Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

Half Marathon Eve 1.6km (1.6k)
Saturday, 27th May 2017
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Amelia Norton F NSW 9 U10 6:12 3:52
2. Ella Norton F NSW 9 U10 6:26 4:01
3. Marco Kennett   ACT 9 U10 6:47 4:14
4. Luke Domaschenz   ACT 9 U10 6:50 4:16
5. Polly Kennett F ACT 12 U14 7:02 4:23
6. Aiden Sibraa   ACT 9 U10 7:11 4:29
7. Noah Codrington   6 U8 7:23 4:36
8. Eric De Fombelle   ACT 7:40 4:47
9. Jake Domaschenz   ACT 7 U8 7:43 4:49
10. Arnaud De Fombelle   8 U10 7:47 4:51
11. Charli Lalor F 10 U12 8:13 5:08
12. Rohan Steven   8:25 5:15
13. Alexander King   ACT 7 U8 8:28 5:17
14. Rubin Followes   8 U10 8:49 5:30
15. Oscar Haslam   6 U8 9:01 5:38
16. Elise Scarborough F 7 U8 9:07 5:41
17. Riley Sibraa   ACT 7 U8 9:11 5:44
18. Aidan Moloney   8 U10 9:11 5:44
19. Elsa Connell F 8 U10 9:19 5:49
20. Tyler Sibraa   ACT 7 U8 9:36 6:00
21. Andrew Wines   ACT 8 U10 9:41 6:03
22. Gemma Piasente F ACT 8 U10 9:54 6:11
23. Emily Berriman F 8 U10 9:56 6:12
24. Piper Macht F 9:57 6:13
25. Thibault De Fombelle   ACT 5 10:04 6:17
26. Jacob Gowland   6 U8 10:10 6:21
27. Harley Morewood   10:13 6:23
28. Declan Wood   7 U8 10:15 6:24
29. Alison Moore F ACT 7 U8 10:36 6:37
30. Eva Lalor F 8 U10 10:46 6:43
31. Maddie Reid F ACT 5 10:56 6:50
32. Neave Hemsworth F ACT 5 10:58 6:51
33. Tabitha Hemsworth F ACT 5 10:59 6:51
34. Tristan Knope   ACT 6 U8 11:02 6:53
35. Alicia Berriman F 5 11:06 6:56
36. James Scarborough   4 11:16 7:02
37. Claire Berriman F 7 U8 11:32 7:12
38. Jaida Piasente F ACT 6 U8 11:40 7:17
39. Sean Yao   5 11:44 7:20
40. Noah Vincent   ACT 7 U8 11:55 7:26
41. Poppy Steven F 11:58 7:28
42. Jay Mokrij   ACT 7 U8 11:59 7:29
43. Jack Wakefield   7 U8 12:25 7:45
44. Emmerson Miller   ACT 7 U8 12:26 7:46
45. Stirling Britton   ACT 5 12:29 7:48
46. Maeve Moloney F 6 U8 12:39 7:54
47. Jasper Codrington   3 13:00 8:07
48. Jessica Rowe F 6 U8 13:02 8:08
49. Jesse Followes   5 13:06 8:11
50. Elizabeth Moore F ACT 4 13:52 8:40
51. Zoe McNamara F 8 U10 14:01 8:45
52. Lottie Whiteley-Black F 6 U8 14:12 8:52
53. Mack Haslam   3 14:47 9:14
54. Evie Miller F ACT 4 14:57 9:20
55. Toby Vincent   ACT 4 15:10 9:28
56. Evie Wakefield F 5 15:17 9:33
57. Lauclan Scott   2 15:19 9:34
58. Lucas Scott   4 15:37 9:45
59. Etienne De Fombelle   ACT 3 15:41 9:48
60. Elsie Osborne F 5 16:07 10:04
61. Alexander Wines   ACT 6 U8 16:36 10:22
62. Josh Cashmere   3 16:54 10:33
63. Jonathan Wood   5 17:11 10:44
64. Darcy Morrison   ACT 3 18:33 11:35
65. Samuel Brown   ACT 5 18:54 11:48
66. Emily Rowe F 3 19:16 12:02
67. Molly Morrison F ACT 3 19:58 12:28
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019