Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Barrenjoey (5k) (5k)
Tuesday, 11th February 2014
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Joshua Torley   ACT 14 U16 17:44 3:32
2. Grant Bluett   ACT 41 M40 18:27 3:41
3. Peter James   ACT 52 M50 18:29 3:41 Y 150
4. Luke Schofield   ACT 30 18:32 3:42 Y 142
5. Simon Claringbold   ACT 54 M50 19:24 3:52 Y 135
6. Tony Hrstic   ACT 39 19:45 3:57
7. Charles Nicoll   ACT 44 M40 19:46 3:57
8. Jason McCrae   ACT 41 M40 20:10 4:02
9. Henry Illingworth   ACT 13 U14 20:11 4:02
10. Hannah McClusky F ACT 17 U18 20:23 4:04
11. Nelson Towler   ACT 16 U18 20:59 4:11 Y 128
12. Martin Fryer   ACT 52 M50 21:23 4:16
13. Keely Small F ACT 12 U14 21:26 4:17
14. Jaycob McMahon   ACT 26 21:41 4:20
15. Paul Torley   ACT 47 M45 21:46 4:21
16. Louise Sharp F ACT 31 22:02 4:24 Y 150
17. Garreth Foote   ACT 31 22:16 4:27 Y 122
18. Peter Thomson   ACT 53 M50 22:21 4:28 Y 116
19. Daniel Smyth   ACT 48 M45 22:27 4:29 Y 110
20. Adrian Rumore   ACT 54 M50 22:31 4:30
21. Melissa McClusky F ACT 43 W40 22:35 4:31
22. Jordyne Rauter F ACT 10 U12 22:44 4:32
23. Nicola Torley F ACT 17 U18 22:47 4:33
24. Kym Chisholm F ACT 32 22:57 4:35 Y 142
25. Elizabeth Humphries F ACT 28 23:09 4:37 Y 135
26. David Osmond   ACT 39 23:09 4:37 Y 105
27. Hannah Dreher F ACT 17 U18 23:38 4:43 Y 128
28. Robert Ey   ACT 54 M50 23:42 4:44 Y 100
29. Sophie Nicoll F ACT 45 W45 24:17 4:51
30. Grant McDonald   ACT 56 M55 24:26 4:53 Y 95
31. Travis Ey   ACT 17 U18 24:31 4:54 Y 90
32. Jakub Dreher   ACT 47 M45 24:50 4:58 Y 86
33. Erica Watson F ACT 25 25:03 5:00 Y 122
34. Ewen Thompson   ACT 56 M55 25:19 5:03 Y 82
35. Jim White   ACT 64 M60 25:36 5:07 Y 78
36. Keith Bradley   ACT 61 M60 25:49 5:09 Y 74
37. Charlie Modrak   ACT 64 M60 26:42 5:20 Y 70
38. Richard Pywell   ACT 26 26:46 5:21
39. Ellen Bradley F ACT 26 26:49 5:21 Y 116
40. Terry Levings   ACT 65 M65 26:59 5:23 Y 67
41. Brian Wenn   ACT 65 M65 27:17 5:27 Y 64
42. Bob Harlow   ACT 66 M65 27:18 5:27 Y 61
43. Vanessa Palmer F NSW 43 W40 27:26 5:29
44. Joe Craddy   ACT 26 27:33 5:30 Y 58
45. Graham Burke   ACT 67 M65 27:55 5:35 Y 55
46. Ken Eynon   ACT 67 M65 28:09 5:37 Y 52
47. Susan Dreher F ACT 42 W40 28:18 5:39 Y 110
48. Kevin Chapman   ACT 70 M70 28:30 5:42 Y 50
49. Peter Towler   ACT 55 M55 28:42 5:44 Y 48
50. Mick Charlton   ACT 62 M60 29:16 5:51 Y 46
51. Geoff Moore   ACT 65 M65 29:16 5:51 Y 44
52. Robert Solomon   ACT 50 M50 29:28 5:53 Y 42
53. Shevaun Ey F ACT 20 29:33 5:54 Y 105
54. Ruth Baussmann F ACT 63 W60 31:19 6:15 Y 100
55. Romina Schofield F ACT 29 32:41 6:32 Y 95
56. Mark Purcell   ACT 47 M45 33:17 6:39 Y 40
57. Carlie Craddy F ACT 27 35:40 7:08 Y 90
58. Dave Watson   ACT 57 M55 38:30 7:42 Y 38
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019