Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

Red Hill 8.8 km (8.8k)
Saturday, 6th May 2000
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Nick Howarth   27:54 3:10
2. Daniel Hill   29:00 3:17
3. Benita Willis F ACT 21 29:51 3:23
4. David Osmond   ACT 26 30:11 3:25
5. Stuart Doyle   ACT 33 31:08 3:32
6. Vincent Craig   ACT 33 31:11 3:32
7. Peter James   ACT 39 31:26 3:34
8. Adrian Sheppard   ACT 29 31:39 3:35
9. Luke Tierney   22 32:48 3:43
10. Geoff Hawke   ACT 42 M40 33:22 3:47
11. Tim Sawkins   NSW 35 34:02 3:52
12. John Carpenter   34:23 3:54
13. Shane Farrant   ACT 7 U8 34:34 3:55
14. Tony Cavuoto   ACT 50 M50 34:37 3:56
15. Des Brown   ACT 53 M50 34:50 3:57
16. Peter Kanowski   ACT 40 M40 35:12 4:00
17. Fiona Jorgensen F ACT 41 W40 35:25 4:01
18. Janet Zeller F 40 W40 35:47 4:03
19. Hugh Jorgensen   ACT 34 36:39 4:09
20. Pete Bartholomew   ACT 34 36:46 4:10
21. Oskar Booth   NSW 17 U18 37:01 4:12
22. Thomas Lane   NSW 45 M45 37:27 4:15
23. Julian Hehir   NSW 22 37:40 4:16
24. Geoff Monro   NSW 35 37:43 4:17
25. Conrad Shepherd   ACT 50 M50 37:45 4:17
26. Steve Reddle   38:00 4:19
27. Robbie Costmeyer   ACT 53 M50 38:04 4:19
28. Ewen Thompson   ACT 43 M40 38:14 4:20
29. Ian Leves   ACT 47 M45 38:25 4:21
30. Bob Barb   ACT 39 38:30 4:22
31. Alan Green   ACT 51 M50 38:42 4:23
32. Dan O'Neill   ACT 15 U16 38:46 4:24
33. Andrew Gardner   ACT 35 38:57 4:25
34. Cassie Trewin F ACT 23 38:57 4:25
35. Steve Brown   NSW 51 M50 39:12 4:27
36. Bryan Thomas   ACT 58 M55 39:20 4:28
37. Frank James   39:31 4:29
38. Alison Stanfield F ACT 33 39:34 4:29
39. Clive Glover   ACT 59 M55 39:44 4:30
40. Charlie Modrak   ACT 50 M50 39:59 4:32
41. David Booth   NSW 52 M50 40:26 4:35
42. Nicki Taws F ACT 34 40:29 4:36
43. Sarah Fien F NSW 32 40:29 4:36
44. Trevor Jacobs   ACT 48 M45 40:29 4:36
45. Daniel Dawes   ACT 56 M55 40:53 4:38
46. Rosemary Longstaff F ACT 49 W45 41:37 4:43
47. Ken Eynon   ACT 54 M50 41:38 4:43
48. Michael Kennedy   NSW 58 M55 42:26 4:49
49. Max Chapman   ACT 45 M45 42:31 4:49
50. Neil Boden   ACT 49 M45 42:42 4:51
51. Carinna Tong F ACT 30 42:59 4:53
52. Geoff Sims   ACT 51 M50 43:48 4:58
53. Roy Jones   ACT 57 M55 44:15 5:01
54. Graeme Small   ACT 58 M55 45:20 5:09
55. Ted Harrison   ACT 52 M50 45:42 5:11
56. Rick Hatcher   NSW 52 M50 47:23 5:23
57. Judi Edwards F ACT 52 W50 48:54 5:33
58. Jo Cullen F QLD 51 W50 48:54 5:33
59. Mary Ann Busteed F ACT 51 W50 48:55 5:33
60. Kevin Chapman   ACT 56 M55 49:08 5:35
61. Trevor Vogler   WA 53 M50 49:45 5:39
62. Doug Fry   ACT 61 M60 50:35 5:44
63. Alan Norden   ACT 55 M55 50:37 5:45
64. Charmaine Knobel F ACT 48 W45 51:29 5:51
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019