Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

Dunrossil Drive 4.2 k (4.2k)
Saturday, 19th May 1984
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Scott Halley   12:34 2:59
2. Michael Iverach   12:35 2:59
3. Graham Cook   12:37 3:00
4. Mark Silins   ACT 21 12:42 3:01
5. Neil Douglas   WA 12:48 3:02
6. Steve Brown   NSW 35 12:50 3:03
7. Michael Thomson   ACT 23 12:51 3:03
8. Greg Webster   Qld 17 U18 13:02 3:06
9. Jeremy Cook   13:03 3:06
10. Garry Lee   ACT 30 13:16 3:09
11. Kevin Miller   ACT 19 U20 13:19 3:10
12. Ian Towill   ACT 36 13:19 3:10
13. Ted Catchpole   ACT 37 13:20 3:10
14. Stuart Mee   ACT 16 U18 13:20 3:10
15. Pat Woods   13:21 3:10
16. Paul Singleton   13:23 3:11
17. Mick Bromilow   13:27 3:12
18. Dick Telford   ACT 39 13:27 3:12
19. Brett Stewart   13:30 3:12
20. David Meihuish   13:35 3:14
21. Paul Rudkin   ACT 42 M40 13:35 3:14
22. Kelvin Alley   13:35 3:14
23. Dominic Pook   ACT 19 U20 13:37 3:14
24. Mike Trushell   13:42 3:15
25. Dave McInnes   ACT 38 13:42 3:15
26. Steve Jackson   NSW 26 13:43 3:15
27. Jim Kelaher   13:46 3:16
28. George Duncan   ACT 27 13:47 3:16
29. John Harding   ACT 30 13:49 3:17
30. Bernie Millett   NSW 42 M40 13:51 3:17
31. Paul Trushell   13:51 3:17
32. Phil Aungles   ACT 25 13:54 3:18
33. Peter Skinner   ACT 35 13:56 3:19
34. Roger Palazzo   NSW 26 13:57 3:19
35. Ron Vines   NSW 41 M40 14:00 3:20
36. Hugh Moore   ACT 35 14:03 3:20
37. Anthony Cox   ACT 25 14:05 3:21
38. Bill Broughton   14:08 3:21
39. Alan Richardson   14:11 3:22
40. Jon Stanhope   ACT 33 14:14 3:23
41. Nathan Carroll   NSW 29 14:15 3:23
42. James Fowler   14:15 3:23
43. Bernie Millett   NSW 42 M40 14:20 3:24
44. Anton Sostaric   14:23 3:25
45. Greg Cameron   27 14:29 3:26
46. Richard Black   ACT 14:37 3:28
47. Paul Rake   VIC 31 14:37 3:28
48. Fred Allsopp   ACT 33 14:38 3:29
49. Simon Sostaric   14 U16 14:39 3:29
50. Richard Williams   ACT 33 14:41 3:29
51. Julian Brown   ACT 14 U16 14:43 3:30
52. Garry Oates   14:44 3:30
53. Taras Harasymiv   ACT 14:45 3:30
54. Martin Miller   15 U16 14:46 3:30
55. Terry Smith   ACT 14:49 3:31
56. Jason Dunn   13 U14 14:50 3:31
57. Charlie Modrak   ACT 34 14:53 3:32
58. George Hanzar   14:54 3:32
59. Tony Hancock   39 14:55 3:33
60. John Bellamy   ACT 15:03 3:35
61. Derek Webb   15:08 3:36
62. Jeff Culnane   15:09 3:36
63. Martin Miles   ACT 22 15:11 3:36
64. Wayne Shore   15:12 3:37
65. Geoff Perry   ACT 34 15:15 3:37
66. Mike Priest   15:15 3:37
67. Hugh Moore   ACT 35 15:17 3:38
68. Kevin O'Brien   ACT 15:21 3:39
69. Robert Barbaro   15:23 3:39
70. R Allison   15:24 3:40
71. John Arthur   ACT 42 M40 15:27 3:40
72. Brian Daly   ACT 38 15:29 3:41
73. Reg Johnson   ACT 40 M40 15:30 3:41
74. Mirek Milewski   ACT 34 15:30 3:41
75. Neil Wilson   15:32 3:41
76. Ian Towill   ACT 36 15:34 3:42
77. Doug Miller   15:37 3:43
78. Rick Hatcher   NSW 36 15:37 3:43
79. Ken Miller   ACT 43 M40 15:38 3:43
80. Rhonda Bushby F TAS 15:40 3:43
81. John Struik   ACT 39 15:40 3:43
82. Pat Fisher   ACT 36 15:40 3:43
83. Chris Mee   ACT 15:40 3:43
84. John McCaffrie   15:41 3:44
85. Richard Lucas   ACT 32 15:43 3:44
86. Dave Cundy   NSW 35 15:44 3:44
87. Kevin Bolto   ACT 15:48 3:45
88. Max Henderson   15:51 3:46
89. Graeme Colley   15:51 3:46
90. Lindsay Edwards   36 15:52 3:46
91. Graham Wright   15:57 3:47
92. Peter Collas   ACT 38 15:57 3:47
93. Greg Gilbert   ACT 33 15:58 3:48
94. Brian Hill   16:03 3:49
95. Ray Blackmore   ACT 48 M45 16:04 3:49
96. Dan Reddy   16:05 3:49
97. Lisa Muir F ACT 16:06 3:50
98. Anne Mann F SA 16:10 3:50
99. Robert Johnson   16:10 3:50
100. Gary Rake   ACT 11 U12 16:16 3:52
101. Peter Talsma   16:16 3:52
102. Wendy Odgers F 16:22 3:53
103. Michael Payne   NSW 22 16:23 3:54
104. Robert Lipp   ACT 32 16:24 3:54
105. Des Cannon   NSW 33 16:30 3:55
106. Graeme Small   ACT 42 M40 16:36 3:57
107. Jim O'Donnell   ACT 50 M50 16:39 3:57
108. Debbie Leigh F ACT 14 U16 16:42 3:58
109. Jack Pennington   ACT 61 M60 16:44 3:59
110. Chris Peisley   16:48 4:00
111. Bob Parker   16:51 4:00
112. Ray Banvill   ACT 16:52 4:00
113. Rosemary Parker F ACT 37 W35 17:00 4:02
114. Sarah Collins F ACT 18 U20 17:06 4:04
115. Marcel Samarcq   ACT 13 U14 17:10 4:05
116. Bronwyn Bolto F 17:19 4:07
117. Kathleen Bleakley F ACT 12 U14 17:22 4:08
118. Melanie Collins F ACT 16 U18 17:23 4:08
119. John Mann   NSW 17:27 4:09
120. Geoff Vines   15 U16 17:36 4:11
121. Jela Stojanovic F 17:37 4:11
122. Julie Ellett F QLD 23 17:47 4:14
123. Marian Ward F 17:49 4:14
124. Amanda Graham F 17:52 4:15
125. Kathy Burton F 17:52 4:15
126. Susan Donoghoe F 18:06 4:18
127. Vanessa Fielding F ACT 13 U14 18:13 4:20
128. Ann Hare F ACT 34 18:21 4:22
129. Cathy Pook F 18:33 4:25
130. Unknown Female F 18:39 4:26
131. Gwen Vines F ACT 37 W35 18:55 4:30
132. Bronwyn Muller F 19:05 4:32
133. Robert Kennelly   19:14 4:34
134. Kerry Cummings F 19:17 4:35
135. Alison Cornish F 19:20 4:36
136. Warwick Selvey   19:29 4:38
137. Dave Preston   NSW 35 19:29 4:38
138. Jenny Reeve F 19:34 4:39
139. Val Calder F 19:35 4:39
140. Judy Allison F ACT 35 W35 19:59 4:45
141. John Fitzgerald   ACT 20:07 4:47
142. Joy Stone F 20:11 4:48
143. Wendy Davidson F ACT 40 W40 20:18 4:50
144. Julie Vines F 20:38 4:54
145. Janet Perfrement F ACT 34 20:54 4:58
146. Mirjana Stojanovic F 21:09 5:02
147. Maureen Bleakley F 21:09 5:02
148. Candice Culnane F 21:22 5:05
149. Annette Harasymiv F 21:23 5:05
150. Thelma Reddy F 21:26 5:06
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019