Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

Canberra Grammar 3.0 k (3k)
Saturday, 10th July 1993
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. David Quayle   ACT 17 U18 9:18 3:06
2. Paul Imhoff   ACT 18 U20 9:32 3:10
3. John Tuckey   ACT 33 9:38 3:12
4. Dean Cavuoto   ACT 18 U20 9:40 3:13
5. Darryl McConnell   23 9:48 3:16
6. Jason Chalker   ACT 18 U20 9:51 3:17
7. David Osmond   ACT 19 U20 9:54 3:18
8. Cory Middleton   NSW 17 U18 9:57 3:19
9. Chris Sainsbury   ACT 16 U18 10:02 3:20
10. Luke Revill   ACT 16 U18 10:07 3:22
11. Paul Crake   ACT 16 U18 10:10 3:23
12. Alex Johnson   10:15 3:25
13. Antony Liddell   ACT 16 U18 10:26 3:28
14. Martin Boyd   ACT 23 10:29 3:29
15. Chris Butler   ACT 14 U16 10:37 3:32
16. Shaun McCabe   ACT 14 U16 10:40 3:33
17. Ashley Glover   ACT 16 U18 10:40 3:33
18. Russell Shanahan   ACT 19 U20 10:47 3:35
19. Damien Dwyer   ACT 17 U18 10:51 3:37
20. Angela Luchetti F ACT 24 10:57 3:39
21. James Bromhead   ACT 33 11:00 3:40
22. Simon Toozoff   ACT 17 U18 11:01 3:40
23. Stuart Shaw   ACT 15 U16 11:03 3:41
24. Peter Wilson   ACT 15 U16 11:07 3:42
25. Kenneth Gordon   NSW 31 11:11 3:43
26. Anthony Perry   ACT 29 11:12 3:44
27. Miriam Bankovsky F ACT 15 U16 11:15 3:45
28. Megan Chisholm F ACT 22 11:17 3:45
29. Penny Grant F ACT 13 U14 11:17 3:45
30. James Plested   ACT 14 U16 11:18 3:46
31. Amanda Carey F ACT 30 11:23 3:47
32. Elizabeth Simpson F NSW 34 11:27 3:49
33. Patrick Webb   ACT 14 U16 11:30 3:50
34. Bronwyn Hanns F VIC 30 11:34 3:51
35. Claire Fraser F ACT 14 U16 11:41 3:53
36. Brian Gleeson   ACT 44 M40 11:43 3:54
37. Debbie Hoare F 11:47 3:55
38. Simon McCabe   ACT 13 U14 11:49 3:56
39. Jodette Reid F NSW 14 U16 11:51 3:57
40. Erin Lenon F NSW 13 U14 11:55 3:58
41. Steve Pager   11:56 3:58
42. Nigel Coldrick   ACT 34 11:56 3:58
43. Dawn Ross F 11:56 3:58
44. Anna Skaramuca F 11:58 3:59
45. Maria Silva F NSW 12:01 4:00
46. Kelly Roberts F ACT 12 U14 12:09 4:03
47. John Harding   ACT 40 M40 12:09 4:03
48. Charlie Modrak   ACT 44 M40 12:10 4:03
49. Robert Weston   NSW 12:12 4:04
50. Martin Bye   ACT 12 U14 12:12 4:04
51. Linda Lenton F ACT 44 W40 12:19 4:06
52. Ros Cooper F ACT 37 W35 12:20 4:06
53. Greg Stretton   ACT 44 M40 12:21 4:07
54. Alex Strang F 12:26 4:08
55. Kaaren Sutcliffe F NSW 36 W35 12:30 4:10
56. Annette Sugden F QLD 30 12:35 4:11
57. Paul Considine   ACT 32 12:36 4:12
58. Rowena Newcombe F 12:38 4:12
59. Michael McCamley   NSW 14 U16 12:38 4:12
60. Luke Revill   ACT 16 U18 12:43 4:14
61. Margaret Chapman F 12:44 4:14
62. Jim White   ACT 44 M40 12:46 4:15
63. Ingrid Landau F ACT 13 U14 12:47 4:15
64. Rick Hatcher   NSW 45 M45 12:50 4:16
65. Sam Towill   12:55 4:18
66. Theresa Macgregor F ACT 32 12:56 4:18
67. Dana Williams F ACT 18 U20 12:59 4:19
68. Nicky Stanger F 13:02 4:20
69. Danica Ralston F ACT 13 U14 13:07 4:22
70. Dave Hobson   ACT 45 M45 13:09 4:23
71. Tory Bursell   13:13 4:24
72. Ben Masters   13:14 4:24
73. Bonnie Kohnert F ACT 14 U16 13:16 4:25
74. Craig Couper   VIC 13:16 4:25
75. Hadyn Strang   ACT 52 M50 13:18 4:26
76. Kerri Vaughan F ACT 31 13:20 4:26
77. Emma Terwiel F 13 U14 13:20 4:26
78. David Hearnshaw   NSW 11 U12 13:20 4:26
79. Sharyn O'Connor F 13:23 4:27
80. Jo Cullen F QLD 45 W45 13:30 4:30
81. John Busteed   ACT 46 M45 13:30 4:30
82. Darien Williams   ACT 9 U10 13:33 4:31
83. Kate Murray F 13:35 4:31
84. Robert Woodrow   ACT 49 M45 13:36 4:32
85. Joel Hearnshaw   10 U12 13:37 4:32
86. Peter Langridge   13:41 4:33
87. Tanya Walsh F ACT 18 U20 13:48 4:36
88. Amanda Cook F 13:50 4:36
89. Julia Minty F ACT 14 U16 13:52 4:37
90. Rebecca Minty F ACT 12 U14 14:05 4:41
91. Ian Prosser   14:06 4:42
92. Judi Edwards F ACT 45 W45 14:07 4:42
93. Gillian Boyd F ACT 41 W40 14:09 4:43
94. Emma Walter F 14:21 4:47
95. Michael Dwyer   ACT 55 M55 14:39 4:53
96. Megan Lovell F 14:45 4:55
97. Daniel Cross   ACT 20 14:47 4:55
98. Kim Sainsbury F ACT 14 U16 14:55 4:58
99. Ruth Hearnshaw F NSW 44 W40 15:04 5:01
100. Corrie Fitch F ACT 12 U14 15:14 5:04
101. Peter Smee   14 U16 15:14 5:04
102. Georgina Lamb F ACT 9 U10 15:21 5:07
103. Beryl Lowry F NSW 46 W45 15:37 5:12
104. Barbara Bayliss F ACT 44 W40 15:40 5:13
105. Rita Windle F 15:52 5:17
106. Jenny Hefford F ACT 42 W40 15:58 5:19
107. Barbara Bankovsky F ACT 50 W50 16:05 5:21
108. Robyn Hatcher F NSW 16 U18 16:18 5:26
109. Carol Robinson F ACT 43 W40 16:19 5:26
110. Laurie Robinson   ACT 44 M40 16:20 5:26
111. Belinda Lamb F ACT 46 W45 16:22 5:27
112. Murray Sinfield   10 U12 16:26 5:28
113. Shaun Sinfield   11 U12 16:39 5:33
114. Benjamin Savill   ACT -11 U12 16:51 5:37
115. Peter Freeman   ACT 47 M45 16:56 5:38
116. Margaret Struthers F 16:57 5:39
117. Mary Freeman F ACT 10 U12 17:09 5:43
118. Sue Quayle-Bates F NSW 43 W40 17:11 5:43
119. Mike Sainsbury   ACT 37 17:53 5:57
120. Paul Smee   9 U10 17:58 5:59
121. Lynn Williams F ACT 47 W45 17:59 5:59
122. Eamon Masters   18:13 6:04
123. Jill Brown F NSW 44 W40 18:32 6:10
124. Emily Freeman F ACT 13 U14 18:49 6:16
125. Julie Fitch F ACT 37 W35 19:04 6:21
126. Kim Fitch F ACT 9 U10 19:06 6:22
127. Jenna Fitch F ACT 8 U10 19:31 6:30
128. Sally Hughes F 19:31 6:30
129. Greg Lewis   20:02 6:40
130. Cassidy Boyd F 10 U12 20:27 6:49
131. Alison Freeman F ACT 10 U12 20:28 6:49
132. Chris Smee F ACT 39 W35 20:45 6:55
133. Ric Fitch   ACT 41 M40 20:46 6:55
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021