Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Spring Series

Stromlo 5k (5k)
Tuesday, 3rd December 2013
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Joshua Torley   ACT 14 U16 16:30 3:18
2. Rob Walter   ACT 37 16:45 3:21
3. Bruce Graham   ACT 51 M50 17:11 3:26
4. Jim Godfrey   NSW 40 M40 17:21 3:28
5. Travis Ey   ACT 16 U18 17:33 3:30
6. Anthony Kennedy   ACT 44 M40 17:43 3:32
7. Nick Walshe   ACT 35 17:47 3:33
8. Steve Rohan-Jones   ACT 44 M40 18:02 3:36
9. Peter James   ACT 52 M50 18:03 3:36
10. Dominic Aungles   ACT 24 18:22 3:40
11. Paul Smith   ACT 45 M45 18:30 3:42
12. Nicholas O'Neill   ACT 26 18:37 3:43
13. Henry Illingworth   ACT 13 U14 19:40 3:56
14. Keely Small F ACT 12 U14 19:43 3:56
15. Max Graham   ACT 14 U16 19:51 3:58
16. Kaylee Gregory F ACT 19:54 3:58
17. Jessica Gregory F ACT 20:02 4:00
18. Charles Nicoll   ACT 44 M40 20:05 4:01
19. Jay Reid   ACT 35 20:08 4:01
20. Nicola Torley F ACT 17 U18 20:45 4:09
21. Katie Forestier F ACT 47 W45 20:47 4:09
22. Jaycob McMahon   ACT 26 21:00 4:12
23. Paul Torley   ACT 47 M45 21:15 4:15
24. Melissa McClusky F ACT 43 W40 21:19 4:15
25. Peter Thomson   ACT 53 M50 21:23 4:16
26. Trevor Jacobs   ACT 61 M60 21:30 4:18
27. David Clarke   ACT 55 M55 21:59 4:23
28. Adrian Rumore   ACT 54 M50 22:39 4:31
29. Michelle Burns F ACT 41 W40 22:47 4:33
30. Yili Zhu   ACT 50 M50 23:00 4:36
31. Andrew Matthews   ACT 54 M50 23:08 4:37
32. Pam Muston F NSW 53 W50 23:15 4:39
33. Kathy Sims F ACT 62 W60 23:36 4:43
34. Karina West F ACT 35 W35 24:13 4:50
35. Ken White   ACT 60 M60 24:13 4:50
36. Jim White   ACT 64 M60 24:55 4:59
37. Geoff Sims   ACT 65 M65 25:14 5:02
38. Joe Cruddy   25:32 5:06
39. Ken Eynon   ACT 67 M65 25:52 5:10
40. Phil Aungles   ACT 55 M55 26:04 5:12
41. Rebecca Moloney F ACT 30 26:20 5:16
42. Charlie Modrak   ACT 64 M60 26:37 5:19
43. Doug Limbrick   ACT 70 M70 26:54 5:22
44. Bob Harlow   ACT 66 M65 27:13 5:26
45. Ian Boyd   ACT 61 M60 27:51 5:34
46. Astrid Smyth F ACT 9 U10 28:05 5:37
47. Daniel Smyth   ACT 47 M45 28:07 5:37
48. Mick Charlton   ACT 61 M60 28:23 5:40
49. Jamie Macgregor   ACT 59 M55 28:26 5:41
50. Gabrielle Burns F NSW 56 W55 28:33 5:42
51. Meredith Graham F ACT 49 W45 29:56 5:59
52. John Spooner   ACT 48 M45 31:34 6:18
53. Xavier Quispes   ACT 9 U10 32:57 6:35
54. Carolyne Kramar F ACT 49 W45 33:28 6:41
55. Carlie Craddy F ACT 26 33:54 6:46
56. James Graham   ACT 58 M55 34:00 6:48
57. Peter Trotter   ACT 78 M75 34:23 6:52
58. Cecilia Shlegel F ACT 43 W40 38:22 7:40
59. Leanne Anderson F ACT 45 W45 44:59 8:59
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021