Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

Eucalypt Trail 3.4k (3.4k)
Saturday, 23rd August 1997
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Ben Masters   11:46 3:27
2. Mick Corlis   ACT 38 12:30 3:40
3. Penny Grant F ACT 17 U18 12:31 3:40
4. Edgar Gonzalez   ACT 19 U20 12:51 3:46
5. Garry Vogler   ACT 22 12:52 3:47
6. Kent Williams   ACT 52 M50 13:07 3:51
7. Jo Bailey F 13:09 3:52
8. Wayne Corlis   ACT 15 U16 13:12 3:52
9. Hugh Ford   ACT 38 13:14 3:53
10. Mary Jane Harding F NSW 21 13:30 3:58
11. Ewen Thompson   ACT 40 M40 13:31 3:58
12. Derrick Wagstaff   13:34 3:59
13. Erin Sutcliffe F ACT 14 U16 13:36 4:00
14. Jonathan Symonds   ACT 13 U14 13:41 4:01
15. Kelly Roberts F ACT 16 U18 13:42 4:01
16. Michael Hosking   ACT 11 U12 14:00 4:07
17. Miriam McCarthy F ACT 41 W40 14:05 4:08
18. Jim White   ACT 48 M45 14:20 4:12
19. Elizabeth Simpson F NSW 38 W35 14:26 4:14
20. Russell Shanahan   ACT 23 14:36 4:17
21. Lea Edwards F ACT 28 14:37 4:17
22. Michelle Ward-Pearson F ACT 13 U14 14:43 4:19
23. Eamon Masters   14:48 4:21
24. Daniel Cook   NSW 11 U12 14:58 4:24
25. Charlie Modrak   ACT 48 M45 14:59 4:24
26. Genevieve Carton F ACT 16 U18 15:00 4:24
27. Rebecca Hosking-Young F ACT 15 U16 15:02 4:25
28. Michael McCamley   NSW 18 U20 15:12 4:28
29. Adam Robinson   ACT 24 15:17 4:29
30. Jessamy Hosking F ACT 14 U16 15:20 4:30
31. Roger Abbott   ACT 60 M60 15:37 4:35
32. Naomi Wagstaff F ACT 14 U16 15:43 4:37
33. Laurie Robinson   ACT 48 M45 15:54 4:40
34. Neil Ward-Pearson   ACT 11 U12 16:11 4:45
35. Stuart N Reid   ACT 44 M40 16:17 4:47
36. Graham Burke   ACT 51 M50 16:20 4:48
37. Brian Gleeson   ACT 48 M45 16:20 4:48
38. Ian Leves   ACT 44 M40 16:20 4:48
39. Ray Blackmore   ACT 61 M60 16:20 4:48
40. Ted Harrison   ACT 49 M45 16:36 4:52
41. David McCamley   NSW 54 M50 16:45 4:55
42. Mirek Milewski   ACT 47 M45 16:55 4:58
43. Karen Daniels F ACT 36 W35 17:07 5:02
44. Rick Hatcher   NSW 49 M45 17:08 5:02
45. Margaret Chambers F 17:16 5:04
46. Tim Wright   ACT 46 M45 17:19 5:05
47. Michael Ward-Pearson   ACT 35 17:24 5:07
48. Mike Adler   17:54 5:15
49. Natalie Smith F ACT 23 18:08 5:20
50. Anne Walsh F ACT 33 18:31 5:26
51. Ray Bramwell   ACT 62 M60 18:33 5:27
52. Wendy Read F ACT 23 18:37 5:28
53. Nick Blackaby   ACT 43 M40 18:46 5:31
54. Carol Robinson F ACT 47 W45 18:49 5:32
55. Phil Toomey   ACT 51 M50 19:16 5:40
56. Lynn Williams F ACT 51 W50 19:44 5:48
57. Alan Norden   ACT 53 M50 20:07 5:55
58. Victor Hessell   ACT 39 22:04 6:29
59. Gabrielle Wright F ACT 50 W50 34:00 10:00
60. Val Bland F ACT 49 W45 34:00 10:00
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021