Results:

Show Individual Results Yes
Show Team Results Yes
Show Relay Team Results Yes
Selected gender combined
Show name as link Yes
 

Winter Series

Half Marathon Eve 1.6km (1.6k)
Saturday, 26th May 2018
 
 
Place Name Chest Sex State Age CAT Time Pace Elig Points
1. Marco Kennett   ACT 10 U12 6:17 3:55
2. Eric De Fombelle   ACT 6:19 3:56
3. Evan Minto   ACT 8 U10 6:20 3:57
4. Noah Codrington   7 U8 6:32 4:05
5. Caleb Quispes   ACT 10 U12 6:40 4:10
6. Liliana Altamore F 8 U10 6:41 4:10
7. Paul De Fombelle   ACT 44 M40 6:47 4:14
8. Gemma Piasente F ACT 9 U10 6:50 4:16
9. Hannah Reid F ACT 9 U10 7:08 4:27
10. Megan Roodt F 7 U8 7:15 4:31
11. Laila Chapman F ACT 9 U10 7:21 4:35
12. Arnaud De Fombelle   9 U10 7:21 4:35
13. James Dargan   48 M45 7:35 4:44
14. Nieve Cole F ACT 9 U10 7:41 4:48
15. Dylan Altamore   6 U8 7:44 4:50
16. Chloe Harper F 9 U10 7:45 4:50
17. Rohan Steven   7:48 4:52
18. Alexander King   ACT 8 U10 7:50 4:53
19. Freya Cole F ACT 7 U8 7:52 4:55
20. April Barlow F 7 U8 8:04 5:02
21. William Barlow   ACT 8:05 5:03
22. Cameron Harper   7 U8 8:11 5:06
23. Abigail Kennedy F 7 U8 8:12 5:07
24. Lily Reid F ACT 6 U8 8:17 5:10
25. Harley Morewood   ACT 5 8:22 5:13
26. Michaela Kennedy F 8:36 5:22
27. Amanda Kennedy F ACT 37 W35 8:36 5:22
28. Tabitha Hemsworth F ACT 6 U8 8:41 5:25
29. Maddison Flint F 11 U12 8:46 5:28
30. Nicole Harper F 38 W35 8:52 5:32
31. Daniel Bright   ACT 7 U8 8:59 5:36
32. Tess O'Grady F ACT 13 U14 9:05 5:40
33. Piper Macht F 9:17 5:48
34. Neave Hemsworth F ACT 6 U8 9:17 5:48
35. Jasper Codrington   4 9:22 5:51
36. Rubin Followes   9 U10 9:29 5:55
37. Jaida Piasente F ACT 7 U8 9:31 5:56
38. Matthew Clark   8 U10 9:33 5:58
39. Robert Clark   ACT 48 M45 9:33 5:58
40. Callum Minto   ACT 4 9:37 6:00
41. Zaf Bluett-Jones   ACT 6 U8 9:38 6:01
42. Kevin McCann   62 M60 9:42 6:03
43. Ella O'Grady F ACT 10 U12 9:45 6:05
44. Spencer Cole   ACT 6 U8 9:47 6:06
45. Finley Ryan   ACT 7 U8 9:47 6:06
46. Alice Woodruff F VIC 9:55 6:11
47. Cassia Treleaven F 7 U8 9:55 6:11
48. Jesse Followes   6 U8 10:03 6:16
49. Leith Watson F NSW 42 W40 10:04 6:17
50. Stirling Britton   ACT 6 U8 10:14 6:23
51. Tristan Knope   ACT 7 U8 10:17 6:25
52. Saoirse Rocks F 5 10:18 6:26
53. Banjo Bluett-Jones   ACT 4 10:19 6:26
54. Jessica Rowe F 7 U8 10:24 6:30
55. Geoff Monro   NSW 53 M50 10:32 6:35
56. Declan Camillo   8 U10 10:38 6:38
57. Shayne Camillo F 42 W40 10:40 6:40
58. Michelle Shannon F 46 W45 10:42 6:41
59. William Pentony   6 U8 10:51 6:46
60. Peta Pentony F ACT 36 W35 10:52 6:47
61. Gwen Terrance F 6 U8 10:53 6:48
62. William Flint   8 U10 11:02 6:53
63. Noah Vincent   ACT 8 U10 11:29 7:10
64. Isabella Ingold F 11:45 7:20
65. Toby Vincent   ACT 5 11:52 7:25
66. Lucas Macht   11 U12 12:12 7:37
67. Abigail Macht F 4 13:06 8:11
68. Adam Travouillon   4 13:46 8:36
69. Sophie Coombes F 4 13:49 8:38
70. Ashlyn Rocks F 8 U10 13:57 8:43
71. Maddison Terrance F 3 14:14 8:53
72. Hudson Britton   ACT 4 14:17 8:55
73. Rui Bluett-Jones F ACT 3 14:38 9:08
74. John Botzianagnais   5 16:29 10:18
75. Emily Rowe F 4 17:19 10:49
76. Hazel Canackle F 3 18:20 11:27
77. Ben Horner   2 18:38 11:38
78. Maxwell Calloway   2 18:51 11:46
79. Violet Dynon   4 21:11 13:14
 
Theme 
Please contact the WebMaster
with questions or comments about this web site.
© 1999-2019 YMCA of Canberra Runners Club. All rights reserved.
Last Updated: 19 Oct 2019