Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Summer Relays

Parliament House Relays - Questacon (1.78k)
Tuesday, 12th December 2000
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Trent Harlow   ACT 27 4:53 2:44
2. Daniel Green   ACT 26 4:55 2:45
3. Trent Harlow   ACT 27 4:55 2:45
4. Craig Wood   4:57 2:46
5. Luke Roberts   ACT 31 4:58 2:47
6. Steve Isbel   ACT 28 5:00 2:48
7. Scott McTaggart   ACT 23 5:05 2:51
8. Adam Leane   ACT 27 5:10 2:54
9. Gerard Ryan   ACT 40 M40 5:11 2:54
10. Steve Canham   5:15 2:56
11. Adrian Sheppard   ACT 30 5:16 2:57
12. David Osmond   ACT 26 5:16 2:57
13. Todd Berry   ACT 16 U18 5:18 2:58
14. Vincent Craig   ACT 33 5:18 2:58
15. John Muir   ACT 35 5:19 2:59
16. David Kilham   ACT 26 5:22 3:00
17. Mark Bourne   ACT 17 U18 5:24 3:02
18. Stuart Doyle   ACT 34 5:25 3:02
19. Mick Konemann   35 5:28 3:04
20. Luke Tierney   23 5:31 3:05
21. Glenn Paterson   ACT 33 5:31 3:05
22. Chris Williams   ACT 20 5:34 3:07
23. Mark Bourne   ACT 17 U18 5:37 3:09
24. Phil Corlis   ACT 17 U18 5:40 3:11
25. John Woodall   SA 43 M40 5:41 3:11
26. Anthony Millgate   ACT 29 5:43 3:12
27. Chris Jefferis   ACT 20 5:44 3:13
28. Joy Terry F NSW 32 5:45 3:13
29. Clinton Bebb   ACT 26 5:47 3:14
30. Joy Terry F NSW 32 5:51 3:17
31. Sarah McRae F ACT 26 5:53 3:18
32. Scott McTaggart   ACT 23 5:56 3:20
33. Scott Imhoff   ACT 22 6:00 3:22
34. Miriam Bankovsky F ACT 23 6:04 3:24
35. Brendan Anderson   ACT 36 6:05 3:25
36. Darryl Hill   ACT 14 U16 6:09 3:27
37. Darryl Hill   ACT 14 U16 6:11 3:28
38. Mick Corlis   ACT 41 M40 6:12 3:28
39. Matthew Hill   ACT 12 U14 6:18 3:32
40. Mick Konemann   35 6:23 3:35
41. Doug Limbrick   ACT 57 M55 6:23 3:35
42. Erin Lenon F NSW 20 6:24 3:35
43. Gordon Nightingale   VIC 53 M50 6:24 3:35
44. Mick Corlis   ACT 41 M40 6:26 3:36
45. Colin Bridge   QLD 55 M55 6:27 3:37
46. Bob Harlow   ACT 53 M50 6:28 3:37
47. Tim O'Brien   6:28 3:37
48. Jeff Collins   NSW 48 M45 6:30 3:39
49. Jim White   ACT 51 M50 6:31 3:39
50. Charlie Modrak   ACT 51 M50 6:31 3:39
51. Colin Bridge   QLD 55 M55 6:31 3:39
52. Hugh Ford   ACT 41 M40 6:32 3:40
53. Alex Carder   ACT 13 U14 6:33 3:40
54. Ewen Thompson   ACT 43 M40 6:34 3:41
55. Phil Aungles   ACT 42 M40 6:36 3:42
56. David Holmes   ACT 41 M40 6:39 3:44
57. Kate Cheyne F ACT 14 U16 6:40 3:44
58. Stephanie Dunn F ACT 15 U16 6:41 3:45
59. David Whyte   NSW 50 M50 6:42 3:45
60. Bob Harlow   ACT 53 M50 6:43 3:46
61. Adelaide Brown F ACT 16 U18 6:47 3:48
62. Debra Rollings F ACT 42 W40 6:50 3:50
63. Christine Pauling F ACT 39 W35 6:51 3:50
64. George Kubitzky   ACT 47 M45 6:51 3:50
65. Ian Leves   ACT 48 M45 6:58 3:54
66. David Alden   ACT 37 7:00 3:55
67. Robert Langridge   ACT 38 7:01 3:56
68. Jim White   ACT 51 M50 7:01 3:56
69. Sam Thorpe   ACT 13 U14 7:01 3:56
70. Kate Cheyne F ACT 14 U16 7:02 3:57
71. John Wilson   7:02 3:57
72. Michelle Ward-Pearson F ACT 16 U18 7:04 3:58
73. Rosemary Longstaff F ACT 49 W45 7:06 3:59
74. Carinna Tong F ACT 31 7:08 4:00
75. Roy Jones   ACT 57 M55 7:11 4:02
76. Chris Wilson   11 U12 7:12 4:02
77. Annette Sugden F QLD 38 W35 7:17 4:05
78. Dave Hobson   ACT 52 M50 7:18 4:06
79. Cathy Montalto F ACT 48 W45 7:19 4:06
80. Carol Baird F ACT 51 W50 7:21 4:07
81. Sue Archer F ACT 52 W50 7:22 4:08
82. Ken Gowans   ACT 48 M45 7:28 4:11
83. Cathy Montalto F ACT 48 W45 7:29 4:12
84. Rosemary Longstaff F ACT 49 W45 7:34 4:15
85. Tony Brown   ACT 44 M40 7:36 4:16
86. Graeme Small   ACT 59 M55 7:41 4:18
87. Martin Casey   9 U10 7:44 4:20
88. John Wilson   7:51 4:24
89. Sharon Lane F 7:56 4:27
90. Jill Brown F NSW 51 W50 7:58 4:28
91. Charmaine Knobel F ACT 48 W45 8:02 4:30
92. Paul Nicoll   ACT 51 M50 8:05 4:32
93. Lucy Whyte F NSW 10 U12 8:06 4:33
94. Ray Bramwell   ACT 65 M65 8:13 4:36
95. Kevin Chapman   ACT 56 M55 8:13 4:36
96. Simon Gillett   8:28 4:45
97. Elaine Slater F 8:34 4:48
98. Doug Fry   ACT 61 M60 8:39 4:51
99. Matt Shedden   32 8:40 4:52
100. Benedict Aungles   ACT 8 U10 8:41 4:52
101. Dominic Aungles   ACT 11 U12 8:45 4:54
102. Rad Leovic   ACT 73 M70 8:46 4:55
103. Mayumi Shinozaki F ACT 41 W40 8:47 4:56
104. Julie Ellett F QLD 40 W40 8:48 4:56
105. Margaret McSpadden F ACT 53 W50 8:50 4:57
106. Beth Peedom F ACT 56 W55 8:53 4:59
107. Vincent Aungles   ACT 9 U10 8:57 5:01
108. Jillian Pratten F NSW 46 W45 9:00 5:03
109. Janet Burstall F 9:03 5:05
110. Matt Shadwell   9:03 5:05
111. Eugene Brown   7 U8 9:12 5:10
112. Rowan Alder   9:24 5:16
113. Rowan Alder   9:28 5:19
114. Eugene Brown   7 U8 9:29 5:19
115. Keiran Wenban   9:34 5:22
116. Jillian Wenban F 9:36 5:23
117. Tess Aungles F ACT 7 U8 9:43 5:27
118. Nicholas Wenban   9 U10 10:18 5:47
119. Rosa Brown F 13 U14 10:39 5:58
120. Emma Langridge F ACT 9 U10 10:49 6:04
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021