Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

Dunrossil Drive (4.2K) - Senior pointscore (4.2k)
Saturday, 26th March 2011
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Erwin McRae   ACT 35 12:31 2:58 Y 150
2. Aidan Lees   NSW 15 U16 13:41 3:15
3. David Osmond   ACT 36 13:46 3:16 Y 142
4. Adam Leane   ACT 37 13:53 3:18 Y 135
5. Nick Horspool   ACT 29 13:56 3:19 Y 128
6. Joshua Torley   ACT 11 U12 14:15 3:23 Y 122
7. Jarrett Anthoney   ACT 15 U16 14:17 3:24 Y 116
8. Wayne Corlis   ACT 29 14:26 3:26 Y 110
9. James Minto   ACT 30 14:28 3:26 Y 105
10. Ben Watson   ACT 13 U14 14:29 3:26 Y 100
11. Andrea Ilakovac F ACT 27 14:41 3:29
12. Stuart Grey   ACT 16 U18 14:51 3:32 Y 95
13. Michael Torley   ACT 16 U18 15:06 3:35 Y 90
14. Hannah Flannery F ACT 22 15:09 3:36
15. Phil Corlis   ACT 27 15:18 3:38
16. Glenn Smith   ACT 49 M45 15:46 3:45 Y 86
17. Jack Watson   ACT 11 U12 15:49 3:45 Y 82
18. Trevor Jacobs   ACT 59 M55 15:51 3:46 Y 78
19. Lance Purdon   ACT 38 15:58 3:48 Y 74
20. Nicola Torley F ACT 14 U16 15:59 3:48 Y 150
21. Sam Moorby   NSW 17 U18 16:04 3:49 Y 70
22. Jodie Barker F ACT 35 W35 16:10 3:50 Y 142
23. Graeme Lendrum   ACT 40 M40 16:14 3:51 Y 67
24. Ryan Young   ACT 30 16:19 3:53 Y 64
25. Geoff Hawke   ACT 52 M50 16:21 3:53 Y 61
26. Jeff Grey   ACT 47 M45 16:26 3:54 Y 58
27. David Wallis   NSW 42 M40 16:29 3:55 Y 55
28. Callum Burns   ACT 10 U12 16:32 3:56 Y 52
29. Charlotte Burgoyne F ACT 35 W35 16:36 3:57 Y 135
30. Paul Torley   ACT 44 M40 16:42 3:58 Y 50
31. Gerard Ryan   ACT 50 M50 16:54 4:01 Y 48
32. Louise Sharp F ACT 28 17:03 4:03 Y 128
33. Betsy Anderson-Smith F ACT 19 U20 17:09 4:05 Y 122
34. Cameron Anderson-Smith   ACT 15 U16 17:23 4:08 Y 46
35. Robbie Costmeyer   ACT 64 M60 17:28 4:09 Y 44
36. Bryce Anderson   NSW 14 U16 17:45 4:13 Y 42
37. Pam Muston F NSW 51 W50 18:13 4:20 Y 116
38. Hugh Ford   ACT 51 M50 18:15 4:20 Y 40
39. Tim Burns   ACT 43 M40 18:15 4:20 Y 38
40. John Anderson   NSW 52 M50 18:26 4:23 Y 37
41. Sandra Oliver F ACT 32 18:28 4:23 Y 110
42. Ross Gregg   ACT 50 M50 18:32 4:24 Y 36
43. Kerri Vaughan F ACT 49 W45 18:34 4:25 Y 105
44. Glenn Moorby   NSW 46 M45 18:37 4:25 Y 35
45. Miriam McCarthy F ACT 54 W50 18:41 4:26 Y 100
46. Kate Haylock F ACT 30 19:09 4:33 Y 95
47. Stuart Doyle   ACT 44 M40 19:09 4:33 Y 34
48. Phil Aungles   ACT 52 M50 19:17 4:35 Y 33
49. Keith Bradley   ACT 58 M55 19:19 4:35 Y 32
50. Stewart Jones   ACT 54 M50 19:22 4:36 Y 31
51. Jim White   ACT 62 M60 19:54 4:44 Y 30
52. Ingrid Jaugietis F ACT 39 W35 20:13 4:48 Y 90
53. Simon Resch   ACT 20:50 4:57
54. Andrew Martin   ACT 45 M45 21:10 5:02
55. Ellen Bradley F ACT 23 22:21 5:19 Y 86
56. Graham Burke   ACT 64 M60 22:39 5:23 Y 29
57. Brian Wenn   ACT 62 M60 22:40 5:23 Y 28
58. Caroline Campbell F ACT 68 W65 22:44 5:24 Y 82
59. Geoff Barker   ACT 66 M65 23:00 5:28 Y 27
60. Andrew Sutcliffe   NSW 57 M55 23:17 5:32 Y 26
61. Peter Trotter   ACT 75 M75 23:33 5:36 Y 25
62. Ian Leves   ACT 58 M55 24:09 5:45 Y 24
63. Vicki Resch F ACT 25:17 6:01
64. Meave Green F 10 U12 26:53 6:24
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019