Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Spring Series

Boat House East (5k) (5k)
Tuesday, 26th November 2013
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Bruce Graham   ACT 51 M50 17:31 3:30
2. Nicholas O'Neill   ACT 26 17:59 3:35
3. Paul Smith   ACT 45 M45 18:04 3:36
4. Peter James   ACT 52 M50 18:07 3:37
5. Paul Tilse   ACT 43 M40 18:25 3:41
6. Callum Burns   ACT 13 U14 18:39 3:43
7. Simon Claringbold   ACT 54 M50 18:48 3:45
8. Henry Illingworth   ACT 13 U14 19:12 3:50
9. Andrew Simpson   ACT 43 M40 19:45 3:57
10. Max Graham   ACT 14 U16 19:56 3:59
11. Kaylee Gregory F ACT 20:19 4:03
12. Jennifer Bright F ACT 38 W35 20:25 4:05
13. Charles Nicoll   ACT 44 M40 20:37 4:07
14. David Clarke   ACT 55 M55 20:55 4:11
15. Jessica Gregory F ACT 21:08 4:13
16. Daniel Dreher   ACT 11 U12 21:10 4:14
17. Peter Thomson   ACT 53 M50 21:11 4:14
18. Kate Vandenberg F ACT 33 21:38 4:19
19. Kym Chisholm F ACT 32 21:40 4:20
20. Adrian Rumore   ACT 54 M50 21:44 4:20
21. Melissa McClusky F ACT 43 W40 21:53 4:22
22. Tess Aungles F ACT 20 22:22 4:28
23. Rohan Pitchford   ACT 50 M50 22:42 4:32
24. Alex Thrift   ACT 26 22:49 4:33
25. Grant McDonald   ACT 55 M55 22:51 4:34
26. Chris Wilson   ACT 50 M50 22:55 4:35
27. Pam Muston F NSW 53 W50 23:04 4:36
28. Jakub Dreher   ACT 47 M45 23:05 4:37
29. Andrew Matthews   ACT 54 M50 23:06 4:37
30. Suzie Moloney F ACT 42 W40 23:20 4:40
31. Sophie Nicoll F ACT 44 W40 23:29 4:41
32. Brian Wenn   ACT 64 M60 23:32 4:42
33. Kathy Sims F ACT 62 W60 23:36 4:43
34. Eric Hodge   ACT 71 M70 23:44 4:44
35. Peter Fogarty   ACT 60 M60 23:56 4:47
36. Nick Klomp   ACT 50 M50 24:33 4:54
37. Jim White   ACT 64 M60 24:49 4:57
38. Kathryn Ridderhof F ACT 26 24:54 4:58
39. Jaycob McMahon   ACT 26 24:55 4:59
40. Jane Aungles F ACT 18 U20 25:01 5:00
41. Christina Thorne F ACT 39 W35 25:09 5:01
42. Robert Solomon   ACT 50 M50 25:11 5:02
43. Astrid Smyth F ACT 9 U10 25:26 5:05
44. Geoff Sims   ACT 65 M65 25:44 5:08
45. Susan Dreher F ACT 42 W40 25:48 5:09
46. Andrew Sutcliffe   NSW 60 M60 25:57 5:11
47. Terry Levings   ACT 65 M65 26:27 5:17
48. Phil Aungles   ACT 55 M55 26:47 5:21
49. Kathleen Bleakley F ACT 42 W40 26:53 5:22
50. Kevin Chapman   ACT 69 M65 27:02 5:24
51. Imogen Smyth F ACT 11 U12 27:05 5:25
52. Daniel Smyth   ACT 47 M45 27:07 5:25
53. Doug Limbrick   ACT 70 M70 27:08 5:25
54. Ken Eynon   ACT 67 M65 27:28 5:29
55. Gabrielle Burns F NSW 56 W55 27:45 5:33
56. Mary McDonald F ACT 56 W55 27:49 5:33
57. Meredith Graham F ACT 49 W45 28:28 5:41
58. Monica Lindemann F ACT 47 W45 29:18 5:51
59. Bob Harlow   ACT 66 M65 29:20 5:52
60. Mick Charlton   ACT 61 M60 29:26 5:53
61. Jamie Macgregor   ACT 59 M55 29:41 5:56
62. Ian Boyd   ACT 61 M60 30:25 6:05
63. Carlie Craddy F ACT 26 33:34 6:42
64. Robert Ey   ACT 53 M50 33:41 6:44
65. Leanne Anderson F ACT 45 W45 42:36 8:31
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019