Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Boat House East (5k) (5k)
Tuesday, 3rd February 2015
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Joshua Torley   ACT 15 U16 16:30 3:18
2. Nick Walshe   ACT 36 16:36 3:19
3. David Osmond   ACT 40 M40 17:19 3:27
4. Daniel Carson   ACT 17 U18 17:23 3:28 Y 150
5. Bradley Hetharia   ACT 39 17:34 3:30
6. Simeon Hearnshaw   ACT 28 17:53 3:34 Y 142
7. Henry Illingworth   ACT 14 U16 18:18 3:39
8. Charles Nicoll   ACT 45 M45 18:20 3:40 Y 135
9. Simon Claringbold   ACT 55 M55 18:29 3:41 Y 128
10. Nelson Towler   ACT 17 U18 18:33 3:42 Y 122
11. Peter James   ACT 53 M50 18:35 3:43
12. Scott Imhoff   ACT 36 18:45 3:45
13. Peter Zygadlo   ACT 48 M45 18:48 3:45
14. Bruce Norton   NSW 38 18:53 3:46 Y 116
15. David Turner   ACT 23 19:14 3:50 Y 110
16. Jacob Grooby   ACT 28 19:17 3:51
17. Paul Trumble   ACT 28 19:18 3:51 Y 105
18. Jane Pepper F ACT 42 W40 19:23 3:52 Y 150
19. Ian McDonald   ACT 52 M50 19:42 3:56 Y 100
20. Daniel Dreher   ACT 12 U14 19:49 3:57
21. Tony Hrstic   ACT 40 M40 19:55 3:59
22. Andrew Carson   ACT 42 M40 20:18 4:03 Y 95
23. Stephanie Torley F ACT 9 U10 20:24 4:04
24. Daniel Redman   ACT 29 20:41 4:08
25. Trevor Jacobs   ACT 63 M60 21:21 4:16 Y 90
26. Craig Wurtz   ACT 50 M50 21:23 4:16 Y 86
27. Hannah Dreher F ACT 18 U20 21:38 4:19
28. Joe Andrews   ACT 41 M40 21:44 4:20
29. Craig Davis   ACT 46 M45 22:11 4:26 Y 82
30. Graham Atkins   ACT 48 M45 22:33 4:30 Y 78
31. Patrick Whyte   ACT 49 M45 22:49 4:33 Y 74
32. Rohan Pitchford   ACT 51 M50 22:57 4:35 Y 70
33. Annie Schofield F ACT 45 W45 23:08 4:37 Y 142
34. Max Williams   ACT 14 U16 23:14 4:38
35. Andrew Hughes   ACT 50 M50 23:23 4:40
36. Jennifer Bright F ACT 39 W35 23:23 4:40 Y 135
37. Paul Torley   ACT 48 M45 23:24 4:40
38. Kathy Sims F ACT 63 W60 23:24 4:40 Y 128
39. Stephanie Hearnshaw F ACT 22 23:28 4:41 Y 122
40. Andrew Woodman   ACT 34 23:30 4:42 Y 67
41. Eric Hodge   ACT 72 M70 23:41 4:44 Y 64
42. Emily Gearside F ACT 35 W35 23:49 4:45 Y 116
43. David Clarke   ACT 56 M55 23:50 4:46
44. Oliver Thearle   ACT 27 24:12 4:50 Y 61
45. Joe Craddy   ACT 27 24:16 4:51 Y 58
46. Susan Dreher F ACT 43 W40 24:22 4:52
47. Elizabeth Mountbatten F ACT 56 W55 24:25 4:53
48. Jim White   ACT 65 M65 24:50 4:58 Y 55
49. Ed Briedis   ACT 42 M40 25:00 5:00 Y 52
50. Charlie Modrak   ACT 65 M65 25:05 5:01 Y 50
51. Gabrielle Newham F ACT 10 U12 25:11 5:02 Y 110
52. Vanessa Towler F ACT 20 25:13 5:02 Y 105
53. Sarah Pau F ACT 43 W40 25:31 5:06 Y 100
54. Vanessa Palmer F NSW 44 W40 25:47 5:09
55. Kerrie Tanner F ACT 54 W50 26:22 5:16 Y 95
56. Samantha Wright F ACT 27 26:23 5:16 Y 90
57. Peter Towler   ACT 56 M55 26:52 5:22 Y 48
58. Sarah Howard F ACT 43 W40 27:13 5:26
59. Geoff Campbell   ACT 29 27:19 5:27 Y 46
60. Ken Eynon   ACT 68 M65 27:20 5:28 Y 44
61. Carol Ey F ACT 55 W55 27:22 5:28 Y 86
62. Robert Ey   ACT 55 M55 27:30 5:30 Y 42
63. Bob Harlow   ACT 67 M65 27:31 5:30 Y 40
64. Andrew Guild   ACT 48 M45 27:31 5:30 Y 38
65. Terry Levings   ACT 66 M65 27:55 5:35 Y 37
66. Robert Solomon   ACT 51 M50 29:10 5:50 Y 36
67. Carlie Craddy F ACT 27 29:16 5:51 Y 82
68. John Spooner   ACT 50 M50 31:39 6:19
69. Cecilia Shlegel F ACT 44 W40 34:32 6:54 Y 78
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019