Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Lake Ginninderra (5k) (5k)
Tuesday, 18th February 2014
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Joshua Torley   ACT 14 U16 16:15 3:15
2. Jim Godfrey   NSW 40 M40 17:22 3:28 Y 150
3. Matt Smith   17 U18 17:45 3:33
4. Stuart Doyle   ACT 47 M45 18:20 3:40
5. Paul Smith   ACT 45 M45 18:47 3:45
6. Charles Nicoll   ACT 44 M40 18:50 3:46 Y 142
7. Tony Hrstic   ACT 39 18:50 3:46
8. Henry Illingworth   ACT 13 U14 18:53 3:46
9. Keely Small F ACT 12 U14 19:08 3:49 Y 150
10. Shane Maundrell   ACT 44 M40 19:50 3:58 Y 135
11. Jay Reid   ACT 35 20:01 4:00
12. Spencer Burns   ACT 11 U12 20:05 4:01 Y 128
13. Julian Hehir   NSW 36 20:07 4:01
14. Jane Purcell F ACT 34 20:18 4:03 Y 142
15. David Clarke   ACT 55 M55 20:49 4:09
16. Shannon Jones F ACT 34 21:00 4:12 Y 135
17. Garreth Foote   ACT 31 21:14 4:14 Y 122
18. Daniel Smyth   ACT 48 M45 21:32 4:18 Y 116
19. Ross Gregg   ACT 53 M50 21:33 4:18
20. Louise Sharp F ACT 31 21:37 4:19 Y 128
21. Christine Pauling F ACT 52 W50 22:00 4:24 Y 122
22. Michelle Burns F ACT 41 W40 22:05 4:25 Y 116
23. Robert Ey   ACT 54 M50 22:08 4:25 Y 110
24. John Illingworth   ACT 45 M45 22:42 4:32
25. Grant McDonald   ACT 56 M55 22:50 4:34 Y 105
26. Geoff Moore   ACT 65 M65 22:59 4:35 Y 100
27. Gregor Sutherland   ACT 36 23:19 4:39 Y 95
28. Trevor Jacobs   ACT 62 M60 23:31 4:42 Y 90
29. Mick Kenna   ACT 49 M45 24:02 4:48 Y 86
30. Peter Kenna   ACT 38 24:03 4:48
31. Jakub Dreher   ACT 47 M45 24:17 4:51 Y 82
32. Breanna Gasson F ACT 21 24:35 4:55 Y 110
33. Ellen Bradley F ACT 26 24:38 4:55 Y 105
34. Keith Bradley   ACT 61 M60 25:04 5:00 Y 78
35. Hugh Ford   ACT 54 M50 25:09 5:01
36. Robert Solomon   ACT 50 M50 25:15 5:03 Y 74
37. Graham Burke   ACT 67 M65 25:37 5:07 Y 70
38. Bob Harlow   ACT 66 M65 25:38 5:07 Y 67
39. Richard Pywell   ACT 26 25:49 5:09
40. Rebecca Edwards F ACT 32 25:51 5:10 Y 100
41. Charlie Modrak   ACT 64 M60 25:59 5:11 Y 64
42. Terry Levings   ACT 65 M65 26:30 5:18 Y 61
43. Catherine Brims F NSW 21 26:32 5:18 Y 95
44. Rebecca Dreher F ACT 16 U18 26:47 5:21 Y 90
45. Joe Cruddy   26:48 5:21
46. Xavier Quispes   ACT 9 U10 26:59 5:23 Y 58
47. David Appleby   ACT 54 M50 27:06 5:25 Y 55
48. Susan Dreher F ACT 42 W40 27:20 5:28 Y 86
49. Lloyd Donnelly   ACT 61 M60 27:35 5:31 Y 52
50. Shevaun Ey F ACT 20 27:37 5:31 Y 82
51. Mary McDonald F ACT 56 W55 28:04 5:36 Y 78
52. Ken Eynon   ACT 68 M65 28:16 5:39 Y 50
53. Jose Quispes-Garay   ACT 45 M45 29:27 5:53 Y 48
54. Ruth Baussmann F ACT 63 W60 30:01 6:00 Y 74
55. Mark Purcell   ACT 47 M45 30:36 6:07 Y 46
56. Margaret McSpadden F ACT 67 W65 31:06 6:13 Y 70
57. Carlie Craddy F ACT 27 31:09 6:13 Y 67
58. Carolyne Kramar F ACT 49 W45 32:04 6:24 Y 64
59. Sally Sutherland F ACT 35 W35 32:32 6:30 Y 61
60. Dave Watson   ACT 57 M55 37:36 7:31 Y 44
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019