Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

Stairway to Heaven 4 k (4k)
Saturday, 21st May 1994
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. David Quayle   ACT 18 U20 12:34 3:08
2. Andrew Kringas   ACT 19 U20 12:50 3:12
3. Cade McTaggart   ACT 18 U20 12:54 3:13
4. Dean Cavuoto   ACT 18 U20 12:57 3:14
5. Tom Quayle   ACT 18 U20 13:05 3:16
6. Scott McTaggart   ACT 17 U18 13:08 3:17
7. Antony Liddell   ACT 17 U18 13:10 3:17
8. Jason Chalker   ACT 19 U20 13:12 3:18
9. Tyron Morrissey   ACT 19 U20 13:16 3:19
10. Paul Crake   ACT 17 U18 13:18 3:19
11. Erwin McRae   ACT 18 U20 13:29 3:22
12. Scott Artup   13:37 3:24
13. Kevin Miller   ACT 29 13:40 3:25
14. Damien Dwyer   ACT 18 U20 13:45 3:26
15. Garry Vogler   ACT 19 U20 13:53 3:28
16. Simon Foxhill   ACT 15 U16 13:55 3:28
17. Dylan Mathews   ACT 15 U16 14:06 3:31
18. Scott Thomson   ACT 15 U16 14:07 3:31
19. Chris Butler   ACT 14 U16 14:09 3:32
20. Stuart Shaw   ACT 16 U18 14:10 3:32
21. Chris Sainsbury   ACT 17 U18 14:13 3:33
22. Shaun McCabe   ACT 15 U16 14:18 3:34
23. Ashley Glover   ACT 17 U18 14:36 3:39
24. Paul Smith   ACT 25 14:39 3:39
25. Martin Bye   ACT 13 U14 14:40 3:40
26. Scott Gurney   ACT 25 14:42 3:40
27. Peter Murphy   ACT 46 M45 14:51 3:42
28. Michael Harden   14:54 3:43
29. Russell Shanahan   ACT 20 14:57 3:44
30. Garth Livermore   ACT 20 15:01 3:45
31. Angela Luchetti F ACT 24 15:02 3:45
32. Paul Hagon   ACT 22 15:06 3:46
33. Benjamin Glover   ACT 16 U18 15:09 3:47
34. Hugh Ford   ACT 35 15:25 3:51
35. Penny Grant F ACT 14 U16 15:33 3:53
36. Murray Chalker   ACT 26 15:40 3:55
37. Pat Webb   15:43 3:55
38. Gary Moss   ACT 47 M45 15:43 3:55
39. Ben Masters   15:45 3:56
40. Simon McCabe   ACT 13 U14 15:45 3:56
41. Kenneth Gordon   NSW 32 15:53 3:58
42. Miriam Bankovsky F ACT 16 U18 15:53 3:58
43. Simon Toozoff   ACT 18 U20 15:57 3:59
44. Simon Moss   ACT 15 U16 15:57 3:59
45. Erin Lenon F NSW 14 U16 15:59 3:59
46. Dale Moss   ACT 18 U20 16:03 4:00
47. Claire Fraser F ACT 15 U16 16:04 4:01
48. Nigel Coldrick   ACT 35 16:24 4:06
49. Michael Wain   ACT 12 U14 16:37 4:09
50. Teresa Barker F ACT 17 U18 16:39 4:09
51. Dave McClelland   ACT 35 16:54 4:13
52. Nicky Stanger F 16:57 4:14
53. Robert Lenon   NSW 11 U12 17:02 4:15
54. Jim White   ACT 45 M45 17:02 4:15
55. Mary Ann Busteed F ACT 45 W45 17:04 4:16
56. Michael McCamley   NSW 15 U16 17:08 4:17
57. Stewart Todd   17:11 4:17
58. Gary Rolfe   ACT 26 17:21 4:20
59. Mick Charlton   ACT 42 M40 17:24 4:21
60. Michael Parsons   17:24 4:21
61. Ingrid Landau F ACT 14 U16 17:24 4:21
62. Tracey Donohoe F ACT 14 U16 17:28 4:22
63. Jo Cullen F QLD 46 W45 17:29 4:22
64. Peter Neal   ACT 37 17:37 4:24
65. Ian Leves   ACT 41 M40 17:41 4:25
66. Juanita Kidd F 17:41 4:25
67. Alicia Donohoe F ACT 14 U16 17:41 4:25
68. Damian Rutledge   ACT 27 17:42 4:25
69. Kerri Vaughan F ACT 32 17:47 4:26
70. Theresa Macgregor F ACT 33 17:49 4:27
71. Tony Wain   ACT 43 M40 17:50 4:27
72. Gregory Leves   ACT 12 U14 17:52 4:28
73. Kelly Sherwin F ACT 19 U20 17:52 4:28
74. Peter Williams   ACT 17:53 4:28
75. Vanda Quinn F ACT 38 W35 17:55 4:28
76. Judi Edwards F ACT 46 W45 17:58 4:29
77. Roger Abbott   ACT 57 M55 18:08 4:32
78. Ian Lenon   NSW 8 U10 18:13 4:33
79. Daniel Moss   ACT 16 U18 18:14 4:33
80. Trevor Vogler   WA 47 M45 18:25 4:36
81. Myriam DeRignies F 18:26 4:36
82. Peter Haynes   ACT 33 18:30 4:37
83. Graham Burke   ACT 47 M45 18:30 4:37
84. Jon Stanhope   ACT 43 M40 18:31 4:37
85. Lea Edwards F ACT 24 18:36 4:39
86. Richard Miller   NSW 53 M50 18:38 4:39
87. Mark Kaden   18:47 4:41
88. Ken Eynon   ACT 48 M45 18:48 4:42
89. Bonnie Kohnert F ACT 15 U16 18:50 4:42
90. Peta Leach F 18:52 4:43
91. Lindsay Edwards   46 M45 18:54 4:43
92. Corrie Fitch F ACT 13 U14 18:55 4:43
93. Emily De Luca F ACT 16 U18 18:56 4:44
94. Kate Driscoll F ACT 27 18:57 4:44
95. Dana Williams F ACT 19 U20 18:57 4:44
96. Hadyn Strang   ACT 53 M50 18:58 4:44
97. Nadine Hingston F 19:07 4:46
98. Phil Aungles   ACT 35 19:08 4:47
99. Rick Hatcher   NSW 46 M45 19:21 4:50
100. Sally Dugdale F ACT 29 19:50 4:57
101. Rita Wendell F 19:51 4:57
102. Robert Woodrow   ACT 50 M50 20:08 5:02
103. Trevor Jacobs   ACT 42 M40 20:09 5:02
104. Marissa Chapman F ACT 14 U16 20:36 5:09
105. Maree Coldrick F ACT 34 20:38 5:09
106. Helen Freeman F 20:39 5:09
107. Carole McGregor F 21:22 5:20
108. Sue Quayle-Bates F NSW 44 W40 21:36 5:24
109. Bronwyn Wake F 22:02 5:30
110. Kerryne Ashley F 22:03 5:30
111. Joanne Ashley F 22:03 5:30
112. Barbara Bayliss F ACT 45 W45 22:17 5:34
113. Christine Smee F ACT 22:35 5:38
114. Ric Fitch   ACT 42 M40 22:36 5:39
115. Leigh Coults F 22:43 5:40
116. Jill Brown F NSW 45 W45 22:50 5:42
117. Julie Fitch F ACT 38 W35 24:22 6:05
118. Reg Johnson   ACT 50 M50 24:25 6:06
119. Mary Freeman F ACT 11 U12 24:56 6:14
120. Alison Freeman F ACT 11 U12 25:44 6:26
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021