Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

Dunrossil Drive Senior Pointscore (4.2K) (4.2k)
Saturday, 25th July 2015
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Joshua Johnson   NSW 23 12:27 2:57
2. Hugh Williams   ACT 12:44 3:01
3. Yosef Gemechu   12:48 3:02
4. Patrick Jackson   ACT 18 U20 12:51 3:03
5. Alan Craigie   ACT 31 12:52 3:03
6. Brayden Clews-Proctor   ACT 20 13:16 3:09
7. Callum McClusky   ACT 17 U18 13:19 3:10
8. Travis Ey   ACT 18 U20 13:34 3:13 Y 150
9. Duncan Miller   ACT 15 U16 13:43 3:15
10. Alex van der Meer   13:47 3:16
11. Sean Hancock   16 U18 14:05 3:21
12. Daniel Carson   ACT 18 U20 14:08 3:21 Y 142
13. Reuben Caley   ACT 19 U20 14:27 3:26
14. Matthew McGrory   ACT 13 U14 14:31 3:27 Y 135
15. Louis Young   ACT 49 M45 14:38 3:29
16. Korey Summers   14:42 3:30
17. Connor McCormack   ACT 18 U20 14:47 3:31 Y 128
18. Alexandra Grant F 14:48 3:31
19. Jack Wallis   ACT 14 U16 14:49 3:31
20. Courtney Hopkins F NSW 15 U16 15:04 3:35 Y 150
21. Keely Small F ACT 14 U16 15:11 3:36
22. Nelson Towler   ACT 18 U20 15:14 3:37 Y 122
23. Simeon Hearnshaw   ACT 28 15:18 3:38 Y 116
24. Paul Hitchman   NSW 15:23 3:39
25. Eliza Rixon F 13 U14 15:39 3:43
26. Oliver Vidaic   14 U16 15:45 3:45
27. Jeff Grey   ACT 51 M50 15:52 3:46 Y 110
28. Lance Purdon   ACT 42 M40 15:55 3:47 Y 105
29. Benjamin Cadden   ACT 15 U16 15:56 3:47
30. Simon Claringbold   ACT 56 M55 15:57 3:47 Y 100
31. Coby-Lee Maguire F ACT 13 U14 15:58 3:48
32. Peter James   ACT 54 M50 16:04 3:49
33. Andrea Ilakovac F ACT 32 16:31 3:55
34. Elijah Arranz   ACT 13 U14 16:32 3:56
35. Keith O'Brien   16:33 3:56
36. Cam Robertson   ACT 39 16:35 3:56 Y 95
37. Paola Lonchampt F 20 16:37 3:57
38. David Turner   ACT 24 16:37 3:57 Y 90
39. Jacinta Bill F NSW 27 16:37 3:57
40. Rebecca Sargent F ACT 16 U18 16:41 3:58 Y 142
41. Max Rosin   ACT 16:42 3:58
42. Elina Lonchampt F 19 U20 16:52 4:00
43. Geoff Monro   NSW 50 M50 16:58 4:02 Y 86
44. Karina Hopkins F NSW 17 U18 17:04 4:03 Y 135
45. Imogen Smyth F ACT 13 U14 17:08 4:04
46. Jodie Barker F ACT 39 W35 17:18 4:07 Y 128
47. Taylah Brodiuk F 17:21 4:07
48. Joshua Robinson   17:22 4:08
49. Daniel Dreher   ACT 13 U14 17:26 4:09 Y 82
50. Rebecca Dreher F ACT 17 U18 17:46 4:13 Y 122
51. Lauren Elliott F NSW 16 U18 17:50 4:14
52. Daniel Smyth   ACT 49 M45 17:50 4:14
53. Matt Cox   17 U18 18:34 4:25
54. Craig Wurtz   ACT 50 M50 18:35 4:25 Y 78
55. Melissa Oloyede F NSW 42 W40 18:51 4:29 Y 116
56. Paul Mahoney   ACT 47 M45 19:08 4:33 Y 74
57. Elle Knight F ACT 46 W45 19:16 4:35 Y 110
58. Ewen Thompson   ACT 58 M55 19:24 4:37 Y 70
59. Geoff Moore   ACT 67 M65 19:51 4:43 Y 67
60. Brian Wenn   ACT 66 M65 20:01 4:45 Y 64
61. Julia Anderson F ACT 44 W40 20:02 4:46 Y 105
62. Ruth Carson F ACT 15 U16 20:02 4:46 Y 100
63. Emma Hitchman F NSW 20:50 4:57
64. Jim White   ACT 66 M65 21:34 5:08 Y 61
65. Charlie Modrak   ACT 66 M65 22:09 5:16 Y 58
66. Peter Towler   ACT 57 M55 22:17 5:18 Y 55
67. John Bienkiewicz   ACT 35 23:58 5:42 Y 52
68. Caroline Campbell F ACT 72 W70 24:06 5:44 Y 95
69. Fatima Bayroutieh F 24:34 5:50
70. Lachlan Lewis   ACT 77 M75 29:57 7:07 Y 50
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019