 Y 116
45. Michael McCormack   ACT 11 U12 20:08 4:54
46. Matthew Hole   ACT 36 20:16 4:56
47. Andrew Sutcliffe   NSW 56 M55 20:18 4:57
48. Jane Godkin F ACT 32 20:26 4:59 Y 110
49. Doug Limbrick   ACT 66 M65 20:30 5:00 Y 46
50. Peter Towler   ACT 51 M50 20:42 5:02 Y 44
51. Vanessa Towler F ACT 16 U18 20:44 5:03 Y 105
52. Patrick O'Dea   12 U14 21:15 5:10
53. Sarah Howard F ACT 39 W35 21:19 5:11 Y 100
54. Henry Illingworth   ACT 9 U10 21:25 5:13 Y 42
55. Kym Chisholm F ACT 28 22:19 5:26 Y 95
56. Trent Seaman   NSW 27 22:37 5:30
57. Debbie Davey F NSW 52 W50 23:24 5:42
58. Maria Nabarra F 23:57 5:50
59. Lucy Boom F ACT 43 W40 25:12 6:08 Y 90
60. Catherine Watson F ACT 38 W35 25:32 6:13 Y 86
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019