Login
|
About
Results:
Show Individual Results
Yes
Show Team Results
Yes
Show Relay Team Results
Yes
Selected gender
combined
Show name as link
Yes
Summer Relays
Old Parliament House Relay M < 5:00 W < 7:30 (1.54k)
Saturday, 3rd December 1988
Place
Name
Chest
Sex
State
Age
CAT
Time
Pace
Elig
Points
1.
Gerard Ryan
ACT
28
4:04
2:38
2.
Martin Lyons
VIC
26
4:04
2:38
3.
Peter Berney
ACT
25
4:08
2:41
4.
Peter Haynes
ACT
27
4:08
2:41
5.
Bruce Jones
4:09
2:41
6.
Greg Webster
Qld
21
4:10
2:42
7.
Kevin Miller
ACT
24
4:10
2:42
8.
Dominic Pook
ACT
23
4:12
2:43
9.
Bob Wright
ACT
29
4:12
2:43
10.
John Tuckey
ACT
28
4:14
2:44
11.
Peter Hepworth
4:15
2:45
12.
Danny O'Dea
ACT
26
4:16
2:46
13.
Garry Hand
ACT
43
M40
4:17
2:46
14.
Steve Tagg
4:18
2:47
15.
Chris Cook
NSW
29
4:19
2:48
16.
Julian Johnson
23
4:19
2:48
17.
Peter Hepworth
4:19
2:48
18.
Julian Brown
ACT
19
U20
4:20
2:48
19.
Nigel Nunn
ACT
29
4:21
2:49
20.
Guy Debelle
ACT
22
4:22
2:50
21.
Graham Clews
ACT
30
4:22
2:50
22.
Roger Palazzo
NSW
30
4:23
2:50
23.
Maurice Ongania
ACT
31
4:23
2:50
24.
James Templeton
4:24
2:51
25.
John Bell
4:25
2:52
26.
Garry Lee
ACT
35
4:25
2:52
27.
Murray Chalker
ACT
20
4:27
2:53
28.
Jeff O'Brien
4:27
2:53
29.
Luke Roberts
ACT
19
U20
4:29
2:54
30.
Andrew Sutcliffe
NSW
35
4:29
2:54
31.
Darren Wilson
ACT
20
4:30
2:55
32.
Ian Humphries
ACT
4:30
2:55
33.
Trevor Jacobs
ACT
36
4:32
2:56
34.
Don Campbell
NSW
4:32
2:56
35.
Scott Lawrence
NSW
4:32
2:56
36.
Bill Kirkland
ACT
28
4:32
2:56
37.
Tony Bond
4:33
2:57
38.
Steve Brown
NSW
39
4:33
2:57
39.
Dean Blundell
ACT
4:34
2:57
40.
James Templeton
4:34
2:57
41.
Alan Towill
ACT
39
4:34
2:57
42.
Chris Cook
NSW
29
4:34
2:57
43.
Simon Sostaric
18
U20
4:35
2:58
44.
Ian Humphries
ACT
4:35
2:58
45.
Martin Miller
19
U20
4:35
2:58
46.
Stein Helgeby
VIC
26
4:35
2:58
47.
Stuart Mee
ACT
21
4:35
2:58
48.
Gisbert Zwolen
ACT
39
4:36
2:59
49.
Maurice Ongania
ACT
31
4:36
2:59
50.
Ken Sweeney
ACT
40
M40
4:37
2:59
51.
Colin Neave
ACT
31
4:37
2:59
52.
Richard Gregson
ACT
40
M40
4:37
2:59
53.
Garry Hand
ACT
43
M40
4:38
3:00
54.
Anthony Perry
ACT
24
4:38
3:00
55.
Andrew Whitehead
ACT
22
4:39
3:01
56.
Paul Quilty
ACT
28
4:40
3:01
57.
Phil Hoare
ACT
4:40
3:01
58.
Alan Towill
ACT
39
4:40
3:01
59.
Gavin Reynolds
4:40
3:01
60.
Carolyn Schuwalow
F
ACT
4:41
3:02
61.
Mathew Fieldon
4:41
3:02
62.
Ian Hamilton
ACT
37
4:42
3:03
63.
Leo Tsaknis
4:42
3:03
64.
Martin Miles
ACT
26
4:42
3:03
65.
Dale Chatwin
QLD
31
4:43
3:03
66.
Paul Oosterwyk
ACT
19
U20
4:43
3:03
67.
D Rumfen
4:44
3:04
68.
Robert Ey
ACT
28
4:44
3:04
69.
Ian Boyd
ACT
36
4:45
3:05
70.
Peter James
ACT
27
4:45
3:05
71.
Charlotte Templeton
F
4:46
3:05
72.
Rohan Lowry
ACT
15
U16
4:46
3:05
73.
Stuart Manning
4:47
3:06
74.
Geoff Vines
19
U20
4:47
3:06
75.
Steve Craig
ACT
4:47
3:06
76.
Susan Hobson
F
ACT
30
4:48
3:07
77.
John Diamond
QLD
41
M40
4:48
3:07
78.
Peter Klein
ACT
31
4:48
3:07
79.
Michelle O'Rourke
F
ACT
19
U20
4:49
3:07
80.
Angela Luchetti
F
ACT
19
U20
4:50
3:08
81.
Ross Burns
ACT
36
4:50
3:08
82.
Nick Hearnshaw
NSW
41
M40
4:50
3:08
83.
Michael Payne
NSW
26
4:50
3:08
84.
Ric Fitch
ACT
36
4:52
3:09
85.
J Henderson
F
4:52
3:09
86.
Jon Stanhope
ACT
37
4:53
3:10
87.
Graham Kirkland
ACT
29
4:53
3:10
88.
Alan Wilson
ACT
46
M45
4:54
3:10
89.
Brian Wenn
ACT
39
4:54
3:10
90.
Chris Higgins
45
M45
4:54
3:10
91.
Kerith Duncanson
F
NSW
20
4:55
3:11
92.
Chris Connolly
NSW
4:55
3:11
93.
Gordon Nightingale
VIC
41
M40
4:55
3:11
94.
John Diamond
QLD
41
M40
4:55
3:11
95.
Richard Gregory
ACT
17
U18
4:56
3:12
96.
Ian Mackenzie
ACT
40
M40
4:56
3:12
97.
Mark Metrikas
4:56
3:12
98.
Brian Hill
4:59
3:14
99.
Graeme Infield
4:59
3:14
100.
Mandy Davey
F
5:00
3:14
101.
Joy Terry
F
NSW
20
5:00
3:14
102.
Isabella Woo
F
ACT
17
U18
5:10
3:21
103.
Jodie Tunks
F
ACT
16
U18
5:10
3:21
104.
Carol Ey
F
ACT
29
5:10
3:21
105.
Carrie Steffan
F
5:14
3:23
106.
Elizabeth Kelly
F
5:16
3:25
107.
Sue Clark
F
5:28
3:32
108.
Carol Ey
F
ACT
29
5:31
3:34
109.
Penny Garner
F
ACT
31
5:32
3:35
110.
Lizel Maas
F
5:33
3:36
111.
Kay Rogers
F
38
W35
5:45
3:44
112.
Erika Parkinson
F
ACT
39
W35
5:49
3:46
113.
Rosemary Parker
F
ACT
41
W40
5:50
3:47
114.
Julie Ellett
F
QLD
28
5:50
3:47
115.
Vicki Pearse
F
ACT
29
5:50
3:47
116.
Marie Williams
F
5:53
3:49
117.
Jane McCallum
F
ACT
29
5:55
3:50
118.
Miriam Harding
F
32
5:56
3:51
119.
Linda Miles
F
ACT
38
W35
6:00
3:53
120.
Yvonne Crowe
F
ACT
44
W40
6:00
3:53
121.
Pam Usher
F
6:01
3:54
122.
Gillian Boyd
F
ACT
36
W35
6:03
3:55
123.
Cherie Hand
F
6:08
3:58
124.
Jela Stojanovic
F
6:09
3:59
125.
Kim Putland
F
ACT
23
6:16
4:04
126.
Sue Counsel
F
ACT
48
W45
6:17
4:04
127.
Susie Hogg
F
6:24
4:09
128.
Carmen Byrne
F
6:30
4:13
129.
Rick Hatcher
NSW
40
M40
6:36
4:17
130.
Wendy Read
F
ACT
15
U16
6:38
4:18
131.
Amy McCoy
F
6:45
4:22
132.
Kim Putland
F
ACT
23
6:47
4:24
133.
Maureen O'Shea
F
ACT
52
W50
6:56
4:30
134.
Annissa Stibohar
F
6:56
4:30
135.
Chris Toohey
F
7:00
4:32
136.
Bev Scown
F
7:04
4:35
137.
Jenny Bourke
F
ACT
48
W45
7:10
4:39
138.
Sally Rake
F
10
U12
7:19
4:45
139.
Carolynne Yates
F
ACT
40
W40
7:23
4:47
Theme
Classic
Horizontal
Server response time: 0.98 seconds.
Please contact the
WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2021 Canberra Runners. All rights reserved.
Last Updated: 27 May 2021