Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

Boat House (5k) (5k)
Saturday, 21st July 2012
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Brayden Clews-Proctor   ACT 17 U18 16:23 3:16
2. Conor Sproule   ACT 15 U16 16:44 3:20 Y 150
3. Joshua Torley   ACT 13 U14 16:45 3:21 Y 142
4. Jarrett Anthoney   ACT 17 U18 16:49 3:21 Y 135
5. Thomas Harrison   ACT 16 U18 17:13 3:26
6. Reuben Caley   ACT 16 U18 17:18 3:27 Y 128
7. Joel Findlay   ACT 14 U16 17:21 3:28
8. Grant Bluett   ACT 39 17:43 3:32
9. John Ashleigh   ACT 15 U16 18:01 3:36 Y 122
10. Natalie Archer F ACT 17 U18 18:15 3:39 Y 150
11. Adrian Plummer   14 U16 18:33 3:42
12. Liam Sproule   ACT 13 U14 18:48 3:45 Y 116
13. Henry Illingworth   ACT 11 U12 18:49 3:45 Y 110
14. Bryce Anderson   NSW 15 U16 18:58 3:47 Y 105
15. Emily Ryan F ACT 17 U18 19:03 3:48 Y 142
16. Bridget Reilly F NSW 15 U16 19:14 3:50
17. Nicola Torley F ACT 15 U16 19:20 3:52 Y 135
18. Callum Burns   ACT 12 U14 19:50 3:58 Y 100
19. Ryan Hudson   ACT 15 U16 19:53 3:58
20. Ayla Rudgley F ACT 17 U18 19:57 3:59
21. Kym Ireland F ACT 26 19:58 3:59
22. Max Williams   ACT 12 U14 20:46 4:09 Y 95
23. Hannah McClusky F ACT 15 U16 20:52 4:10 Y 128
24. Olivia Fogarty F ACT 14 U16 21:20 4:16
25. Alexander Zeitlhofer   ACT 25 21:23 4:16
26. Rebecca Sargent F ACT 13 U14 21:26 4:17 Y 122
27. Gordon McGurk   ACT 46 M45 21:31 4:18
28. James Ashleigh   ACT 13 U14 21:43 4:20 Y 90
29. Tyrone Compton   24 22:02 4:24
30. Ashley Bleakley F NSW 14 U16 22:06 4:25
31. Callum McClusky   ACT 14 U16 22:08 4:25 Y 86
32. Duncan Miller   ACT 12 U14 22:08 4:25
33. Michelle Burns F ACT 39 W35 22:24 4:28
34. Brooke James F 16 U18 22:37 4:31
35. Ewen Thompson   ACT 55 M55 22:40 4:32
36. Vincent Aungles   ACT 21 22:46 4:33
37. Hayley Norris F ACT 15 U16 23:04 4:36
38. Tess Aungles F ACT 18 U20 23:20 4:40 Y 116
39. Hugh Ford   ACT 53 M50 23:24 4:40
40. William Zeitlhofer   ACT 14 U16 23:27 4:41
41. Michael Ashleigh   ACT 46 M45 23:34 4:42
42. Geoff Monro   NSW 47 M45 24:24 4:52
43. Ben Purdon   ACT 10 U12 24:31 4:54 Y 82
44. Krysten Corrie F 24 24:32 4:54
45. Nicholas O'Neill   ACT 24 24:33 4:54
46. Kate Jackson F 43 W40 24:38 4:55
47. Kerri Vaughan F ACT 50 W50 25:10 5:02
48. Kathleen Bleakley F ACT 41 W40 25:11 5:02
49. Marisha Rummukainen F 32 25:12 5:02
50. Phil Aungles   ACT 53 M50 25:14 5:02
51. Renee Serbatoio F 17 U18 25:17 5:03
52. John Murphy   25:30 5:06
53. Tim D'Abrera   ACT 20 25:36 5:07
54. Jacki Hagger F ACT 25:47 5:09
55. Clare Starr F 53 W50 25:48 5:09
56. Michael Mealin   27 26:40 5:20
57. Sue Rymer F ACT 49 W45 27:32 5:30
58. Alison Hale F ACT 41 W40 28:11 5:38
59. Shannon Hocking F 32 28:55 5:47
60. Caitlin Delaney F ACT 31 29:10 5:50
61. Linda Walshe F 30 29:18 5:51
62. Karen Pegrum F ACT 45 W45 29:48 5:57
63. Jordan Bowler   14 U16 31:26 6:17
64. Cecilia Shlegel F ACT 41 W40 34:44 6:56
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019