Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Boat House West 5 km (5k)
Tuesday, 8th February 2011
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. David Osmond   ACT 36 16:47 3:21 Y 150
2. James Minto   ACT 30 16:58 3:23 Y 142
3. Bradley Hetharia   ACT 35 17:08 3:25 Y 135
4. Andrew Circosta   ACT 29 17:16 3:27 Y 128
5. Peter Zygadlo   ACT 44 M40 17:18 3:27 Y 122
6. Anthony Scott   ACT 48 M45 17:53 3:34 Y 116
7. Elizabeth Humphries F ACT 24 18:28 3:41 Y 150
8. Ian Dias   ACT 30 18:41 3:44 Y 110
9. Simon Claringbold   ACT 51 M50 18:44 3:44 Y 105
10. Stuart Grey   ACT 16 U18 18:52 3:46 Y 100
11. Steve Bradford   ACT 56 M55 18:55 3:47 Y 95
12. James Savill   ACT 40 M40 19:04 3:48 Y 90
13. Jeff Grey   ACT 47 M45 19:08 3:49 Y 86
14. Louise Sharp F ACT 28 19:16 3:51 Y 142
15. Shane Maundrell   ACT 41 M40 19:22 3:52 Y 82
16. Reuben Caley   ACT 15 U16 19:51 3:58 Y 78
17. Callum McClusky   ACT 12 U14 19:51 3:58 Y 74
18. Hannah McClusky F ACT 14 U16 20:06 4:01 Y 135
19. Paul Torley   ACT 44 M40 20:29 4:05
20. Melissa Clarke F ACT 27 20:32 4:06 Y 128
21. Adam Forsdyke   ACT 38 20:33 4:06 Y 70
22. Symeko Jochinke F ACT 36 W35 20:38 4:07 Y 122
23. Graeme Lendrum   ACT 39 20:44 4:08
24. Kate Haylock F ACT 30 20:53 4:10 Y 116
25. Mace Neve F ACT 27 21:02 4:12 Y 110
26. David C McGrath   ACT 40 M40 21:11 4:14 Y 67
27. Rebekah Sawkins F NSW 14 U16 21:20 4:16 Y 105
28. Renee Hiskins F ACT 35 W35 21:26 4:17
29. Bob Wright   ACT 51 M50 21:36 4:19 Y 64
30. Bob Harlow   ACT 63 M60 21:46 4:21 Y 61
31. Eu Ho Siew   ACT 33 21:52 4:22 Y 58
32. Peter Fogarty   ACT 57 M55 22:01 4:24 Y 55
33. Thomas Brice   ACT 16 U18 22:06 4:25 Y 52
34. Robert Ey   ACT 51 M50 22:20 4:28 Y 50
35. Belinda Allison F ACT 37 W35 22:24 4:28 Y 100
36. Trevor Jacobs   ACT 59 M55 22:28 4:29 Y 48
37. Susie Kluth F ACT 38 W35 22:33 4:30 Y 95
38. Kerri Vaughan F ACT 49 W45 22:35 4:31 Y 90
39. Pam Muston F NSW 50 W50 22:38 4:31 Y 86
40. Kym Chisholm F ACT 29 22:59 4:35 Y 82
41. Charlie Modrak   ACT 61 M60 23:05 4:37 Y 46
42. Tanya Jones F ACT 33 23:09 4:37 Y 78
43. Mick Horan   ACT 51 M50 23:12 4:38 Y 44
44. Elizabeth Simpson F NSW 51 W50 23:21 4:40 Y 74
45. Jim White   ACT 61 M60 23:39 4:43 Y 42
46. Cathy Newman F ACT 49 W45 23:49 4:45 Y 70
47. Carol Ey F ACT 51 W50 23:55 4:47 Y 67
48. Robert Solomon   ACT 47 M45 24:42 4:56 Y 40
49. Nelson Towler   ACT 13 U14 24:56 4:59 Y 38
50. Geoff Moore   ACT 62 M60 25:13 5:02 Y 37
51. Doug Limbrick   ACT 67 M65 25:23 5:04 Y 36
52. Ingrid Jaugietis F ACT 39 W35 25:28 5:05 Y 64
53. Kathleen Bleakley F ACT 39 W35 25:33 5:06
54. Peter Towler   ACT 52 M50 26:04 5:12 Y 35
55. Ian Leves   ACT 58 M55 26:17 5:15 Y 34
56. Ruth Baussmann F ACT 60 W60 26:18 5:15 Y 61
57. Vanessa Towler F ACT 16 U18 26:26 5:17 Y 58
58. Peter Caley   ACT 44 M40 26:31 5:18 Y 33
59. Julie Delandro F ACT 51 W50 26:38 5:19
60. Kevin Chapman   ACT 67 M65 27:01 5:24
61. John Spooner   ACT 46 M45 27:16 5:27 Y 32
62. Neil Boden   ACT 60 M60 27:25 5:29 Y 31
63. Jane Purcell F ACT 31 27:57 5:35
64. Mark Purcell   ACT 44 M40 27:57 5:35
65. Mick Charlton   ACT 59 M55 28:04 5:36 Y 30
66. Caroline Campbell F ACT 68 W65 28:05 5:37 Y 55
67. Shawanah Tasneem F ACT 30 28:05 5:37 Y 52
68. Zoe Pleasants F ACT 36 W35 28:11 5:38
69. Tim D'Abrera   ACT 19 U20 28:19 5:39 Y 29
70. Beth Lonergan F ACT 30 28:25 5:41 Y 50
71. Joanne Tilbrook F ACT 49 W45 28:34 5:42
72. Ewen Thompson   ACT 53 M50 28:48 5:45
73. Robyn Booth F NSW 59 W55 29:30 5:54 Y 48
74. Prue Bradford F ACT 51 W50 29:44 5:56 Y 46
75. Elloise McClusky F ACT 12 U14 31:43 6:20 Y 44
76. Katherine Caley F ACT 12 U14 31:43 6:20 Y 42
77. Nick Blackaby   ACT 56 M55 31:53 6:22 Y 28
78. Yumiko Clifton F ACT 47 W45 32:46 6:33
79. Rad Leovic   ACT 83 M80 33:13 6:38 Y 27
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019