Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Boat House East (5k) (5k)
Tuesday, 4th February 2014
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Nick Walshe   ACT 35 16:53 3:22
2. Scott Imhoff   ACT 35 17:10 3:26
3. Jim Godfrey   NSW 40 M40 17:11 3:26 Y 150
4. Luke Schofield   ACT 30 17:55 3:35 Y 142
5. Peter James   ACT 52 M50 18:11 3:38
6. Simon Claringbold   ACT 54 M50 18:34 3:42
7. Bruce Norton   NSW 37 18:40 3:44
8. Tony Hrstic   ACT 39 18:52 3:46
9. Spencer Burns   ACT 11 U12 19:22 3:52 Y 135
10. Shane Maundrell   ACT 44 M40 19:29 3:53 Y 128
11. Anthony Scott   ACT 51 M50 19:31 3:54
12. David Clarke   ACT 55 M55 19:39 3:55
13. Nelson Towler   ACT 16 U18 19:47 3:57 Y 122
14. Jaycob McMahon   ACT 26 20:29 4:05
15. Louise Sharp F ACT 31 20:40 4:08 Y 150
16. Kym Chisholm F ACT 32 20:42 4:08 Y 142
17. Melissa McClusky F ACT 43 W40 20:50 4:10
18. Adrian Rumore   ACT 54 M50 21:02 4:12
19. Trevor Jacobs   ACT 62 M60 21:05 4:13 Y 116
20. Garreth Foote   ACT 31 21:11 4:14 Y 110
21. Daniel Smyth   ACT 48 M45 21:35 4:19
22. Robert Ey   ACT 54 M50 21:44 4:20 Y 105
23. Amy Wolgamot F ACT 27 21:51 4:22 Y 135
24. Christine Pauling F ACT 52 W50 21:54 4:22 Y 128
25. Emily Kennedy F ACT 34 21:55 4:23 Y 122
26. Geoff Moore   ACT 65 M65 22:18 4:27 Y 100
27. Michelle Burns F ACT 41 W40 22:22 4:28 Y 116
28. Grant McDonald   ACT 56 M55 22:41 4:32 Y 95
29. Baden Godfrey   NSW 10 U12 22:57 4:35 Y 90
30. Brian Wenn   ACT 64 M60 23:09 4:37 Y 86
31. Hugh Ford   ACT 54 M50 23:40 4:44
32. John Anderson   NSW 55 M55 23:50 4:46 Y 82
33. Robert Solomon   ACT 50 M50 23:52 4:46
34. Jim White   ACT 64 M60 24:12 4:50
35. Ian Boyd   ACT 61 M60 24:33 4:54 Y 78
36. Ellen Bradley F ACT 26 24:40 4:56 Y 110
37. Breanna Gasson F ACT 21 24:43 4:56 Y 105
38. Rebecca Edwards F ACT 32 25:03 5:00 Y 100
39. Rebecca Dreher F ACT 16 U18 25:09 5:01
40. Keith Bradley   ACT 61 M60 25:17 5:03 Y 74
41. Kathryn Ridderhof F ACT 26 25:20 5:04
42. Terry Levings   ACT 65 M65 25:45 5:09 Y 70
43. Catherine Brims F NSW 21 25:52 5:10 Y 95
44. Susan Dreher F ACT 42 W40 25:59 5:11
45. Peter Towler   ACT 55 M55 26:18 5:15 Y 67
46. Elizabeth Dowd F ACT 46 W45 26:30 5:18 Y 90
47. Ewen Thompson   ACT 56 M55 26:32 5:18 Y 64
48. Kathleen Bleakley F ACT 42 W40 26:34 5:18
49. Mary McDonald F ACT 56 W55 26:37 5:19 Y 86
50. David Appleby   ACT 54 M50 26:45 5:21 Y 61
51. Lloyd Donnelly   ACT 61 M60 27:05 5:25 Y 58
52. Kevin Chapman   ACT 70 M70 27:19 5:27 Y 55
53. Caroline Campbell F ACT 71 W70 27:59 5:35 Y 82
54. Mick Charlton   ACT 62 M60 28:04 5:36 Y 52
55. Ruth Baussmann F ACT 63 W60 28:07 5:37
56. Mark Purcell   ACT 47 M45 29:39 5:55
57. Carlie Craddy F ACT 26 29:43 5:56
58. Margaret McSpadden F ACT 66 W65 30:34 6:06
59. Dave Watson   ACT 57 M55 36:34 7:18
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019