Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

National Museum (5k) (5k)
Tuesday, 4th March 2014
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Joshua Torley   ACT 14 U16 17:02 3:24 Y 150
2. Jim Godfrey   NSW 40 M40 17:21 3:28 Y 142
3. Anthony Kennedy   ACT 44 M40 17:38 3:31 Y 135
4. Bruce Norton   NSW 37 18:08 3:37 Y 128
5. Peter James   ACT 52 M50 18:21 3:40 Y 122
6. Simon Claringbold   ACT 54 M50 18:45 3:45 Y 116
7. Tony Hrstic   ACT 39 19:14 3:50 Y 110
8. Shane Maundrell   ACT 44 M40 19:31 3:54 Y 105
9. Alexander Hughes   ACT 12 U14 20:01 4:00
10. Nicola Torley F ACT 17 U18 20:14 4:02 Y 150
11. Louise Sharp F ACT 31 20:16 4:03 Y 142
12. Stephanie Torley F ACT 8 U10 21:04 4:12 Y 135
13. Nelson Towler   ACT 16 U18 21:05 4:13 Y 100
14. Garreth Foote   ACT 31 21:22 4:16 Y 95
15. Adrian Rumore   ACT 55 M55 21:23 4:16
16. Christine Pauling F ACT 53 W50 21:29 4:17 Y 128
17. Kym Chisholm F ACT 32 21:31 4:18 Y 122
18. Andrew Woodman   ACT 33 21:55 4:23 Y 90
19. Robbie Costmeyer   ACT 67 M65 22:05 4:25 Y 86
20. John Illingworth   ACT 45 M45 22:07 4:25
21. Daniel Dreher   ACT 11 U12 22:10 4:26 Y 82
22. Trevor Jacobs   ACT 62 M60 22:41 4:32 Y 78
23. Grant McDonald   ACT 56 M55 22:46 4:33 Y 74
24. Kate Vandenberg F ACT 34 22:51 4:34 Y 116
25. Peter Thomson   ACT 53 M50 23:09 4:37 Y 70
26. Michelle Burns F ACT 41 W40 23:18 4:39 Y 110
27. Robert Ey   ACT 54 M50 23:27 4:41 Y 67
28. Brian Wenn   ACT 65 M65 23:27 4:41 Y 64
29. Mark Krumm   ACT 42 M40 24:13 4:50 Y 61
30. Jim White   ACT 64 M60 24:16 4:51 Y 58
31. Breanna Gasson F ACT 21 24:17 4:51 Y 105
32. John Anderson   NSW 55 M55 24:21 4:52 Y 55
33. Ewen Thompson   ACT 56 M55 24:24 4:52 Y 52
34. Joe Craddy   ACT 26 24:40 4:56 Y 50
35. Vanessa Towler F ACT 19 U20 24:47 4:57 Y 100
36. Robert Solomon   ACT 50 M50 24:50 4:58 Y 48
37. Rebecca Dreher F ACT 16 U18 24:55 4:59 Y 95
38. Charlie Modrak   ACT 64 M60 25:40 5:08 Y 46
39. Susan Dreher F ACT 42 W40 25:49 5:09 Y 90
40. Graham Burke   ACT 67 M65 25:56 5:11 Y 44
41. Bob Harlow   ACT 66 M65 25:56 5:11 Y 42
42. Terry Levings   ACT 65 M65 26:46 5:21 Y 40
43. Lloyd Donnelly   ACT 61 M60 27:07 5:25 Y 38
44. Peter Towler   ACT 55 M55 27:07 5:25 Y 37
45. Elizabeth Dowd F ACT 46 W45 27:22 5:28 Y 86
46. Catherine Brims F NSW 21 27:24 5:28 Y 82
47. Mick Charlton   ACT 62 M60 27:36 5:31 Y 36
48. Mary McDonald F ACT 56 W55 27:41 5:32 Y 78
49. Ruth Baussmann F ACT 63 W60 28:31 5:42 Y 74
50. John Spooner   ACT 49 M45 29:27 5:53 Y 35
51. Margaret McSpadden F ACT 67 W65 31:01 6:12 Y 70
52. Geoff Moore   ACT 65 M65 31:03 6:12 Y 34
53. Carolyne Kramar F ACT 49 W45 31:46 6:21 Y 67
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019