Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

Gilbert 5 (8.4k)
Saturday, 3rd May 1986
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Kevin Miller   ACT 21 25:58 3:05
2. Ken Sweeney   ACT 37 26:46 3:11
3. Alan Towill   ACT 37 27:02 3:13
4. Geoff Moore   ACT 37 27:15 3:14
5. Peter James   ACT 25 27:22 3:15
6. Ian Hamilton   ACT 34 27:27 3:16
7. Garry Lee   ACT 32 27:32 3:16
8. Jeff O'Brien   27:37 3:17
9. Phillip Clarke   NSW 34 27:44 3:18
10. Bob Allison   ACT 38 27:53 3:19
11. Ron Vines   NSW 43 M40 28:01 3:20
12. Mick Dunn   28:49 3:25
13. David Grattan   ACT 19 U20 29:02 3:27
14. Wayne Turner   ACT 30 29:04 3:27
15. Simon Sostaric   16 U18 29:07 3:27
16. Neil Wilson   29:09 3:28
17. Nat Brown   29:16 3:29
18. Frank Green   ACT 46 M45 29:41 3:32
19. Neville Madden   NSW 31 29:45 3:32
20. Mario Lobigs   ACT 26 29:58 3:34
21. Derek Woolner   ACT 39 29:59 3:34
22. Ewen Thompson   ACT 29 30:06 3:35
23. Julian Brown   ACT 16 U18 30:13 3:35
24. Terry Walsh   30:19 3:36
25. Alan Richardson   30:22 3:36
26. Robin Hide   30:25 3:37
27. Dave Cundy   NSW 37 30:29 3:37
28. Hugh Ford   ACT 27 30:36 3:38
29. Steve Knight   ACT 28 30:43 3:39
30. Michael Kennedy   NSW 44 M40 30:51 3:40
31. Annette Perkins F 31:02 3:41
32. Jim Sawkins   ACT 46 M45 31:04 3:41
33. Brian Gleeson   ACT 37 31:23 3:44
34. Susan Hobson F ACT 28 31:34 3:45
35. Kevin Bonnett   ACT 24 31:39 3:46
36. John Hart   ACT 47 M45 31:42 3:46
37. Peter Cooke   NSW 31:43 3:46
38. Brian Templeton   27 31:43 3:46
39. Alastair Crombie   ACT 39 31:52 3:47
40. Karen Banks F 28 31:54 3:47
41. Max Henderson   31:55 3:47
42. Terry Mowle   32:02 3:48
43. Peter Hoskins   32:10 3:49
44. Mick Ahern   32:19 3:50
45. Anton Sostaric   33:03 3:56
46. Greg Gilbert   ACT 35 33:11 3:57
47. Mary Ann Busteed F ACT 37 W35 33:19 3:57
48. Barry Douch   ACT 33:24 3:58
49. Robert Lipp   ACT 34 34:01 4:02
50. Ken Miller   ACT 45 M45 34:10 4:04
51. Geoff Perry   ACT 36 34:12 4:04
52. Tim Watson   34:29 4:06
53. John Alcock   ACT 40 M40 34:29 4:06
54. Rod Calvert   ACT 44 M40 34:46 4:08
55. Graeme Moran   34:49 4:08
56. Jan Williams F 34 34:58 4:09
57. Ben Woods   ACT 35 35:01 4:10
58. Andrew Sutcliffe   NSW 32 35:28 4:13
59. Joanne Jones F 35:45 4:15
60. Chris Peisley   36:16 4:19
61. Bernie Collins   36:25 4:20
62. Robyn Stanhope F ACT 35 W35 36:39 4:21
63. Graeme Infield   37:01 4:24
64. Bill Jackson   37:01 4:24
65. Glen Parker   37:08 4:25
66. Jenny Whiting F ACT 26 37:14 4:25
67. Des Cannon   NSW 35 37:17 4:26
68. Bob Berg   37:29 4:27
69. Grahame Cooke   ACT 43 M40 37:48 4:30
70. Robert Langridge   ACT 23 37:49 4:30
71. Ken Douglas   37:52 4:30
72. Gwen Vines F ACT 39 W35 38:23 4:34
73. Max Martin   38:27 4:34
74. Alan Norden   ACT 41 M40 38:54 4:37
75. Steve Barralet   38:54 4:37
76. Shirley Rake F 31 39:16 4:40
77. Melinda Clark F 40:14 4:47
78. Debbie Leigh F ACT 16 U18 40:14 4:47
79. Bronwyn Muller F 40:48 4:51
80. Janet Perfrement F ACT 36 W35 41:50 4:58
81. Judy Allison F ACT 37 W35 42:15 5:01
82. Kim Putland F ACT 20 43:43 5:12
83. Jenny Hamer F 43:43 5:12
84. Julie Vines F 46:05 5:29
85. Andrina Norden F ACT 35 W35 47:12 5:37
86. Pam MacDonnell F 48:03 5:43
87. Joy Bannister F 51:34 6:08
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021