Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

Runners' Shop 5k (5k)
Saturday, 24th July 2010
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Daudi Somi   ACT 20 15:58 3:11
2. Grant Bluett   ACT 37 15:59 3:11 N
3. Jarrett Anthoney   ACT 15 U16 16:00 3:12 Y 150
4. Reilly Shaw   ACT 15 U16 16:18 3:15 Y 142
5. James Barker   ACT 33 16:21 3:16
6. Des Proctor   ACT 42 M40 16:28 3:17
7. Rob Walter   ACT 34 16:39 3:19 N
8. Conor Sproule   ACT 13 U14 16:47 3:21 Y 135
9. Joshua Torley   ACT 11 U12 16:53 3:22 Y 128
10. Brayden Clews-Proctor   ACT 15 U16 17:05 3:25
11. Shannon Jones F ACT 30 17:17 3:27 N
12. Reuben Caley   ACT 14 U16 17:21 3:28 Y 122
13. Samuel Tickle   ACT 15 U16 17:35 3:31
14. Ben Watson   ACT 12 U14 17:47 3:33 Y 116
15. Martin Fryer   ACT 48 M45 17:53 3:34 N
16. Jamie Hawke   ACT 13 U14 17:57 3:35 Y 110
17. Michael Torley   ACT 15 U16 18:45 3:45 Y 105
18. Nicola Torley F ACT 13 U14 18:51 3:46 Y 150
19. Geoff Hawke   ACT 52 M50 18:52 3:46 N
20. Andrew Morris   ACT 26 19:08 3:49 N
21. Jiabin Zhong   NSW 14 U16 19:11 3:50
22. Rebekah Sawkins F NSW 13 U14 19:17 3:51 Y 142
23. Kathy Southgate F ACT 54 W50 19:22 3:52 N
24. Emily Ryan F ACT 15 U16 19:31 3:54 Y 135
25. Betsy Anderson-Smith F ACT 18 U20 19:42 3:56 Y 128
26. Glenn Smith   ACT 49 M45 19:42 3:56 N
27. Anna McCormack F ACT 15 U16 19:55 3:59 Y 122
28. Isabelle Scott F ACT 17 U18 20:08 4:01 Y 116
29. Georgia Hardy F ACT 16 U18 20:15 4:03
30. Alexa Kniley F ACT 16 U18 20:32 4:06 Y 110
31. Matthew Benda   ACT 16 U18 21:03 4:12
32. Joe Andrews   ACT 36 21:10 4:14
33. Caitlin Hosking F ACT 12 U14 21:27 4:17 Y 105
34. David Bisset   ACT 61 M60 21:32 4:18 N
35. Catriona Bisset F ACT 16 U18 21:32 4:18 Y 100
36. Nelson Towler   ACT 13 U14 21:59 4:23 Y 100
37. Scott Yates   ACT 39 22:04 4:24 N
38. Kate Harris F NSW 16 U18 22:07 4:25 Y 95
39. Melissa McClusky F ACT 40 W40 22:09 4:25 N
40. Jim White   ACT 61 M60 22:15 4:27 N
41. Annie Harper F NSW 16 U18 22:16 4:27 Y 90
42. Natalie Tanks F ACT 15 U16 22:25 4:29 Y 86
43. Otto Benda   ACT 47 M45 22:40 4:32
44. Roger Pilkington   ACT 51 M50 23:11 4:38 N
45. Charlie Modrak   ACT 61 M60 23:46 4:45 N
46. Andrew Sutcliffe   NSW 56 M55 24:45 4:57 N
47. Peter Towler   ACT 52 M50 25:17 5:03 N
48. Cate Marques F ACT 12 U14 25:31 5:06
49. Anne Harris F NSW 47 W45 26:02 5:12
50. Pip Marques F ACT 16 U18 26:46 5:21
51. Tim D'Abrera   ACT 18 U20 26:47 5:21 Y 95
52. Peter Caley   ACT 43 M40 26:59 5:23 N
53. Vanessa Towler F ACT 16 U18 27:02 5:24 Y 82
54. Fiona Johnstone F ACT 38 W35 27:05 5:25 N
55. Sherryl Greathead F ACT 58 W55 27:33 5:30 N
56. Maria Navarro F ACT 41 W40 27:51 5:34 N
57. Karen Pegrum F ACT 43 W40 27:55 5:35
58. Cecilia Shlegel F ACT 39 W35 30:45 6:09 N
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019