Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Series

Barrenjoey (5k) (5k)
Tuesday, 10th February 2015
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Joshua Torley   ACT 15 U16 17:30 3:30
2. Simeon Hearnshaw   ACT 28 17:47 3:33 Y 150
3. David Osmond   ACT 40 M40 17:52 3:34 Y 142
4. Simon Claringbold   ACT 55 M55 18:21 3:40 Y 135
5. Peter James   ACT 53 M50 18:26 3:41
6. Martin Fryer   ACT 53 M50 18:40 3:44 Y 128
7. Nelson Towler   ACT 17 U18 18:44 3:44 Y 122
8. Henry Illingworth   ACT 14 U16 18:54 3:46
9. Peter Zygadlo   ACT 48 M45 18:59 3:47
10. Charles Nicoll   ACT 45 M45 19:07 3:49 Y 116
11. Geoff Hawke   ACT 56 M55 19:28 3:53
12. David Turner   ACT 23 19:30 3:54 Y 110
13. Elizabeth Humphries F ACT 29 19:33 3:54 Y 150
14. Daniel Redman   ACT 29 19:42 3:56
15. Alexander Hughes   ACT 13 U14 19:47 3:57
16. Daniel Dreher   ACT 12 U14 20:06 4:01 Y 105
17. Paul Martinovich   ACT 36 20:37 4:07 Y 100
18. Phillipa Norton F NSW 39 W35 20:45 4:09 Y 142
19. Stephanie Torley F ACT 9 U10 20:50 4:10
20. Kieran Macdonell   ACT 38 20:59 4:11
21. Craig Wurtz   ACT 50 M50 21:11 4:14 Y 95
22. Craig Wisdom   ACT 55 M55 21:13 4:14 Y 90
23. Jacob Grooby   ACT 28 21:14 4:14
24. John Illingworth   ACT 46 M45 21:16 4:15
25. Daniel Smyth   ACT 49 M45 21:26 4:17
26. Joe Andrews   ACT 41 M40 21:39 4:19 Y 86
27. Jennifer Bright F ACT 39 W35 21:43 4:20 Y 135
28. Peter Thomson   ACT 54 M50 21:44 4:20 Y 82
29. Paul Torley   ACT 48 M45 22:12 4:26
30. Hannah Dreher F ACT 18 U20 22:28 4:29 Y 128
31. Rohan Pitchford   ACT 51 M50 22:29 4:29 Y 78
32. Trevor Jacobs   ACT 63 M60 22:34 4:30 Y 74
33. Andrew Woodman   ACT 34 22:49 4:33 Y 70
34. Howard Morris   ACT 52 M50 22:50 4:34 Y 67
35. Andrew Hughes   ACT 50 M50 22:57 4:35
36. Annie Schofield F ACT 45 W45 23:14 4:38 Y 122
37. Grant McDonald   ACT 57 M55 23:22 4:40 Y 64
38. Jakub Dreher   ACT 48 M45 23:27 4:41 Y 61
39. Ewen Thompson   ACT 57 M55 23:29 4:41 Y 58
40. Stephanie Hearnshaw F ACT 22 23:33 4:42 Y 116
41. Robert Ey   ACT 55 M55 23:44 4:44 Y 55
42. Travis Ey   ACT 18 U20 23:44 4:44 Y 52
43. Maria O'Reilly F ACT 60 W60 23:47 4:45 Y 110
44. Joe Craddy   ACT 27 24:14 4:50 Y 50
45. Emily Gearside F ACT 35 W35 24:30 4:54 Y 105
46. Oliver Thearle   ACT 27 24:39 4:55 Y 48
47. Sophie Nicoll F ACT 46 W45 24:52 4:58 Y 100
48. Ed Briedis   ACT 42 M40 24:58 4:59 Y 46
49. Susan Dreher F ACT 43 W40 25:04 5:00 Y 95
50. Sarah Pau F ACT 43 W40 25:15 5:03 Y 90
51. Jim White   ACT 65 M65 25:42 5:08 Y 44
52. Kurt Lindner   ACT 33 25:49 5:09 Y 42
53. Vanessa Palmer F NSW 44 W40 25:50 5:10 Y 86
54. Samantha Wright F ACT 27 26:30 5:18 Y 82
55. Kerrie Tanner F ACT 54 W50 26:41 5:20 Y 78
56. Geoff Campbell   ACT 29 26:46 5:21 Y 40
57. Peter Towler   ACT 56 M55 26:50 5:22 Y 38
58. Mick Charlton   ACT 63 M60 27:02 5:24 Y 37
59. Sarah Howard F ACT 43 W40 27:03 5:24
60. Bob Harlow   ACT 67 M65 27:38 5:31 Y 36
61. Terry Levings   ACT 66 M65 27:40 5:32 Y 35
62. Carol Ey F ACT 55 W55 27:46 5:33 Y 74
63. Elizabeth Mountbatten F ACT 56 W55 28:10 5:38 Y 70
64. Shevaun Ey F ACT 21 29:42 5:56 Y 67
65. Carlie Craddy F ACT 27 29:49 5:57 Y 64
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019